فوتبال ایران / شناسه خبر: 96996 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 19:13
|
24 داور آموزش می بینند، سیستم های قبلی کارایی نداشت

تازه ترین نکته ها درباره استفاده از VAR در لیگ ایران

فیفا 7-8 برند معرفی کرده است. برندی که ما وارد کنیم را همه باشگاه‌ها باید وارد کنند. وقتی فیفا قصد نظارت داشته باشد باید همه عوامل آن کشور از یک برند برای انجام این کار استفاده کنند.

تازه ترین نکته های درباره استفاده از  VAR  در لیگ ایران

داود رفعتی رئیس دپارتمان داوری در تازه ترین مصاجبه خود درباره اتسفاده از سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) به نکات تازه ای اشاره کرده است.

* ما تلاش کردیم این سیستم را به نیم فصل دوم برسانیم. این مساله 5 مرحله دارد که ما دو مرحله را گذراندیم. یک مرحله ثبت نام بود. یک مساله دیگر هم کلاس دیگر بود. مرحله بعدی آموزش داوران است. هر داور باید 90 دقیقه آموزش ببیند. مرحله دیگر تست آفلاین بوده که انجام شده است.

*24 داور آموزش می‌بینند چرا که اگر قرار باشد افراد بیشتری آموزش ببینند نیاز به زمان زیادی است. ما مجوز داخلی را گرفتیم اما سیستم‌هایی که آورده شده خیلی کارایی نداشتند.

* در مورد نرم افزار داخلی ما از همه خواستیم اگر توانایی دارند این کار را انجام دهند. هر کسی می‌تواند الان به زمین بیاید و این کار را انجام دهد استقبال می‌کنیم اما اکثرا به صورت طرح و پیشنهاد اعلام آمادگی کردند که این به درد ما نمی‌خورد. ما مجوز داخلی را گرفتیم اما سیستم هایی که آورده شده خیلی کارایی نداشتند.

* ما روابط بسیار خوبی با کره جنوبی داریم. مهدی تاج و دکتر چانگ رئیس فدراسیون کره جنوبی رابطه خوبی دارند و قرار است دو دستگاه در اختیار ما قرار دهند.

* فیفا 7-8 برند معرفی کرده است. برندی که ما وارد کنیم را همه باشگاه‌ها باید وارد کنند. وقتی فیفا قصد نظارت داشته باشد باید همه عوامل آن کشور از یک برند برای انجام این کار استفاده کنند. برند مورد استفاده تیم‌ها نباید متفاوت باشد. هماهنگی این مسئله باید با فدراسیون باشد. کمیته داوران در مسائل مالی و ... دخالتی ندارد.

* فیفا اجازه داده داورانی که امسال بازنشسته می‌شوند در این سیستم فعالیت کنند. حضور آنها تا دو تا سه  سال بلامانع است. این داوران باید آمادگی بدنی داشته باشند و از آنها تست می‌گیریم.

* یک سیستم در مرکز ملی فوتبال برای کارگاه آموزشی استفاده می‌شود. یک سیستم هم در یکی از ورزشگاه با تشخیص فدراسیون استفاده خواهد شد.

* توصیه فیفا این است که اپراتورها داور و فوتبالی باشند. تلاش می‌کنیم در این راستا آموزش دهیم.

* هر ورزشگاه باید با محوریت فدراسیون و سازمان لیگ یک سیستم داشته باشد.

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر