فوتبال ایران / شناسه خبر: 97140 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 15:23
|
هم از پرسپولیسی‌ها فحش شنیدم، هم از استقلالی‌ها اتهام/ صحبت‌های محمد (دایی) اشتباه بود

دایی: نهادهای نظارتی به فوتبال و ورزش ورود کنند

علی دایی سرمربی سایپا که تیمش را برای بازی با سپاهان آماده کرده، ترجیح می‌دهد علاوه بر این بازی، به مسائل مهم فوتبال هم اشاره کند و به آنها هم بپردازد. نکته جالب این است که دایی از قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هم می‌خواهد مسائل مربوط به فوتبال را بررسی کنند. سرمربی سایپا که فکر می‌کند فوتبال نیاز به بررسی زیادی دارد، به نکات مهمی اشاره می‌کند.

* * *

نتیجه بازی رفت را باید جبران کنیم

علی دایی در مورد بازی این هفته مقابل سپاهان می‌گوید: «این هفته یک بازی مهم و حساس دیگر داریم که مقابل سپاهان است و همیشه جزو بهترین تیم‌های شهرستانی بوده. آنها همیشه تیم خوبی داشتند و امسال هم با بازیکنانی خوب، کادر فنی و هوادارانی که دارند جزو مدعیان قهرمانی هستند. مطمئنا در بازی این هفته  کار راحتی نخواهیم داشت. در بازی رفت ما بخت بدی را در اصفهان تجربه کردیم اما تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد تا با یک بازی خوب نتیجه بازی رفت را جبران کنیم. در مقابل پرسپولیس عملکرد چندان خوبی نداشتیم و اگر عملکردمان خوب بود بازی را می‌بردیم. ما مقابل پرسپولیس اسیر چند اشتباه بچه‌گانه شدیم و آن بازی را از دست دادیم اما مطمئن باشید تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم و تمام قدرت خود را به کار می‌گیریم تا در بازی این هفته عملکرد خوبی داشته باشیم. دوست داریم با ارائه یک بازی خوب 3 امتیاز را هم کسب کنیم و برای این مهم هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم.»

صحبت‌های محمد دایی اشتباه بود

 

---

سرمربی سایپا در واکنش به حاشیه‌هایی که پس از شکست این تیم مقابل پرسپولیس رخ داد و صحبت‌هایی که محمد دایی برادرش انجام داده بود که حاشیه‌ساز شد، توضیح می‌دهد: «من پیش از بازی هم در نشست خبری صحبت کردم و همیشه احترام گذاشته‌ام و تا به حال نشده توهینی به برانکو کرده باشم یا کاری که او انجام داده زیر سوال ببرم. برانکو کار بزرگی انجام داده و پرسپولیس را دو سال پشت سر هم قهرمان کرده و امسال هم مدعی جدی قهرمانی است و فصل قبل هم تیمش را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا برده. همه اینها نشان می‌دهد که برانکو کار بزرگی انجام داده و مورد احترام من بوده. اینکه شما (رسانه‌ها) بعد از یک بازی حساس که تیم ما شکست خورده و طبق صحبت خودتان به کادر فنی ما فحاشی شده و در چنین شرایطی تماس می‌گیرید و مصاحبه می‌کنید آن هم در شرایطی که با اشتباهات بچه‌گانه خودمان باخته‌ایم و در حالت عصبانی هستیم چنین چیزهایی هم پیش می‌آید. آن صحبت‌هایی که از سوی محمد ما (محمد دایی مربی سایپا) صورت گرفته که یک بچه هم می‌توانست این نتایج را بگیرد شاید اشتباه بوده یا شاید اصلا چنین تعبیری را به کار نبرده اما آیا بخش دیگر صحبت‌های او اشتباه بود؟ مگر دروغ گفته که یک بازیکن پرسپولیس به اندازه بودجه تیم ما هزینه داشته. البته این موضوع هم ایرادی ندارد و همه جای دنیا به همین شکل است که آن تیم‌هایی که توان دارند هزینه می‌کنند و نتیجه هم می‌گیرند. من خیلی وقت است که می‌گویم تیمی که هوادار ندارد مشکل مالی هم دارد و در چنین شرایطی نبرد ما نابرابر است اما با تمام این شرایط به بازیکنانم، به کادرم و به تیمم افتخار می‌کنم که در این فصل به خصوص در نیم فصل دوم چنین بازی‌هایی انجام داده‌ایم و چنین اتفاقاتی را در فصل جاری رقم زده‌ایم.»

---

علی دایی با اشاره به برخی ابهامات و شبهاتی که در فوتبال وجود دارد، می‌گوید: «من نه تنها از کمیته اخلاق بلکه از قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه تقاضا دارم که به خیلی از موارد و اتفاقات در فوتبال و ورزش ما ورود کنند. ببینند چه اتفاقاتی در ورزش ما رقم می‌خورد. خوشحال می‌شوم ابتدا از خود من شروع کنند و ببینند چه پول‌هایی به حساب من یا نزدیکان من از کجا واریز شده؟ از خود من شروع کنند و ببینند چگونه است که یک کارمند ساده چه پول‌هایی را به حساب خودش یا نزدیکانش واریز می‌کند. کمیته اخلاق که سهل است از هیچ کسی ترسی نداریم و ایکاش وارد این ماجرا شوند. ببینند که از سال 89، ماجراهای کارخانه روغن نباتی و صندوق پیشکسوتان چه بوده و به این مسائل برسند. بحث عیدی‌های آن زمان و مباحثی چون بلیت‌فروشی، تبلیغات محیطی نیاز به بررسی دارند و ببینند که بلیت‌ها چگونه فروخته شده و پول آنها کجا رفته؟ در بازی‌های خانگی خارج از کشور پرسپولیس ببینند چه کسانی بلیت‌فروشی کردند و بلیت تقلبی فروخته‌اند که این مسائل باید بررسی شود. آن وقت ببینیم که سر چه کسانی بالا و سر چه کسانی پایین خواهد بود. از خدای من است که وزارت اطلاعات، پلیس فتا یا هر کس دیگری به این مسائل وارد شوند و ببینند رد پای چه کسانی در بسیاری از قضایا بوده، هست و متاسفانه خواهد بود. با احترام به تمام پیشکسوتان و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس ببینید برخی از آنها چه چیزی گفته‌اند یا در صفحات شخصی خود چه چیزهایی نوشته‌اند. نمی‌شود همه بد باشند و فقط ما خوب باشیم. باید ببینیم خود ما کجا هستیم و کجا ایستاده‌ایم. بعد از پایان فوتبال‌مان در زندگی‌مان چه کرده‌ایم و آیا توانسته‌ایم دست کسی را بگیریم؟ کسی را تربیت کنیم یا حداقل بتوانیم حداقل یک مسئولیت اجتماعی را به درستی انجام دهیم؟ شعار دادن خوب است اما کاش آنهایی که شعار می‌دهند بتوانند پای این حرف‌های خود هم بایستند.»

کوچولوها! پای حرف‌تان بمانید

دایی که از مطالب برخی سایت‌های منتسب به باشگاه پرسپولیس ناراحت است، ادامه می‌دهد: «نمی‌شود حرفی بزنیم و بعد بگوییم من نبودم! پسران خوب، کوچولوها! حرفی بزنید که تا آخر پای آن بمانید. مرد آن است که حرف بزند و پای حرف خود بایستد. نباید برای چندرغاز خیلی چیزها را فراموش کرد. من که در پرسپولیس بازی کرده‌ام و مربی این تیم بوده‌ام،‌ پرسپولیسی نمی‌شوم اما بعضی‌ها که معلوم نبوده کجا بوده‌اند و به یک باره‌ آمده‌اند پرسپولیسی می‌شوند! اگر خاطرتان باشد قبل از بازی با پرسپولیس یکی از همین سایت‌های منتسب به پرسپولیس قبل از بازی خبری منتشر کرد که باشگاه پرسپولیس 350 میلیون بابت طلب من پرداخت کرده. این کارهای کثیف چیست؟ در حالیکه اصلا من با باشگاه پرسپولیس بحث مالی نداشته‌ام چون ما تفاهم کرده‌ایم و قرار بوده آنها مالیات من را پرداخت کنند. این کارهای کثیف را انجام می‌دهند و بعد به ما انگ تبانی می‌زنند اما ما عادت نداریم ساکت بمانیم اگر قرار بود ساکت بمانم الان نصف تهران برای من بود و هیچ‌وقت هم دنبال این چیزها نبودم. از بچگی سالم زندگی کرده‌ام، اکنون هم سالم زندگی می‌کنم و سعی خواهم کرد همین‌گونه ادامه بدهم.»

خانواده ما برانکو را دوست دارند

 

---

سرمربی سایپا با بازگشت به بحث مصاحبه محمد دایی می‌گوید: «اگر کسی مرتکب اشتباه شده بهتر است آن را قبول کند نه اینکه حرف خود را پس بگیرد. فکر نمی‌کنم در آن شرایط محمد راجع به برانکو صحبت کرده باشد چرا که نه تنها من و او، بلکه خانواده ما برانکو را دوست دارند. به این مسائل کسانی دامن می‌زنند که اگر به آن دامن نزنند کثافت‌کاری‌ها راحت‌تر رو می‌شود. خودمان و مردم را با چیزهای بی‌خود فریب ندهید.»

شرایط زمان حضور من در پرسپولیس با الان متفاوت بود

علی دایی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد عملکرد او در زمان حضور در پرسپولیس مطرح شده، اینچنین توضیح می‌دهد: «در زمان حضور من در نیم‌ فصل نخست رویانیان حضور داشت اما از نیم ‌فصل دوم کسی بالای سر ما نبود و پولی هم در کار نبود. حق و حقوق بچه‌ها پرداخت نشده بود که این موضوع منجر به اعتصاب آنها در چند مرحله شد. اگر دوستان این مسائل را فراموش کرده‌اند می‌توانند به آرشیو رسانه‌ها مراجعه کنند و ببینند قبل از حضور من پرسپولیس در پایان فصل در کجای جدول قرار داشت و با حضور من چندم شد. آن هم در شرایطی بود که اتفاقات اهواز را همه به یاد دارند اتفاقاتی که فوتبالی نبود و ما در شرایطی از فولاد گل خوردیم که آرش افشین در محوطه جریمه توپ را با دست کنترل کرد و آن را تبدیل به گل کرد و داور هم به راحتی آن گل را صحیح اعلام کرد. در اهواز امتیاز از ما کسر شد و در پایان فصل فولاد با دو امتیاز از ما قهرمان شد. این نتایج در شرایطی بود که در آن سال چندین بار بازیکنان اعتصاب کردند و در نیم فصل دوم تنها یک بار به تیم پول تزریق شد که آن را هم رویانیان با فروختن آپارتمان خود تهیه کرد و آن هم مبلغ چندانی نبود. در طول نیم فصل دوم در حالیکه پول به تیم تزریق نشده بود ما بارها شاهد اعتصاب بازیکنان بودیم و آنها با قیافه‌های درهم در تمرینات حضور داشتند. ملی‌پوشان من کجا بودند که از آن صحبت می‌کنند؟»

بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم

 

---

دایی در رابطه با این موضوع و البته صحبت‌های محمد دایی ادامه می‌دهد: «دوستان حداقل خجالت بکشند و همه چیز را در آورند. آنها که نسبت به مسائل مختلف از ما مسلط‌تر هستند و راحت‌تر می‌توانند هر چیزی را در بیاورند. این مسائل را هم یک بچه مطرح کرده و اگر از طرف باشگاه کسی صحبت کرده بود من مخلص او هم بودم و حرف می‌زدم و جواب هم می‌دادم اما موضوعی که وجود دارد این است که مگر می‌شود این افراد بدون اجازه باشگاه صحبت کرده باشند؟ اگر باشگاه به او اجازه صحبت داده که دست آنها درد نکند و بدانند ما هم بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم. تنها می‌توانم برای کسانی تاسف بخورم که همه چیز آنها مشخص است و شرایط خانوادگی و جایی که در آن کار کرده‌‌اند مشخص است. این نفرات به برادر من توهین می‌کنند که فرد تحصیل‌کرده‌ای است و هزاران دانشجو را برای این مملکت تربیت کرده و در حال حاضر هم به واسطه توانایی‌های خودش مربی‌گری می‌کند و از همه مهمتر زندگی سالمی دارد. بررسی کنید چرا این دوستان 20، 30 سال است که بیرون فوتبال بوده‌اند و جایگاه اجتماعی‌شان هم مشخص است دهان خود را برای صحبت باز می‌کنند. من از برادرم خواستم دیگر مصاحبه نکند چرا که برخی تنها به دنبال مطرح کردن خود هستند و این موضوع هم به خاطر این است که در این سال‌ها کسی از آنها سراغی نگرفته و در حال حاضر فرصت را مغتنم شمرده‌اند تا حرف بزنند. از شما هم خواهش می‌کنم به اصل موضوعات بپردازید و بدانید اینکه به دنبال این باشید چه کسی این را گفته یا چه کسی آن را مطرح کرده دری از ما دوا نخواهد کرد.»

