ورزش ایران / شناسه خبر: 97087 / تاریخ انتشار : 1398/1/27 15:38
|

جنجال در برگزاری مجمع انتخاباتی دو هیات کشتی/ شائبه دخالت

هر چه زمان برگزار ی انتخابات فدراسیون کشتی نزدیک می شویم جنجال بر سر نوع برگزاری انتخابات افزایش پیدا می کند. برگزار ی مجمع سه هیات کشتی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون خبر ساز شده است.

درحالیکه قرار است مجمع انتخاباتی هیئت‌های کشتی هرمزگان و چهارمحال بختیاری طی روزهای ۲۹ و ۳۱ فروردین برگزار شود، جنجال‌های زیادی در راه برگزاری این مجامع به وجود آمده است. وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده است که به همین زودی قصد دارد انتخابات فدراسیون کشتی را برگزار کند، در سوی مقابل هم فدراسیون کشتی در حالی‌که سرپرست فدراسیون هم کاندیدای حضور در انتخابات است، در حال برگزار کردن مجامع هیات‌های کشتی است.

اگر چه ظاهرا بر اساس قانون منعی برای حضور سرپرست در انتخابات وجود ندارد. یعنی او می‌تواند خودش روسای هیات‌ها که اعضای مجمع هستند را بچیند و بعد خودش هم در انتخابات شرکت کند، در چنین وضعی چطور می‌توان شائبه برانگیز بودن این روند انتخابات را نادیده گرفت؟

در این بین نوع برگزاری مجامع هم جنجالی شده است. بعد از جنجالی که برگزاری مجمع انتخاباتی هیات کشتی کردستان به راه انداخت، حالا نوبت به مجمع انتخاباتی هیات کشتی هرمزگان و چهارمحال بختیاری رسیده تا صدای اعتراض اعضای مجمع دربیاید.

براین‌اساس برنامه‌ریزی انجام شده امروز (28 فروردین) قرار است انتخابات هیئت کشتی استان همدان برگزار شود، تا انتخابات این استان با 4 نامزد برگزار شود اما تا روز گذشته برگزاری این مجمع نامشخص بود. برخی از اعضای مجمع و کاندیداها به نوع چینش مجمع اعتراض کردند و این اعتراض خود را هم به وزارت ورزش و جوانان رساندند. در ادامه نیز انتخابات هیئت کشتی هرمزگان روز پنجشنبه (29 فروردین) با 4 کاندیدا برگزار می‌شود و روز شنبه هفته آینده (31 فروردین) نیز هیئت کشتی چهارمحال بختیاری رئیس هیئت خود را می‌شناسد اما این دو انتخابات هم با مشکلات زیادی روبرو هستند. در این دو استان هم برخی کاندیداها به چینش مجمع و افراد رای دهنده معترض هستند اما اعتراض مهمتر که حالا وزارت ورزش و جوانان را هم درگیر کرده است، زمان برگزاری این مجامع است. چرا باید انتخابات این سه هیات در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی برگزار شود؟ البته ایراد این کار به این خاطر است که سرپرست فدراسیون کشتی خودش کاندیدا است و اگر کاندیدا نبود مشکلی هم در برگزاری این انتخابات وجود نداشت.

5

captcha
تازه ها
بیشتر