فوتبال ایران / شناسه خبر: 97145 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 16:05
|
ماجرای بلیت‌های پراشتباه بازی ذوب آهن - پرسپولیس

خواستند اصفهان تبریز شود، نشد

چاپ شدن بلیتی که نام ورزشگاه نقش جهان به عنوان میزبان بازی ذوب‌آهن - پرسپولیس معرفی شده اما نشان می‌داد که برگزاری این مسابقه در نقش جهان قطعی شده بود.

ماجرای بلیت‌های پراشتباه بازی ذوب آهن - پرسپولیس

نه پرسپولیس راضی بود و نه ذوب آهن. در واقع به تعبیر اعضای هر دو تیم برگزاری بازی حساس بین این دو تیم در نقش‌جهان به ضرر هر دو بود. بازیکنان ذوب آهن هم مثل پرسپولیسی‌ها به بازی در نقش‌جهان عادت ندارند و اگر این مسابقه در نقش جهان برگزار شود، نمی توانند از امتیاز میزبانی‌شان استفاده کنند.

با اینکه شورای تأمین اعلام کرده بود برای حفظ امنیت احتمال دارد بازی به جای فولادشهر در نقش‌جهان برگزار شود اما با این حال دو تیم مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کردند.

بلیت فروشی مسابقه در چند ساعت پیش از برگزاری بازی ذوب‌آهن – پرسپولیس و چاپ شدن بلیتی که نام ورزشگاه نقش جهان به عنوان میزبان رقابت‌ها معرفی شده اما نشان می‌داد که برگزاری این مسابقه در نقش جهان قطعی شده بود و اعتراض‌های گسترده‌ای که نسبت به این موضوع شکل گرفت، نظر شورای تأمین را در این رابطه تغییر داده است.

---

نکته اینجاست که این بلیت‌ها از سوی باشگاه ذوب‌آهن منتشر شده و احمد جمشیدی، سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن درباره چاپ این بلیت‌ها می‌گوید: « قرار بود این بازی با نظر شورای تأمین و به خاطر مسائل ایمنی در ورزشگاه نقش جهان برگزار شود. ما مطیع نظر شورای تأمین هستیم و امنیت این بازی هم بسیار مهم است که خدایی نکرده اتفاقی نیفتد. این موضوع را به ما اطلاع دادند و گفتند که کتباً هم اعلام می‌کنند. چون ما فرصت نداشتیم و باید بلیت‌ها را چاپ می‌کردیم و ۹۰ درصد احتمال می‌دادیم که بازی در نقش جهان برگزار شود، روابط عمومی ما این بلیت‌ها را چاپ کرد.»

او همچنین تأکید می‌کند: «بعد از این شورای تأمین نتیجه‌گیری کرد و گفت که در صورتی که موارد اشکال در ایمنی ورزشگاه بر طرف شود بازی در ورزشگاه فولاد شهر مانعی ندارد. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها ما تصمیم گرفتیم از همان بلیت‌های چاپ شده استفاده کنیم.»

این موضوع از دید سازمان لیگ هم اشتباهات معمولی است که ممکن است پیش بیاید. سعید فتاحی، مسوول برگزاری مسابقات سازمان لیگ هم‌چنین سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ هم درباره اشتباه در چاپ بلیت‌های دیدار ذوب‌آهن - پرسپولیس می‌گوید: «چون قرار بود بازی در نقش جهان برگزار شود، باشگاه ذوب‌آهن بلیت‌های معمولی را برای آن ورزشگاه چاپ کردند. به جای هجدهمین دوره هم نوزدهمین دوره چاپ شده است.»

البته که مسوولان فوتبالی شهر ترجیح می‌دادند بازی در همان نقش جهان برگزار شود تا با تصور اینکه بستر لازم برای اتحاد اصفهانی‌ها مقابل پرسپولیس فراهم شود اما واقعیت این است که چنین راهکارهایی جز در تبریز تا کنون در شهر دیگری نتیجه نداده است. حتی خود ذوب‌آهنی‌ها هم راضی نبودند به بهای جذب حمایت هواداران سپاهان، در ورزشگاه خانگی سپاهان بازی‌شان مقابل پرسپولیس را برگزار کنند.

این تفاوت‌های میان اصفهانی‌ها و تبریزی‌ها و مخالفت با برگزاری بازی در نقش‌جهان در نهایت همه حواشی ایجاد شده در این رابطه را به اینجا رساند که هواداران دو تیم با دردست داشتن بلیتی که نام ورزشگاه نقش جهان رویش نقش بسته، در ورزشگاه فولادشهر حاضر شوند و بازی حساس دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس را تماشا کنند.

 

2 - 500

 

captcha
تازه ها
بیشتر