فوتبال ایران / شناسه خبر: 96980 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 17:41
|
نفت مسجد سلیمان و یک تصمیم جدید

کریمی جانشین مرزبان می‌شود؟

زمانی که عبدا... ویسی قهر کرد کسی فکر نمی‌کرد مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان قید او را بزنند و او را به راحتی کنار بگذارند اما این اتفاق افتاد و با استعفای ویسی خیلی زود موافقت شد. هنوز مدت زیادی از این اتفاق نگذشته بود که خبر رسید علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان شد. انتخابی عجیب که معلوم نبود با چه استدلالی صورت گرفت. به هر حال مرزبان کارش را در نفت مسجدسلیمان شروع کرد که اتفاقا در ابتدا نتایج خوبی هم گرفت اما بعد از آن، خبری از نتایج خوب نبود چراکه نفت مسجدسلیمان دچار مشکلات مالی شده بود. مشکلاتی که کادرفنی هیچ اعتراضی به آن نداشت! همین اتفاق باعث شد خبرهای عجیب به گوش برسد. اینکه مرزبان قبل از حضور در نفت مسجدسلیمان، قول داده بود با خود اسپانسر ببرد تا تیم مشکل مالی نداشته باشد اما این مساله هر بار به تعویق می‌افتاد و بهانه‌های عجیب جای آن را می‌گرفت. در هر صورت، امروز و فرداهای مرزبان ظاهرا ادامه داشت که نتایج ضعیف و مخصوصا شکست سنگین 3 بر صفر مقابل پدیده باعث شد هیات مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان تصمیم نهایی را بگیرد و این سرمربی را اخراج کند. اینکه بحث اسپانسر آوردن مرزبان چقدر صحت داشت مشخص نیست اما نکته جالب این است که بعد از اخراج او، خبر رسید قرار است 20 درصد از مطالبات اعضای کادر فنی تیم نفت مسجدسلیمان پرداخت شود که این مساله نشان می‌دهد شاید بحث اسپانسر آوردن مرزبان بی‌دلیل هم نبود و حالا که اسپانسر پیدا شده، احتمالا دیگر تحمل امروز و فرداهای مرزبان را نداشتند و به راحتی او را کنار گذاشتند.

با کنار گذاشته شدن مرزبان، حالا بحث جانشین او مطرح شده و البته نام‌های زیادی به گوش می‌رسد. مثلا فیروز کریمی، محمود فکری و بهروز مکوندی که در مسجدسلیمان محبوبیت خاصی دارند. محمود فکری این روزها بدون تیم است و با توجه به اینکه تیم را خودش به لیگ برتر رسانده، محبوبیت خاصی هم در بین هواداران نفت مسجدسلیمان دارد. او گزینه خوبی برای هدایت زردپوشان مسجدسلیمان به شمار می‌رود اما تجربه کافی برای نگه داشتن تیم در لیگ برتر ندارد. بهروز مکوندی که خودش مسجدسلیمانی است دیگر گزینه هیات مدیره تیم نفت است اما او هم شرایط خوبی ندارد. چراکه با توجه به تجربه پایین مکوندی، شاید سپردن هدایت نفت مسجدسلیمان در این موقعیت حساس به او، کار سختی باشد. به همین دلیل احتمال حضور فیروز کریمی بیشتر از دیگر گزینه‌هاست. فیروز کریمی سابقه درخشانی در نگه داشتن تیم‌های در خطر سقوط و بحران‌زده در لیگ برتر را دارد. کریمی البته این روزها درگیر برنامه ستاره‌ساز است و به همین دلیل هم در مدت اخیر به همه پیشنهادهایش پاسخ منفی داد. گفته می‌شود کریمی از برنامه ستاره‌ساز، مبلغ نسبتا خوبی می‌گیرد که به خاطر آن و البته کشف استعدادها، به پیشنهادهای لیگ برتری هم جواب منفی داده اما شاید قضیه نفت مسجدسلیمان کمی فرق داشته باشد.

از آنجا که فیروز کریمی ارتباط دوستانه و صمیمانه‌ای با یک نماینده سابق مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی دارد، احتمال دارد با وساطت او که سخت پیگیر شرایط نفت مسجدسلیمان است، به این تیم برود و هدایت زردپوشان زاگرس را به عهده بگیرد. این اتفاق قبلا در مورد استقلال هم افتاده بود. زمانی که فیروز کریمی در استقلال اهواز شرایط خوبی داشت اما به خواست عضو اسبق هیات مدیره استقلال در سال‌های قبل، به تهران آمد و آبی‌های اهوازی را تنها گذاشت. حالا هم این ارتباط وجود دارد و بعید نیست فیروز کریمی این بار هم قید برنامه ستاره‌ساز و کشف استعدادهای فوتبال را موقتا بزند و به نفت مسجدسلیمان برود تا جانشین علیرضا مرزبان شود و زردپوشان زاگرس را از خطر سقوط نجات دهد. کاری که کریمی در آن تبحر خاصی دارد.

230+230-9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر