ورزش ایران / شناسه خبر: 96950 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 15:25
|

ایلیا ایلین روی تخته قهرمانی آسیا ۲۰۱۹/ اعجوبه قزاق، رقیب سهراب و کیانوش شد

با حضور ایلیا ایلین در وزن 96 کیلوگرم رقابت در این وزن بسیار جذاب و قدرتمند می شود. سهراب مرادی و کیانوش رستمی به همراه تیان چینی در این وزن حضور دارند که حالا چهار ستاره باید با هم رقابت کنند.

ایلیا ایلین برای تیم قزاقستان در مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا وزنه می‌زند. او به دسته ۹۶ کیلوگرم برگشته است. مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ نیز هست از ۱۸ تا ۲۸ آپریل در چین برگزار می‌شود.

قزاقستان ترکیب تیم خود را برای حضور در این مسابقات اعلام کرد و از مهم‌ترین چهره‌های حاضر در این تیم ایلیا ایلین است. ایلیا قرار است در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه بزند و به این ترتیب با ایوب موسوی نماینده تیم ملی وزنه‌برداری ایران در این مسابقات رقابت می‌کند.

پیش از این کیانوش رستمی هم قرار بود در این دسته وزنه بزند اما او در آستانه مسابقات انصراف خود را اعلام کرد. سهراب مرادی هم به دلیل مصدومیت نتوانست در این مسابقات شرکت کند. با این وجود و با توجه به حضور ایلیا در دسته ۹۶ کیلوگرم، مرادی و رستمی در مسابقات جهانی باید با این وزنه بردار رقابت کنند.

ایلیا در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ در دسته ۱۰۲ کیلوگرم و در قطر کاپ هم در دسته ۱۰۹ کیلوگرم شرکت کرد. البته این وزنه بردار در این دو مسابقه که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ نیز بود وزنه نزد و فقط وزن کشی کرد و تست دوپینگ داد.

در دسته ۱۰۹ کیلوگرم هم که علی هاشمی قهرمان جهان و کیا قدمی حضور دارند، الکساندر زایچیکوف که برنز المپیک ۲۰۱۶ را در کارنامه دارد، وزنه می‌زند.

قزاقستان با ۱۰ وزنه بردار مرد و ۸ زن در این مسابقات شرکت می‌کند که در وزن ۵۵ کیلوگرم آرلی چانتی، در وزن۶۷ کیلوگرم فرهاد خارکی، در وزن۸۱ کیلوگرم دنیس اولانف و سامینوف، در وزن ۸۹ کیلوگرم نجات رحیم اوف، در وزن ۹۶ کیلوگرم ایلیا ایلین و رستم سیبای، در وزن ۱۰۹ کیلوگرم الکساندر زایچیکوف و برسانوف و در وزن ۱۰۹+ کیلوگرم سلیم خان ابوبکروف در ترکیب این تیم جا گرفته‌‌اند.

5

captcha
تازه ها
بیشتر