پرسپولیس / شناسه خبر: 97028 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 16:02
|
ما و شما هم‌خون و برادر هستیم

بشار رسن: ایران کمک کرد، حالا نوبت عراق است

امدادرسانی دولت عراق به سیل‌زده‌ها باعث خوشحالی ما است، چرا که ایرانی‌ها در این سال‌ها خیلی به مردم عراق کمک کرده‌اند. مطمئنا مردم عراق هم خواهان کمک به مردم ایران هستند.

رسن خواهان کمک به سیل‌زده‌ها

بشار رسن در جریان پیروز 3 بر 2 پرسپولیس مقابل سایپا و ایجاد حاشیه امنیت در صدر جدول رده بندی لیگ برتر، نقش بسزایی داشت و توانست گل نخست تیمش را به زیبایی به ثمر برساند. بشار بعد از این گل سجده شکر به جا آورد و سپس به شادی با هم تیمی‌هایش پرداخت. هافبک عراقی پرسپولیس که تحت تاثیر سیل 98 در ایران قرار گرفته، نظرات جالبی درباره امدادرسانی عراقی‌ها به مردم ایران دارد. وقتی از او درباره‌ی رسیدن محموله کمک‌های دولت عراق به سیل‌زده‌های ایران می‌پرسیم، می‌گوید: «در روزهای گذشته تصاویری از مناطق سیل‌زده در ایران دیدم و متاثر و ناراحت شدم. درصد خرابی‌ها زیاد است و کار چند مسئول نیست که از پس آن‌ها بر بیایند.»

هافبک عراقی معتقد است همه مردم ایران و حتی کشورهای همسایه باید به سیل‌زده‌ها کمک کنند: «امدادرسانی دولت عراق به سیل‌زده‌ها باعث خوشحالی ما است، چرا که ایرانی‌ها در این سال‌ها خیلی به مردم عراق کمک کرده‌اند. مطمئنا مردم عراق هم خواهان کمک به مردم ایران هستند. در صورتی که زمینه‌ی ارسال کمک‌های مردم فراهم شود این اتفاق رخ خواهد داد.»

---

بشار رسن به تاریخ و نقاط مشترک مردم ایران و عراق هم اشاره می‌کند: «مردم ایران و عراق زندگی مشابه و نقاط مشترک زیادی داشته‌ و دارند. خوشحالم که روابط دو کشور به عالی‌ترین سطح رسیده و الان خیلی راحت مردم بین دو کشور تردد می‌کنند. ما و ایرانی‌ها هم‌خون و برادر هستیم.»

رسن کمی هم فوتبالی صحبت می‌کند و درباره‌ی خوشحالی بعد از گلش مقابل سایپا می‌گوید: «ما دنبال برد در این بازی بودیم. می‌خواستیم فاصله‌ی امتیازی لازم با صدر جدول را ایجاد کنیم. بعد از گل خدا را شکر کردم که به بازی برگشتیم، چرا که دریافت گل در دقایق اولیه کار را برای هر تیمی سخت می‌کند.»

---
---

 

1

captcha
تازه ها
بیشتر