فوتبال ایران / شناسه خبر: 96955 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 15:23
|
همه می‌خواهند قهرمان ایران را از صدر پایین بکشند

برانکو: بله، قهرمانی‌ها کارِ بازیکنانم بود، نه من

برانکو: بله، قهرمانی‌ها کارِ بازیکنانم بود، نه من

 

به گلایه‌های زیرپوستی برانکو در مورد پرداخت نشدن مطالباتش را جعفر کاشانی به بدترین شکل ممکن پاسخ داد حتی مدعی شد این قهرمانی‌ها ربطی به مرد کروات نداشته و حاصل مدیریت درست بوده است. جالب اینکه حالا خودِ برانکو هم بر ادعای او مهر تایید می‌زند: «بله، من نقشی نداشتم. بازیکنان نقش داشتند و از من سزاوارتر بودند. بازیکنان در کنار هواداران بیشترین نقش را در قهرمانی‌های پرسپولیس داشتند. آقای کاشانی یکی از بازیکنان قدیمی ایران است که با تجربه‌اش آقایان طاهری و گرشاسبی کمک زیادی کرده و به آقای عرب هم می‌تواند کمک کند. طبیعی است که او می‌تواند اظهارنظر کند و فرقی ندارد که من را دوست داشته باشد یا نه اما باید برای خاطر خدماتی که او به فوتبال ایران و پرسپولیس ارائه کرده، ارزش قائل شویم.»

خوشحال از پیروزی برابر سایپا، برانکو ایوانکوویچ بعد از ریکاوری بازیکنانش با رویی گشاده به استقبال خبرنگاران آمد و پیش از شنیدن پرسش‌های آنها، از سه امتیازی گفت که تیمش در دیدار مهم شنبه شب دشت کرد: «خیلی خوشحالم بابت این برد. نتایج برای ما یک مقدار خوب شد و به دردمان خورد. در بازی حساسی که مقابل سایپا داشتیم، خوب بازی کردیم و سه امتیاز را گرفتیم اما هنوز دور هستیم از اینکه از قهرمانی‌مان مطمئن باشیم چون پنج بازی مانده و 15 امتیاز است. نتیجه‌ی هر بازی برای ما سخت و نامعلوم است به این دلیل که همه دوست دارند قهرمان کشور را از صدر جدول پایین بکشند. دیدید که ذوب‌آهن بخاطر بازی با ما، مقابل پیکان بدون پنج شش بازیکن خود بازی کرد. بعد از دربی گفته بودم باید همه‌ی بازی‌ها را ببریم. بچه‌های ما عالی بودند. هر چند در بازی با سایپا نتوانستیم گل‌های بیشتری بزنیم و با خیال راحت پیروز شویم اما در نهایت پیروزی ما مسجل شد. البته باید از هواداران هم تشکر کنم که به خوبی ما را حمایت کردند. آنها ما را به سمت پیروزی روانه کردند که یک بار دیگر باید از آنها تشکر کنم.»

 

هنوز ذوب‌آهن را در اصفهان شکست نداده‌ام

متاسفانه از وقتی به پرسپولیس آمده‌ام، هنوز نتوانسته‌ایم ذوب‌آهن را در اصفهان شکست بدهیم و حالا وقتش رسیده که این کار را هم انجام بدهیم. البته آنها خیلی خوب کار می‌کنند و نتایج‌شان در نیم‌فصل دوم لیگ و همین‌طور لیگ قهرمانان، نشان می‌دهد که بازی سختی خواهیم داشت.

کارمان خیلی سخت است

فاصله پرسپولیس با رقبایش امیدوارکننده است اما بازی‌های این تیم، به همان اندازه سخت. آنقدر که حتی برانکو هم از این سختی گفته است: «تا آخر فصل کار ما خیلی سخت خواهد بود. همین هفته یک بازی خارج از خانه مقابل ذوب‌آهن داریم و بعد از آن بازی‌های خانگی با ماشین‌سازی و سپاهان، حالا بازی با تراکتورسازی به جای خود.»