هم از پرسپولیسی‌ها فحش می‌شنویم و هم از استقلالی‌های اتهام

 

---

سرمربی سایپا درباره شایعه‌هایی که بعد از دیدار با پرسپولیس درباره تبانی او و رضا علی‌یاری گفته می‌شد، می‌گوید: «ما هم از پرسپولیسی‌ها فحش و بد بیراه می‌شنویم و هم از استقلالی‌ها در خصوص تبانی اتهاماتی می‌بینیم. حداقل باید یک طرف قضیه سمت ما باشد.» علی دایی در مورد اینکه این موضوعات با توجه به مصاحبه عرب مبنی بر تسویه حساب با علی دایی در شب قبل از بازی پرسپولیس و سایپا مطرح شده، ادامه می‌دهد: «داستان من و پرسپولیس خیلی وقت است که تمام شده و به الان بر نمی‌گردد. نمی‌دانم بحث 350 میلیون تومان از کجا آمده اما حتما از عرب در خصوص مسائل ما خبرنگاری سوالاتی پرسیده که ایشان هم عنوان کرده داستان پرسپولیس و دایی تمام شده. ما هم که گفته‌ایم با پرسپولیس موضوعات خود را تمام کرده‌ایم و فقط تسویه‌حساب مالیاتی که قبل از عید می‌توانست منجر به ممنوع‌الخروجی من شود اما ما رفتیم و موضوع را تمام کردیم و این اتفاق نیفتاد. بهتر از از کاه کوه نسازیم چون در مملکت ما آنقدر مشکل وجود دارد که ما برای حل آنها نیاز به همفکری داریم و نباید مسائل کوچک را مطرح کنیم. کسانی هم که در ورزشگاه فحاشی می‌کنند مردم عادی نیستند و حتی اعتقاد دارم افرادی که کمبود هم دارند تحت تاثیر جو، فحاشی می‌کنند. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از طرفداران ناراحت نیستم و آنها آزادند که هر کسی را که دوست دارند تشویق کنند اما نباید به کسی توهین کنند. قطعا کسی که خواهر و مادر داشته باشد تحت هیچ شرایطی فحاشی نمی‌کند. در این موضوع هم وظیفه کمیته انضباطی و اخلاق است تا جو ورزشگاه‌ها را درست کند وگرنه پوست ما کلفت‌تر از این حرف‌هاست و به طرف کسی غش نمی‌کنیم و کار خود را انجام می‌دهیم.»

کی‌روش به حق و حقوق خود می‌رسد، ما نه

 

---

علی دایی در مورد شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران توضیح می‌دهد: «در جریان این موضوع نیستم و در فضای مجازی هم فعالیتی ندارم. به موبایل خود هم سال به سال نگاه نمی‌کنم که ببینم که چه کسی چه کاری انجام داده. در این خصوص تنها می‌توانم بگویم ما برای پرداخت مطالبات کی‌روش تعهد داده بودیم و اگر تحریم هستیم و کارها به کندی انجام می‌شود کی‌روش باید اندکی صبر و تحمل داشته باشد و پول خود را دریافت کند. خوب است که کی‌روش خارجی است و به حق و حقوق خود می‌رسد ما که در ایران هستیم به حقمان بارها نرسیده‌ایم.»

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر