فوتبال ایران / شناسه خبر: 97080 / تاریخ انتشار : 1398/1/27 14:20
|

ترکیب کاملا پنهان پرسپولیس: همه با لباس اصلی تمرین کردند


حدس زدن ترکیب پرسپولیس در بازی فردا مقابل ذوب‌آهن از همیشه دشوارتر است. با توجه به مصدومیت ماریو بودیمیر و بیرون ماندن او از فهرست این بازی برانکو باید در خط حمله تغییراتی ایجاد کند که به نظر می‌رسد شانس سیامک نعمتی برای قرار گرفتن در کنار علیپور بیشتر باشد. هر چند بعید نیست که هماهنگی چشمگیر زوج علیپور - ترابی در نیمه دوم بازی با سایپا، آقای سرمربی را دوباره به فکر استفاده از این زوج در خط حمله بیندازد.

از سوی دیگر با توجه به بازگشت احمد نوراللهی به  شرایط مسابقه چنانچه او در ترکیب اصلی قرار بگیرد، احتمال بیرون نشستن سروش رفیعی وجود دارد. مگر اینکه برانکو بخواهد بشار رسن را برای بازی با الاهلی نگه دارد و در این بازی به او استراحت بدهد. یک احتمال ضعیف هم وجود دارد و آن، این است که در بازی با ذوب‌آهن محسن ربیع‌خواه بعد از مدت‌ها در ترکیب اصلی به میدان برود و این بار کمال کامیابی‌نیا استراحتی داشته باشد.

همچنین احتمال استفاده از نوراللهی در پست هافبک دفاعی وجود دارد که در این صورت، شانس بازی کردن مهدی شریفی، سروش رفیعی و امید عالیشاه در کناره‌های خط میانی زنده خواهد شد. در واقع برانکو این شانس را دارد که کل خط میانی‌اش را دچار تغییر کند و پیش از دیدار دوباره با الاهلی، به بازیکنانش اصلی‌اش استراحت بدهد.

استفاده از لوزی ربیع‌خواه، عالیشاه، شریفی و سروش می‌تواند باعث شود که رسن، کامیابی‌نیا، نوراللهی و ترابی روی نیمکت استراحت کنند و در صورت نیاز به میدان بروند اما آیا برانکو ایوانکوویچ به چنین ریسکی تن می‌دهد؟

البته با توجه به فشردگی و سختی بازی‌های پرسپولیس طی 20 روز آینده او چاره ای ندارد جز اینکه قوای تیمش را تقسیم کند. پرسپولیس حریفان سرسخت و سفرهای خسته‌کننده‌ای در پیش دارد اما برای حفظ صدرنشینی‌اش در لیگ برتر و پیشتازی در جدول تا هت‌تریک قهرمانی و همین‌طور بالا بردن شانس صعودش از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، باید به حداکثر امتیازات خود از  بازی‌های پیش‌رو دست پیدا کند.

بعد از بازی با ذوب‌آهن در اصفهان، تیم برانکو برای بازی برگشت با الاهلی دوباره به دبی می‌رود. بعد از آن در آزادی میزبان سپاهان است و دو بازی بعدی‌ خود را در خانه‌ی تراکتورسازی و پاختاکور برگزار خواهد کرد. حریفان بعدی پرسپولیس هم تیم‌های ماشین‌سازی و پارس‌جنوبی در لیگ برتر، السد در لیگ قهرمانان و سپاهان در جام حذفی هستند که از این 9 بازی، دیدار با ذوب‌آهن شاید آسان‌ترین باشد. البته فقط روی کاغذ چرا که تیم تازه جان‌گرفته‌ی منصوریان و انگیزه‌های پنهان آنها را نمی‌شود دست‌کم گرفت.

ضمن اینکه در این مقطع از فصل، هر بازی برای پرسپولیس حکم یک فینال تعیین‌کننده را دارد. با این حال اصلا دور از ذهن نیست که برانکو در این بازی هم به یکی دو تا از بازیکنان اصلی‌اش استراحت بدهد و به نوعی برای بازی با الاهلی تقسیم قوا کند. او در بازی با سایپا مهدی شیری را که ثابت‌ترین بازیکن نیم‌فصل دوم بود، روی نیمکت نشاند و استراحت یک نیمه‌ای مهدی ترابی و فشار نیاوردن به احمد نوراللهی هم در همین راستا صورت گرفت. اما آیا برانکو ریسک استراحت دادن به بازیکنان اصلی خود را در دیدار فردا هم به جان خواهد خرید یا پرسپولیس با تمام قوا در اصفهان بازی می‌کند؟

 

11 – 270 – 220

 

captcha
تازه ها
بیشتر