بازیکنانم مشکل دارند اما می‌دوند و می‌جنگند

ایوانکوویچ درباره‌ی مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس این‌طور گفت: «این مشکل همه‌ی ماست. حتی بازیکنان هم مشکل دارند و در حالی که خوب بازی می‌کنند، می‌دوند و می‌جنگند اما مشکل هم دارند. امیدوارم مشکل مالی باشگاه حل شود و اعضای هیات مدیره جدید بتوانند راه حلی برای حل این مشکل داشته باشند.»

عشق بازیکنانم به هواداران قیمت ندارد

به نظر می‌رسد باشگاه استقلال مشکلات مالی کمتری نسبت به پرسپولیس دارد و پرداختی‌های آنها به موقع انجام شده. موضوعی که برانکو اینطور به آن واکنش نشان داد: «متأسفانه از این لحاظ آنها بالاتر از ما هستند. استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده شرایط‌شان از این لحاظ خوب است. من هم شنیده‌ام که پول آنها به موقع پرداخت می‌شود و مشکلی ندارند اما بازیکنان من عشق خودشان را به هواداران نشان داده‌اند و برای این عشق هیچ رقمی نمی‌شود پرداخت کرد.»

---

در قهرمانی‌های پرسپولیس، بازیکنانم نقش بیشتری داشتند

گلایه‌های زیرپوستی برانکو در مورد پرداخت نشدن مطالباتش را جعفر کاشانی به بدترین شکل ممکن پاسخ داد حتی مدعی شد این قهرمانی‌ها ربطی به مرد کروات نداشته و حاصل مدیریت درست بوده است. جالب اینکه حالا خودِ برانکو هم بر ادعای او مهر تایید می‌زند: «بله، من نقشی نداشتم. بازیکنان نقش داشتند و از من سزاوارتر بودند. بازیکنان در کنار هواداران بیشترین نقش را در قهرمانی‌های پرسپولیس داشتند. آقای کاشانی یکی از بازیکنان قدیمی ایران است که با تجربه‌اش آقایان طاهری و گرشاسبی کمک زیادی کرده و به آقای عرب هم می‌تواند کمک کند. طبیعی است که او می‌تواند اظهارنظر کند و فرقی ندارد که من را دوست داشته باشد یا نه اما باید برای خاطر خدماتی که او به فوتبال ایران و پرسپولیس کرده، ارزش قائل شویم.»

فقط 3 نفر از اعضای هیات مدیره باشگاه را می‌شناسم

در حمایت از برانکو، برخی بازیکنان پرسپولیس بعد از بازی با سایپا گفت بودند که اعضای جدید هیات مدیره باشگاه را نمی‌شناسند و حالا آقای سرمربی که همیشه پشت بازیکنانش ایستاده، در توجیه این حرف‌شان می‌گوید: «احتمالاً کادر مدیریتی جدید هستند و بازیکنان آنها را نمی‌شناسند. به جز آقای عرب و آقای کاشانی شاید آنها کسی را نمی‌شناسند. من هم فقط این دو و آقای نبی را می‌شناسم.»

 

 

برانکو در مسیرتاریخ‌سازی با پرسپولیس

با سومین قهرمانی در پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ رکورددار خواهد شد. این ادعایی است که سایت وکرنیجی کرواسی مطرح کرده و در توضیحش نوشته: «پرسپولیس با برتری ۳ بر ۲ برابر سایپا که هدایت آن را علی دایی بازیکن سابق بایرن مونیخ بر عهده داشت، ۵۴ امتیازی شد و اختلافش با تیم دوم را به ۵ امتیاز افزایش داد. حالا تیم برانکو یک گام دیگر به قهرمانی در لیگ ایران نزدیک‌تر شده است. او اگر این فصل هم پرسپولیس را قهرمان کند، اولین مربی کروات تاریخ خواهد بود که در یک تیم غیرکروات سه قهرمانی در لیگ به دست می‌آورد. برانکو البته در سال ۲۰۱۰ شاندونگ را قهرمان لیگ چین کرد و در سال ۲۰۰۷ هم با دیناموزاگرب قهرمان کرواسی شد.»

 

11 – یک

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر