تراکتورسازی / شناسه خبر: 96943 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 13:13
|
سرنوشت کوین کنستانت برای یوهان گورکوف تکرار می‌شود؟

گزینه جدید تراکتور: یک فرانسوی مشهور اما مصدوم

تراکتورسازی بعد از ناکامی در پروژه کوین کنستانت، این بار هم دست روی یک بازیکن مصدوم گذاشته و فقط به اسم و رسم و شهرت او توجه کرده. یوهان گورکوف گزینه جدید تراکتور برای حضور در تبریز است.

یوهان گورکوف در رادار تراکتورسازی

امیر اسدی / تراکتورسازی از حالا تلاش خود را برای تدارک تیمی قدرتمند و جذب ستاره‌های ایرانی و خارجی آغاز کرده تا در لیگ نوزدهم و از همان ابتدا در قامت یک تیم مدعی وارد مسابقات شود. یکی از بازیکنانی که خبر حضور او در ترکیب تراکتورسازی در فصل آینده شنیده می‌شود، یوهان گورکوف فرانسوی است. شاگرد سابق ریموند دومنک، لورن بلان و دیدیه دشام در تیم ملی فرانسه که فصل نا امیدکننده‌ای را در دیژون و لوشامپیونا سپری می‌کند. بازیکنی که حدفاصل سال‌های 2008 تا 2013، 31 بازی ملی برای فرانسه انجام داده و 4 گلد هم وارد دروازه‌ی رومانی( 2 بار ) و لوگزامبورگ ( 2 بار ) کرده است.

تنها 2، 3 سال از ورود به قرن بیست و یکم گذشته بود که یوهان گورکوف به عنوان یک پدیده در فوتبال فرانسه شکوفا شد و نام خود را سر زبان‌ها انداخت. او که در آن مقطع عضو باشگاه رن بود و البته تیم‌های پایه‌ی فرانسه. گورکوف نخستین بار وقتی تنها 16 سال داشت پیراهن رن را در لوشامپیونا پوشید و برای این تیم بازی کرد. یوهان جوان آنقدر درخشید که هم توسط دومنک به تیم ملی فرانسه دعوت شد و هم پیراهن باشگاه پرافتخار میلان در سری‌آ را پوشید.

---

دو فصل بازی برای میلان، 35 بار حضور در ترکیب این تیم و البته به ثمر رساندن 5 گل هم باعث نشد قرارداد گورکوف با این تیم ایتالیایی تمدید شود. پدیده فوتبال فرانسه که حالا باتجربه‌تر شده بود به لوشامپیونا برگشت و با انتقالی 13 میلیون یورویی پیراهن بوردو را بر تن کرد. 4 فصل حضور در ترکیب بوردو، انجام 69 بازی، درخشش در این تیم و سپس انتقالی 22 میلیون یورویی به لیون در سال 2010، ماحصل تلاش گورکوف بود. او در این لیون هم 6 فصل دوام آورد و به یکی از بازیکنان کلیدی این تیم تبدیل شد. 90 بار در ترکیب لیون قرار گرفت و 14 گل هم برای این تیم به ثمر رساند.

رن که یوهان گورکوف را به فوتبال فرانسه معرفی کرده بود، دوباره مشتری او شد و این هافبک باتجربه را جذب کرد. گورکوف که یکی از بازیکنان محبوب سکوهای روژن‌پارک بود، این بار موفقیت بزرگی را در رن به‌دست نیاورد. او حدفاصل سال‌های 2015 تا 2018 ، 49 بار در ترکیب رن قرار گرفت و 7 گل هم تور دروازه‌ی حریفان را لرزاند.

برای فصل 2019-2018 ، باشگاه دیژون تصمیم گرفت یوهان گورکوف را جذب کند. هافبک 32 ساله‌ای که قرار بود خط میانی این تیم را سر و سامان بدهد و به عنوان یک باتجربه کنار بازیکنان جوان این تیم باشد. گورکوف اما در دیژون روزهای موفقی را سپری نکرد. او 8 بار در ترکیب دیژون در لوشامپیونا قرار گرفت، 127 دقیقه بازی کرد و البته در این مدت کوتاه کار بزرگی انجام نداد تا دیژون را از خطر سقوط نجات بدهد.

---

تراکتورسازی حالا که لیگ هجدهم رو به پایان است، یوهان گورکوف را نشانه گرفته تا این هافبک پرافتخار و باتجربه را جذب کند. نکته‌ی مهم ماجرا اما مصدومیت این هافبک فرانسوی است. مصدومیتی که از اواسط سال 2018 میلادی سراغ گورکوف آمده و او را از زمین فوتبال دور کرده. این آسیب‌دیدگی یک مصدومیت کهنه برای هافبک فرانسوی است. کشیدیگی عضله‌ی ران که یک بار در سال 2015 هم برای هفته‌های متوالی یوهان گورکوف را از زمین و انجام بازی رسمی دور کرده بود.

---

باشگاه پرطرفدار تبریزی بعد از ناکامی در جذب کوین کنستانت، این بار هم دست روی یک بازیکن مصدوم گذاشته و فقط به اسم و رسم و شهرت او توجه کرده. باید ببینیم آیا یوهان گورکوف که به گفته‌ی نزدیکان تراکتورسازی مد نظر این تیم است، آیا در نهایت قرارداد رسمی را امضا می‌کند یا اتفاق دیگری رخ می‌دهد؟ نکته‌ی مهم آسیب‌دیدگی این بازیکن است که او را حدود 6 ماه از فوتبال محروم کرده و به یک تماشاگر تبدیل کرده است. 

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر