فوتبال ایران / شناسه خبر: 97029 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 15:55
|
آقای شفر جام جهانی بردی که این طوری شادی کردی؟

پاشازاده: خیلی مانده به قلعه نویی برسیم / استقلال بزرگ‌تر ندارد

شادی شفر و بازیکنان استقلال حتی انتقاد مهدی پاشازده، پیشکسوت خوش نام باشگاه استقلال را هم به دنبال داشته است. آن شادی برای خیلی‌ها شوک‌‌آور بود.

حمیدرضا عرب/مهدی پاشازاده منقد سرسخت برخی رفتارهای روزی های اخیر در کانون استقلال است و این اتفاقات را در شان باشگاه بزرگ استقلال نمی‌داند. پاشازاده در حالی که به تمجید و تعریف از استقلال می‌پردازد و صحه می‌گذارد بر تحولات فنی این تیم در نیم فصل دوم اما انتظار دارد که عوامل تصمیم گیر در باشگاه به خصوص درداخل تیم رفتار معقولانه تر و آینده نگرانه تری داشته باشند تا منزلت باشگاه حفظ شود. پاشازاده به سوالاتی که در روزهای اخیر سوال خیلی ها است پاسخ می‌دهد.

***

بعد از شکستی که استقلال در شهرآورد داشت و پیامدش تساوی با سایپا با دو برد احیاء شد. این پیروزی ها را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

بله، استقلال تکان خورد و همان دربی را هم با بدشانسی باخت. دقایق ابتدایی آن بازی گل نزدیم در حالی که مستحق گل زدن بودیم. اگر موقعیت های مان تبدیل به گل می‌شد از آن بازی هم 3 امتیاز می‌گرفتیم. تساوی مقابل سایپا هم تحت تاثیر آن بازی و حاشیه هایش بود. شاید اگر آن اتفاقات در رختکن استقلال رخ نمی‌داد نتیجه دیگری جلوی سایپا رقم می‌خورد.

---

دلیل اینکه استقلال در دو بازی اخیر امتیاز کامل گرفت چه بود؟

نمی‌دانم اسمش را ترس بازیکنان از هواداران بگذاریم یا خجالت و شرمندگی اما هرچه بود استقلال به دلیل همین مسائل در بازی های بعد برد. استقلال به خودی خودش تیم بدی نبود که در دربی شکست بخورد؛ شما دیدید که در بازی های سخت تر نتیجه مطلوب تری به دست آورد و دوباره احیاء شد. بدون شک اگر از ابتدای فصل با همین انگیزه درونی بازی می‌کردند نتایج بهتری می‌گرفتند.

متاسفانه بعد از پیروزی مقابل سپاهان باز هم حاشیه هایی در تیم ایجاد شد. گرچه این حاشیه ها مثل اتفاقات زشت دررختکن دربی نبود اما برای باز هم بهانه ای شد برای انتقادها. درجریان پستی که مجیدی علیه قلعه نویی منتشر کرد و پیامدش پاسخ قلعه نویی هستید؟

این اتفاقات صورت خوشی برای فوتبال ما ندارد. از قول من بنویسید قلعه نویی بزرگ تر ما است. از قول من بنویسید امثال من مهدی پاشازاده هنوز خیلی مانده به امیرقلعه نویی برسیم. رک بگویم قلعه نویی در مربیگری خیلی پیشرفت داشته و از طرفی استقلالی است و باید شان او حفظ شود. من اصلا موافق چنین برخوردی با قلعه نویی نیستم. استقلال بازی با سپاهان را برد نوش جانش. بردیم حق داریم خوشحالی کنیم اما نه به این شکل. این چه رفتاری است که انجام می‌دهیم؟!

حتی شفر را هم به مانند یک مربی قهرمان بعد از بازی بالا می‌انداختند که جای تعجب و شگفتی داشت.

سوال من این است که مگر استقلال قبل از این سپاهان را در اصفهان نبرده بود که این طور شادی می‌کردند؟ با کلی زحمت ومشقت دقیقه 97 گل زدیم، آن وقت این طوری شادی می‌کنیم؟! این چه رفتاری است؟ روی سخنم با آقای شفر هم هست. آقای شفر شما چرا با آن همه سابقه و تجربه اجازه دادی بازیکنان این طوری تو را روی دست بلند کنند وبالا بیندازند؟ بازیکنان هم مقصرند اما بیشتر شفر مقصر است که با آن همه تجربه اجازه می‌دهد شاگردانش این چنین رفتاری داشته باشند. آقای شفر مگر جام جهانی را برده بودی که این طوری شادی می‌کردی؟

---

مجموع این اتفاقاتی که رخ می‌دهد و اسباب تکدر استقلالی های قدیمی و اصیل را فراهم می‌کند ناشی از چیست؟

من به این مسائل فکر کردم و وقتی حاشیه های رختکن دربی و این اتفاقاتی که بعد از بازی با سپاهان رخ داد را کنار هم می‌گذارم به این نتیجه می‌رسم که استقلال بزرگ تر ندارد. استقلال اگر بزرگتر داشت هیچ وقت آن اتفاقات در داخل رختکن رخ نمی‌داد و بازیکن به خودش اجازه نمی‌داد پرده دری کند. اگر کسی بود که توی دهان بازیکن خاطی می‌زد و مانع از ادامه تنش هایش می‌شد هیچ وقت این مسائل تکرار نمی‌شد. متاسفانه در استقلال کسی نیست که بزرگی کند و تصمیم های احساسی هم مزید بر علت می‌شود تا تنش ها از استقلال دور نشود. حرف دیگری هم دارم.

می‌شنویم...

 من بازیکن وقتی وارد عرصه مربیگری می‌شوم باید همه قواعدش را یاد بگیریم. زمان ادا درآوردن دیگر گذشته است. ما باید از آن خطی که قبلا داشتیم عبور کنیم و به واقع مربی باشیم. باز هم خودم را مثال می‌زنم. وقتی من مربی می‌شوم دیگر نباید رفتاری را که زمان بازیگری داشتم را تکرارکنم. این ادا ها برای چیست؟ چرا چنین رفتاری انجام می‌دهیم؟ باید شان استقلال را حفظ کنیم. باید بدانیم پشت سر این تیم چه افتخارات و چه بزرگانی بوده اند. باید رفتار ما در قواره استقلال باشد.

10-1

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر