فوتبال ایران / شناسه خبر: 96989 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 18:08
|
سیستم VAR ابتدا باید آزمایش شود

داوران ضعیف لیگ برتر به لیگ یک می‌روند

ممکن است برای فصل بعد سه یا چهار داور لیگ دسته یک به لیگ برتر دعوت شوند و شاید هم داورانی که در لیگ برتر خیلی خوب نبودند در لیگ یک قضاوت کنند تا شایسته سالاری حفظ شود.

سیستم VAR  ابتدا باید آزمایش شود

علیرضا سهرابی در حاشیه دوره بازآموزی داوران و کمک داوران فوتبال گفت:«اعتقاد داردم داوران در شرایط آرامش تصمیمات بهتری می‌گیرند. اشتباهات داوری وجود دارد اما آرامش نحوه قضاوت را بهتر کرده است. تنها کار ما در این ۵ هفته باقی مانده از لیگ برتر آن است که بحث‌های فنی را بیشتر دنبال کنیم. »

سرپرست کمیته داوران درباره استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی گفت:«کارگروهی برای VAR تشکیل شده که مسوول آن داود رفعتی است و قرار است تمامی اطلاعات آن از طریق وی منتقل شود. این سیستم ابتدا باید آزمایش شود. وقتی فیفا از این سیستم برای جام جهانی استفاده کرده حتما سال‌ها آن را کارشناسی کرده است. این سیستم می‌تواند موثر واقع شود که فدراسیون تصمیم به استفاده آن کرده است.»

سهرابی در پایان گفت:« لیگ پر فشار شده است و ما داریم از تمام داوران استفاده می‌کنیم. تعدادی از بازی‌های لیگ دسته یک سخت‌تر از لیگ برتر است. باید توجه کنیم که داوری برای تیم استان خود سوت نزنند و سعی می‌کنیم کاری کنیم که شائبه ایجاد نشود. ممکن است برای فصل بعد سه یا چهار داور لیگ دسته یک به لیگ برتر دعوت شوند و شاید هم داورانی که در لیگ برتر خیلی خوب نبودند در لیگ یک قضاوت کنند تا شایسته سالاری حفظ شود.»

3-220

captcha
تازه ها
بیشتر