فوتبال ایران / شناسه خبر: 97130 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 13:14
|
شادی بعد از بازی با سپاهان سطح توقعات استقلال را نشان داد

محمد تقوی: شفر جز جام حذفی چیزی به استقلال نداد

محمد تقوی نتایجی که شفر با استقلال گرفته را آن چنان برجسته و بزرگ نمی‌داند. او هم به مانند بسیاری دیگر از منتقدان بر این باور است که شفر باید برای استقلال جام قهرمانی می‌آورد.

محمد تقوی اعتقاد دارد که برای این استقلال نباید شانسی قائل بود. او درعین حال از عملکرد وینفرد شفر چندان راضی نیست و صراحتا اعلام می‌کند این مربی آلمانی چیزی برای استقلال به همراه نیاورده است. همان طور که مهدی پاشازده و بسیاری دیگر از پیشکسوت های باشگاه استقلال از نحوه شادی کردن بازیکنان استقلال بعد از بازی با سپاهان انتقاد کردند، محمد تقوی هم بر این باور است که آن شادی اصلا در شان استقلال نبود. شادی ای که نشان از پایین بودن سطح توقعات در استقلال داشت.تقوی پیرامون اختلاف مجیدی و قلعه نویی هم حرف های تازه ای به زبان آورده است.

استقلال بعد از پیروزی مقابل سپاهان تا حدودی به آینده اش در لیگ امیدوار شد. آیا می‌توان شانسی را برای قهرمانی این تیم متصور بود؟

 استقلال برای رسیدن به قهرمانی شانسی ندارد، چون پرسپولیس 7 امتیاز از این تیم جلوتر است. استقلال شاید بتواند در رده دوم قرار بگیرد، اما خیلی شانسی برای قهرمانی ندارد. شانس قهرمانی تراکتورسازی هم به بازی مستقیم این تیم برابر پرسپولیس بازمی‌گردد، اما آنها نیز وارد بحران شده‌اند.

یعنی احتمال اینکه پرسپولیس امتیاز از دست بدهد و استقلال هم همه بازی هایش را ببرد و با کمی شانس و اقبال قهرمان شود، وجود ندارد؟

 به نظرم، تیم‌های دیگر باید برای دومی بجنگند و شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از آنهاست. استقلال در این فصل نوسان زیادی داشته است و شخصاً نمی‌توانم شانسی برای این تیم قائل شوم. استقلال دو بازی خوب بوده، دو بازی بد. این اتفاقات، شرایط استقلال را سخت‌تر می‌کند. پرسپولیس با روندی که در پیش گرفته خیلی بعید است قهرمان نشود و امتیاز از دست بدهد.

تا امروز وینفرد شفر را در استقلال مربی موفقی دیده اید؟

 شفر باید به استقلال چیزی می‌داده، اما تا الان نداده است. مهمترین مسئله در استقلال نوسان نتیجه گیری است. این تیم گاهی بالا است و گاهی پایین و ثبات نتیجه گیری ندارد. وقتی گفتم استقلال باید قهرمان شود، واکنش نشان دادند و گفتند به تیم فشار نیاورید، اما چرا استقلال نباید قهرمان شود؟ وقتی این تیم می‌تواند به قهرمانی برسد، نباید انتظار آن را داشت؟ اگر امسال استقلالی که از جام حذفی کنار رفته و در آسیا خیلی شانسی ندارد، تنها سهمیه آسیا را بگیرد، کار خاصی نکرده است.

با ادامه همکاری شفر با استقلال موافقید؟

 اگر بررسی کردند که روند استقلال رو به رشد بوده است، شفر بماند، اما استقلال در حال حاضر نتوانسته به آن چیزی که می‌خواهد، برسد. زمانی که برانکو آمد، در شش ماه پرسپولیس را مدعی کرد، اما شفر دو سال است در استقلال حضور دارد و فعلاً فقط یک جام حذفی برده است. اگر شفر بخواهد در استقلال بماند، باید تغییراتی در کارش بدهد.

بسیاری از پیشکسوتان باشگاه استقلال از نحوه شادی این تیم مقابل سپاهان انتقاد کردند. به زعم شما آیا صلاح بود آن طور از پیروزی مقابل سپاهان خوشحالی می‌کردند؟

 برای من این شادی کردن عجیب بود و واقعاً در شأن استقلال نبود. باید دلیل این شادی را بدانیم. این نوع شادی نشان می‌دهد که سطح توقعات استقلالی‌ها پایین آمده و انگار جشن قهرمانی گرفته بودند. این وضعیت برای تیم بزرگ استقلال خوب نیست. به عنوان بیننده می‌گویم که این‌گونه خوشحالی عجیب بود.

حرف و حدیث های بسیاری درباره اختلاف بین فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی وجود دارد. در این باره صحبتی دارید؟

در هر موضوعی اختلاف‌نظر به وجود می‌آید، اما قلعه‌نویی پیشکسوت استقلال است و افراد کوچک‌تر مثل من باید احترامش را حفظ کنند. من به خودم اجازه بی‌احترامی به ایشان را نمی‌دهم.

شما مدتی سرمربی تراکتورسازی بودید. از اتفاقاتی که برای فروزان رخ داد مطلعید؟

 اتفاقات فوتبالی همیشه هست، اما برخی مسائل حاشیه‌ای به این تیم لطمه می‌زند. فراموش نکنیم تراکتورسازی در چمن مصنوعی نتوانست نساجی مازندران را شکست دهد. از اتفاقی که برای محسن فروزان افتاد، ناراحتم. او برای تراکتورسازی زحمت کشیده است. متأسفانه صفحات مجازی و آدم‌هایی که دور و اطراف فوتبال هستند، باعث می‌شوند که این تهمت‌ها مطرح شود. بهتر بود ابتدا با مربی دروازه‌بان‌ها و سپس کادر فنی صحبت می‌کردند و بعد تصمیم به محرومیت او می‌گرفتند.

برای قهرمانی تراکتور شانسی قائلید؟

 تراکتورسازی در صورت شکست پرسپولیس، تنها رقیب این تیم شده و می‌تواند قهرمان شود، البته تراکتوری‌ها باید خیلی مراقب باشند.

10-270

captcha
تازه ها
بیشتر