ورزش ایران / شناسه خبر: 97022 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 14:18
|

پایان کشتی فرنگی قهرمانی اروپا با درخشش روسیه/ خط و نشان تزارها برای جهانی قزاقستان

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی اروپا در حالی به پایان رسید که روس ها با کسب 9 مدال در 10 وزن برای رقبای خود در قهرمانی جهان خط و نشان کشید.

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی اروپا در حالی به پایان رسید که تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و ۳ مدال برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا روزهای ۲۳ تا ۲۵ فروردین‌ماه در شهر بخارست رومانی برگزار شد و در پایان تیم روسیه با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و ۳ مدال برنز و ۱۹۲ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. کسب نیمی از مدال‌های طلای این مسابقات و همچنین 9 مدال در 10 وزن نشان می‌دهد که کشتی فرنگی روسیه در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و به احتمال زیاد در قهرمانی جهان که به میزبانی قزاقستان برگزار می‌شود، این تیم باز هم قدرتمند ظاهر می‌شود و مدعی درجه یک عنوان قهرمانی به حساب می‌آید. تیم ملی کشتی آزاد روسیه هم در قهرمانی اروپا 8 مدال در 10 وزن را کسب کرده بود

پس از تیم روسیه، تیم ترکیه با ۲ مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز و با کسب ۱۳۲ امتیاز نایب قهرمان شد که این تیم هم نشان از یک تیم قوی را داشت. عنوان سومی هم به تیم آذربایجان رسید که در کسب مدال طلا ضعیف عمل کرد و فقط با یک نقره و دو برنز و کسب ۷۶ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. شکست عباس اسلام اف در فینال دیدنی وزن 87 کیلوگرم مقابل ژان بلنیوک از اوکراین مهمترین مسابقه‌ای بود که این تیم واگذار کرد.

با توجه به اهمیتی که مسابقات قهرمانی قاره‌ها پیدا کرده تعداد زیادی از ستاره‌های نامی کشتی دنیا در این دوره به روی تشک رفتند. یکی از چهره‌های درخشان این مسابقات رضا کایالپ ملی پوش سنگین وزن ترکیه بود که برای کشورش رکوردشکنی کرد و نهمین مدال طلای اروپایی خود را بر سینه زد. کایالپ با این قهرمانی، از حمزه یرلی کایا قهرمان نامدار ترکیه که هشت طلای اروپا داشت، پیشی گرفت.

در کنار این کشتی گیر ترکیه‌ای درخشش رومن ولاسوف هم بسیار مهم بود. کشتی گیر مطرح روسیه که برای المپیک 2020 برنامه دارد و در وزن 77 کیلوگرم به مدال طلا رسید. ولاسوف در این وزن المپیکی خودش را نشان داد و به احتمال زیاد هم در جهانی قزاقستان برای سهمیه المپیک یک گام بلند بردارد.

رده‌بندی انفرادی:

۵۵ کیلوگرم: ۱- ویتالی کابالویف (روسیه) ۲- فلورین تیتا (رومانی) ۳- فبیان اشمیت (آلمان) و الدانیز عزیزلی (آذربایجان)

۶۰ کیلوگرم: ۱- ویکتور جیوبانو (مولداوی) ۲– سرگئی امیلین (روسیه) ۳- لنور تمیروف (اوکراین) و کرم کامل (ترکیه)

۶۳ کیلوگرم: ۱- استپان ماریانیان (روسیه) ۲- آندره استیگ برگ (نروژ) ۳- لوانی کاوجارادزه (گرجستان) و طالح ممدوف (آذربایجان)

۶۷ کیلوگرم: ۱- آتاکان یوکسل (ترکیه) ۲- گئورگ ساهاکیان (لهستان) ۳- کارن اصلانیان (ارمنستان) و آرتم سورکوف (روسیه)

۷۲ کیلوگرم: ۱- ابوزید مانتسیگوف (روسیه) ۲- چنگیز ارسلان (ترکیه) ۳- آیک مناتساکیان (بلغارستان) و دومینیک اتلینگر (کرواسی)

۷۷ کیلوگرم: ۱- رومان ولاسوف (روسیه) ۲- رولاند شوارز (آلمان) ۳- ویکتور نمس (صربستان) و آرسن جلفالکیان (ارمنستان)

۸۲ کیلوگرم: ۱- راجبک بیسلطانوف (دانمارک) ۲- لاشا گوبادزه (گرجستان) ۳- الکساندر کوماروف (روسیه) و امره کوش (ترکیه)

۸۷ کیلوگرم: ۱- ژان بلنیوک (اوکراین) ۲- اسلام عباس اف (آذربایجان) ۳- اریک زیلواسی (مجارستان) و دنیس کودلا (آلمان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- موسی اولویف (روسیه) – ۲- کریل میلوف (بلغارستان) ۳- دایگورو تیمونچینی (ایتالیا) و ماتی کاسمانن (دانمارک)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- رضا کایالپ (ترکیه) ۲- یاکوبی کاجایا (گرجستان) ۳- سرگئی سیمینوف (روسیه) و آلین چیوراریو (رومانی)

5

captcha
تازه ها
بیشتر