ذوب آهن / شناسه خبر: 97077 / تاریخ انتشار : 1398/1/27 13:35
|
مظاهری مقابل پرسپولیس روی نیمکت می‌نشیند؟

منصوریان انتخاب می‌کند:خستگی رشید یا آمادگی صادقی

بازی ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس از راه رسیده و دغدغه‌ی اصلی علیرضا منصوریان انتخاب دروازه‌بان ثابت تیمش است. محمدرشید مظاهری خسته یا محمدباقر صادقی آماده؟

تصمیم سخت منصوریان برای دروازه ذوب

ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر، چه در لیگ قهرمانان آسیا و چه در لیگ برتر درخشیده و نتایج شگفت‌انگیزی را کسب کرده. همین مسئله از آن‌ها یک رقیب سرسخت برای پرسپولیسی ساخته که یکه و تنها در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد. علیرضا منصوریان که بعد از سپری کردن هفته‌های پر فراز و نشیب، حالا روی نیمکت ذوب‌آهن اثبات شده، برای انتخاب یک ترکیب آرمانی مقابل پرسپولیس دغدغه‌های فراوانی دارد. نه اینکه او بازیکن آماده نداشته باشد بلکه آنقدر ستاره در ترکیب ذوب‌آهن وجود دارد که منصوریان نمی‌داند از  کدام‌یک از آن‌ها به عنوان بازیکن استفاده کند.

مهم‌ترین مسئله اما درون دروازه‌ی ذوب‌آهن است و اینکه منصوریان به رشید مظاهری بازی می‌دهد یا محمدباقر صادقی. مظاهری این فصل و تا پایان هفته‌ی بیست و پنجم، 23 بار در ترکیب ثابت حضور داشته. آمار او مثل فصوفل قبل آمار خوبی محسوب نمی‌شود. مظاهری در 22 بازی 22 گل دریافت کرده، یعنی به طور میانگین در هر بازی یک بار دروازه‌اش باز شده است.

---

شاید همین آمار باعث شد تا علیرضا منصوریان برای بازی مقابل پیکان که برای ذوب‌آهن حساس هم بود، رشید مظاهری را روی نیمکت بنشاند و از محمدباقر صادقی استفاده کند. هر چند مظاهری خستگی را هم دلیل این تصمیم عنوان کرده: «افراد زیادی پیگیر این موضوع بودند. از خبرنگاران گرفته تا مردم عادی که من را در کوچه و خیابان می‌بینند درباره‌ی نیمکت‌نشینی مقابل پیکان از من سوال می‌پرسند. در حالی که من فکر می‌کنم این موضوع اهمیت بالایی ندارد. ما در ذوب‌آهن وقتی احساس کنیم ممکن است با حضور در میدان بازی ضعیفی را به نمایش بگذاریم ترجیح می‌دهیم این اتفاق نیفتد تا بازیکنی که می‌تواند برای تیم کارساز باشد در ترکیب حاضر شود. سعید آذری در جلسه‌های مختلف به تک تک بازیکنان این موضوع را گوشزد کرده تا در صورتی که هر بازیکنی خسته است یا احساس می‌کند ممکن است دچار مصدومیت شود حتماً باید به سرمربی تیم اعلام کند. آذری همیشه می‌گوید مثل یک قهرمان باشید و به فکر تیم باشید.هر وقت خسته‌اید به سرمربی بگویید و اگر این‌کار رو بکنید برای ما مثل یک قهرمان هستید.»

---

رشید مظاهری در حالی این صحبت‌ها را به زبان آورده که نزدیکان باشگاه معتقدند لغزش‌های او در بازی‌های اخیر هم در تصمیم علیرضا منصوریان نقش داشته. تصمیمی که باعث شد تا بعد از 18 هفته نوبت به محمدباقر صادقی برسد و این دروازه‌بان باتجربه نیز نمایشی درخشان ارائه بدهد. جالب اینکه صادقی با سیوهای فوق‌العاده‌ای که انجام داد به ترکیب تیم هفته هم رسید. صادقی این فصل و با احتساب بازی مقابل پیکان 2 بار در ترکیب ثابت قرار گرفته و فقط یک گل خورده. تنها گل خورده‌ی او هم از روی نقطه‌ی پنالتی و در بازی مقابل استقلال‌خوزستان بوده.

---

عملکرد محمدباقر صادقی مقابل پیکان به قدری درخشان بود که علیرضا منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی لب به تحسین از او گشود و دروازه‌بان باتجربه‌ی تیمش را به ستون باشگاه تشبیه کرد: «صادقی مقابل پیکان برگ برنده‌ی ما بود و حضورش در زمین مایه افتخار ذوب‌آهن است. معراج اسماعیلی هم دروازه‌بان رده امید ماست که مجبوریم بین او، صادقی و مظاهری، دو نفر را انتخاب کنیم. اگر رشید و باقر هم نبودند، معراج بود و می‌توانستیم شاهد چنین کیفیتی باشیم. صادقی مقابل پیکان مانند یک ستون در زمین ظاهر شد و بابت چنین درخششی به او تبریک می‌گویم.»

---

حالا بازی مقابل پرسپولیس از راه رسیده و دغدغه‌ی اصلی علیرضا منصوریان انتخاب دروازه‌بان ثابت تیمش است. محمدرشید مظاهری یا محمدباقر صادقی؟ مظاهری به گفته‌ی خودش خسته است اما صادقی مقابل پیکان درخشیده و عملکرد او تحسین همه را به دنبال داشته. سوال اما این است که آیا منصوریان در این بازی ویژه مظاهری را برای دومین هفته‌ی متوالی روی نیمکت می‌نشاند تا از صادقی استفاده کند یا دوباره از همان ترکیب قبل استفاده خواهد کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، تا چهارشنبه و ساعت 18 صبر می‌کنیم.

 

9- یک

captcha
تازه ها
بیشتر