فوتبال ایران / شناسه خبر: 97076 / تاریخ انتشار : 1398/1/27 13:22
|
تمدید قرارداد به جای پرداخت مطالبات

پیشنهاد غیرحرفه‌ای مدیران پرسپولیس به برانکو

طبیعی است که مدیران پرسپولیس برای توجیه کم‌کاری‌شان بحث تمدید قرارداد با مربی محبوب هواداران را بر سر زبان‌ها بیندازند اما این رفتارشان تنها یک پاسخ دارد: پول برانکو را بدهید، تمدید قرارداد پیشکش.

پیشنهاد غیرحرفه‌ای مدیران پرسپولیس به برانکو: تمدید قرارداد بجای پرداخت مطالبات

 

البته که اول و آخر، باشگاه پرسپولیس باید مطالبات برانکو ایوانکوویچ را بپردازد. حالا یا حالا یا در همین چند هفته‌ی باقی مانده از فصل و یا بعدها به اجبارِ حکم فیفا. یادتان باشد که مرد کروات هنوز شکایت نکرده و شاید هم مدیران پرسپولیس از شکایت نکردنش اطمینان دارند که همچنان برای پرداخت حق و حقوق او دست‌دست می‌کنند. شاید هم نمی‌دانند که برانکو غیر از شکایت راه دومی هم دارد و آن، فرار از پرسپولیس است که آنوقت باشگاه و مدیرانش باید با هوادارانِ این مربی که مثل خودش آرام نیستند، دربیفتند.

ما البته همچنان این فرضیه را که «می‌خواهند برانکو را فراری بدهند و برای این کارشان دلیل می‌تراشند» نپذیرفته‌ایم و خودِ ایوانکوویچ هم گفته بود که با توجه به یک سال باقی‌‌مانده از قراردادش جایی برای نکرانی نیست اما این حرفش را هم که «قراردادها در فوتبال معنا ندارند» هنوز فراموش نکرده‌ایم.

آقای سرمربی دلخور از بدقولی‌ها و بدحسابی مدیران پرسپولیس گفت که از آینده‌اش خبر ندارد و اشاره‌ی او به قراردادش بود. قراردادی که به او اجازه می‌دهد حتی با یک بار تاخیر در پرداخت مطالباتش، فسخ کند و مدیران باشگاه شاید این را هم مثل زحمات او و افتخاراتش در پرسپولیس فراموش کرده‌اند. آنها از یازده ماه پیش تا امروز، حتی یک دلار هم به مرد کروات پرداخت نکرده‌اند و نه فقط به او، بلکه به دستیارانش و همین‌طور بازیکنان و اعضای کادر پزشکی و تدارکات تیم هم بدهکارند.

البته مطالبات فصل‌های گذشته‌ی بازیکنان پیش از مدیرعاملی ایرج عرب پرداخت شد اما برانکو نه فقط پول قرارداد امسال، بلکه هنوز حتی بخشی از طلب فصل گذشته‌اش را نگرفته است. با این حال هر بار پول رسید، به باشگاه اعلام کرد که درصدی از قرارداد بازیکنانش را بپردازند. بازیکنانی که امروز در حمایت از سرمربی، پشت سر او صف کشیده‌اند و از باشگاه خواسته‌اند که مثل آنها به تعهداتش پایبند باشد.

مدیران پرسپولیس اما همچنان در خواب به سر می‌برند و برای اداره‌ی باشگاه، چشم‌شان به دست این و آن است. یک روز گفتند پاداش نایب‌قهرمانی در آسیا را برای برانکو کنار گذاشته‌اند و حالا که آن دو میلیون دلار هم خرج شده، از پاداش فیفا (بابت حضور بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی) وام گرفته‌اند. یک نامه زده‌اند که پاداش‌ها را برزید به حساب سرمربی‌مان و هزار بار منت آن نامه را بر سر برانکو گذاشتند. جالب‌تر اینکه مهدی محمدنبی عضو تازه‌وارد هیات مدیره هم مدعی شد که باشگاه وظیفه‌اش را انجام داده و حالا دیگر وظیفه‌ی فدراسیون است که پاداش‌ها را از فیفا بگیرد.

هر چند مدیر رسانه‌ای و روابط عمومی پرسپولیس به تازگی اعلام کرده که این باشگاه به زودی مطالبات برانکو را پرداخت خواهند کرد: «باشگاه به تمام قراردادهایی که بسته، پایبند بوده و به هیچ وجه قصد ندارد زحمات فراوانی را که برانکو می‌کشد با رفتاری ناپسند پاسخ دهد. خیلی دقیق می‌دانم اما هیأت مدیره در روزهای گذشته تصمیمات لازم را گرفته. قرار بود طلب برانکو از پاداش فیفا پرداخت شود اما روش جایگزین دیگری هم وجود دارد و در آینده‌ای نزدیک طلب ایشان وصول خواهد شد.»

خودِ مدیرعامل هم هر روز همین حرف را تکرار می‌کند اما آیا برابر با این حرف‌ها، تلاشی هم برای تامین اعتبار مالی باشگاه خواهد شد؟ هر چند پرسپولیسی‌ها راه دیگری را در پیش گرفته‌اند تا شاید حواس‌ها از مطالبات انباشته شده‌‌ی برانکو ایوانکوویچ پرت شود و آن، بحث تمدید قرارداد این مربی است.

البته که تمدید قرارداد پروفسور کروات بهترین اتفاق خواهد بود اما به شرطی که آن را برای رد گم‌کنی مطرح نکرده و پیش از آن هم با او بی‌حساب شده باشند. تصویب طرح تمدید قرارداد با برانکو ایوانکوویچ را در بوق و کرنا کرده‌اند اما نمی‌دانند که پیش از طرح این پیشنهاد، باید با پرداخت بدهی‌های فصل پیش و این فصل‌شان حسن نیت خود را نشان بدهند.

طبیعی است که مدیران پرسپولیس برای توجیه کم‌کاری‌شان بحث تمدید قرارداد با مربی محبوب هواداران را بر سر زبان‌ها بیندازند اما این رفتارشان تنها یک پاسخ دارد: پول برانکو را بدهید، تمدید قرارداد پیشکش.

 

11 – 670

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر