فوتبال ایران / شناسه خبر: 97157 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 17:00
|
از اتفاقات درون اردویی و آینده نگران‌کننده امیدها تا شایعه حضور گل‌محمدی

برکناری کرانچار همچنان تکذیب می‌شود

از اتفاقات درون اردویی و آینده نگران کننده امیدها تا شایعه حضور گل محمدی

حالا برای خلی ها جای سوال است دلایل برکناری کرانچار چیست؟ آیا این برکناری منطقی است؟ یا اینکه فدراسیون فوتبال با چه استدلالی به این نتیجه رسیده است؟برخی از گرانی ارز و مشکلات مالی فدراسیون می گویند اما بیشتر روی نتایج ضعیف کرانچار مانور شده است.

تیم امید پیش از حضور در بازی های مقدماتی المپیک 2020 توکیو به عنوان نماینده فوتبال ایران چهار بازی در بازی های آسیایی جاکارتا انجام داد. با وجود شکست تیم ملی در برابر کره و حذف ایران در مرحله یک چهارم نهایی فدراسیون فوتبال خرده ای به کادر فنی تیم امید نگرفت چرا که اعلام کرده بود تیم امید را برای کسب تجربه به بازی‌ها اعزام کرده است.

 در ادامه تیم امید 8 بازی دوستانه انجام داد که 5 پیروزی، یک تساوی و دو شکست حاصل کار شاگردان کرانچار در بازی های دوستانه بود و با این تدارک انتظار می رفت تیم امید در گروه C بازی ها و در حالی که میزبان بود اول شود و به دور نهایی بازی‌ها صعود کند اما ایران در حضور تیم های عراق، یمن و ترکمنستان دوم شد و به دلیل دریافت اخطار کمتر به عنوان یکی از تیم های دوم راهی دور نهایی شد. دور نهایی که با حضور 16 تیم در تایلند برگزار می‌شود و از بین این 16 تیم چهار تیم راهی المپیک 2020 توکیو خواهند شد که یکی از آنها قطعا ژاپن میزبان بازی‌ها خواهد بود. بدین صورت که اگر ژاپن یکی از تیم‌های حاضر در مرحله نیمه نهایی بازی‌ها نباشد از بین چهار تیم راه یافته به این مرحله تیم های راه یافته به بازی نهایی و برنده تیم‌های بازنده در مرحله نیمه نهایی راهی المپیک 2020 توکیو خواهند شد.

تیم امید در بین 43 تیم شرکت کننده در مرحله گروهی بازی‌ها در رده یازدهم جدول قرار گرفت و طبیعتا این نمی تواند کارنامه قابل قبولی باشد. به خصوص که سهمیه صعود آسیا به المپیک با ژاپن چهار تیم است و از سویی ایران در سید چهار بازی‌ها قرار گرفته و احتمال رویارویی با تیم های چون کره جنوبی، ژاپن، عربستان و استرالیا را دارد.

البته کمیته فنی فدراسیون فوتبال در تحلیل‌های خود تنها به نتایج بازی‌ها اشاره نکرده است. قطعا اتفاقات درون اردویی هم می‌تواند یکی از دلایل رسیدن به این نتیجه باشد. بطوری‌که در خلال برگزاری بازی‌ها در تهران خبر رسیده بود کرانچار قصد کنار گذاشتن رضا شکاری را داشته است. بازیکنی که در بازی های اول و دوم ذخیره بود اما در بازی با عراق فیکس بازی کرد.

 با جود اینکه گفته می شود برکناری کرانچا قطعی شده  اما حمید استیلى مدیر تیم اعلام کرد هیچ تغییرى ایجاد نشده و کرانچار هم برنامه‌هاى خودش را براى آماده‌سازى تیم ارائه کرده است. وی گفت:«این برنامه‌ها و همین‌طور عملکرد سرمربى و کادر فنى در جلسه کمیته فنى مورد ارزیابى قرار مى‌گیرد که این یک روال همیشگى است. کمیته فنى در پایان مسابقات عملکرد تمامى تیم‌هاى ملى را مورد بررسى قرار مى‌دهد و در این‌باره اعلام نظر مى‌کند.»

از سوی دیگر محمود عبداللهی مدیر روباط عمومی کمیته ملی المپیک با اشاره به جلسه روز سه شنبه میان صالحی، تاج و استیلی،برکناری کارنچار در این مقطع را کار اشتباهی دانست و گفت:« دلیل اول اینکه وزیر ورزش به عنوان متولی اصلی ورزش در این جلسه حضور نداشت و دلیل دوم اینکه بحث اصلی در خصوص تغییر کادر فنی در هر رشته ای مربوط به خود فدراسیون ها می شود. فدراسیون خودش به جمع بندی در این مسائل برسد. کمیته ملی المپیک در هیچ فدراسیونی دخالت نمی کند و نخواهد کرد. ضمن اینکه هفته آینده رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی مهمان ما خواهد بود و این اصلا صورت خوشی نداشت که کرانچار در این شرایط برکنار شود. حتی اگر تصمیمی در خصوص این موضوع گرفته شده بود. چون قبلا گفته که می خواهد با آقای کرانچار و برانکو زمانی که در ایران حضور پیدا می کند، ملاقات داشته باشد»

با وجود این تکذیب ها گفته می شود یک مربی ایرانی جای کرانچار کروات را در راس کارد فنی تیم المپیک خواهد گرفت.فدراسیون چند کاندیدا دارد که یکی از آنها یحیی گل محمدی است.سرمربی پدیده اما در واکنش به این مساله می‌گوید:« من این مساله بی‌خبرم و از طریق اخبار رسانه‌ها از این موضوع مطلع شدم. این روزها مشغول مذاکره با مسوولان پدیده برای تمدید قراردادم هستم.»

3-670

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر