فوتبال ایران / شناسه خبر: 97025 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 15:00
|
بال شارلروا و تیم ملی در پاریس زیر تیغ می‌رود

همکار دشان، جراح قلی‌زاده

دکتر فرانک لی‌گال پزشکی است که باشگاه شارلروا برای جراحی قلی‌زاده در نظر گرفته. پزشکی که سابقه‌ی سال‌ها همکاری با رودی گارسیا در مارسی و دیده دشان در تیم ملی فرانسه را دارد.

 قلی‌زاده زیر تیغ جراحی

امیر اسدی / علی‌ قلی‌زاده فصل متوسطی را در شارلروا سپری می‌کرد اما آسیب‌دیدگی در روزهای پایانی سراغ او آمد تا بال تکنیکی و 22 ساله‌ی تیم ملی ایران را با چالشی جدید مواجه کند. قلی‌زاده این فصل 22 بار در ترکیب شارلروا حضور داشته و روی هم 1280 دقیقه در زمین بوده. تعداد بازی‌های 90 دقیقه‌ای و کامل او در بلژیک، به عدد 5 رسیده و البته او 8 بار به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شده و 9 بار هم تعویض شده و از بازی خارج. این‌ها آماری است که علی قلی‌زاده در شارلروا به نام خود ثبت کرده و البته تا پایان فصل هم دست نخورده باقی خواهد ماند.

---

 

علی قلی‌زاده آخرین بار اواخر اسفندماه برای شارلروا و مقابل آنتورپ بازی کرد و با تصمیم سرمربی این تیم از زمین خارج شد. او از همان روز دیگر در بازی‌های رسمی شارلروا به میدان نرفته و فقط تماشاگر دیدارهای این تیم بوده. شارلروا این روزها مشغول بازی در پلی‌اف حضور در لیگ اروپا- بین تیم‌های بلژیکی- است اما علی قلی‌زاده باید به فرانسه برود و آسیب‌دیدگی‌اش را درمان کند.

---

 

آسیب‌دیدگی علی قلی‌زاده از ناحیه‌ی زیر شکم و کشاله است. گویا در هر دو بخش بال ایرانی شارلروا دچار پارگی شده و به همین علت تا 3 ماه بعد نمی‌تواند در ترکیب شارلروا قرار بگیرد. بازیکن تیم ملی که چند ماه قبل جام ملت‌های آسیا را هم به دلیل مصدومیت از دست داد، حالا با یک آسیب‌دیدگی دیگر مواجه شده و باید آن را همین روزها درمان کند. علی قلی‌زاده که به پاریس سفر کرده، زیر نظر پزشک تیم ملی فرانسه جراحی خواهد کرد تا شاید بتواند پرقدرت‌تر از قبل به فوتبال برگردد.

دکتر فرانک لی‌گال پزشکی است که باشگاه شارلروا برای جراحی قلی‌زاده در نظر گرفته. پزشکی که سابقه‌ی سال‌ها همکاری با رودی گارسیا در مارسی و دیده دشان در تیم ملی فرانسه را دارد. شارلروا انتخاب درستی انجام داده تا شاید با این حرکت، علی‌ قلی‌زاده زودتر درمان شود و بتواند مثل قبل بازیکنی موثر برای تیم بلژیکی باشد. بخصوص که این باشگاه برای فصل 2020-2019 برنامه‌های بزرگی در سر دارد و بازگشت قلی‌زاده هم می‌تواند کادر فنی شارلروا را برای رسیدن به این اهداف کمک کند.

---

 

با توجه به آسیب‌دیدگی علی قلی‌زاده، این بازیکن نمی‌تواند در روزهای فیفا برای تیم ملی ایران بازی کند. او دو دیدار مقابل سوریه و کره‌جنوبی را از دست می‌دهد و البته مهم‌تر از این، در نخستین تجربه‌ی سرمربی جدید نیز غایب خواهد بود. شاید همین موضوع در آینده‌ی قلی‌زاده در تیم ملی ایران تأثیر بگذارد. 

 

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر