فوتبال ایران / شناسه خبر: 96939 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 12:04
|
ارزیابی هفته بیست و پنجم لیگ برتر

شفر مربی هفته، فروزان ناکام هفته

هفته بیست وپنجم با کامیابی سرخابی‌ها به پایان رسید. حالا برنامه بازی‌های آتی به گونه‌ای است که پرسپولیس می‌تواند با برتری‌های خود زمینه ساز رسیدن استقلال به سهمیه فصل بعد هم باشد.

پرسپولیس جاده صاف کن سهیمه استقلال!

شکست تحقیرآمیز تراکتور در رشت و برتری استقلال مقابل سپاهان و پیامدش پیروزی سرخ ها در ورزشگاه خانگی مقابل سایپا صدر جدول را دستخوش تغییراتی کرد و حالا احتمال دارد به واسطه بازی هایی که برانکو و سربازان با تیم های مدعی دارند، استقلال صاحب سهمیه لیگ برتر شود. گرچه رسیدن به این مهم برای استقلال مستلزم کسب برتری در بازی های آتی است و این گونه نیست که اگر پرسپولیس از بازی های آتی اش امتیاز بگیرد و استقلال دوباره روی نوارناکامی قدم بردارد، بازهم به سهمیه برسد. برنامه بازی های آینده به گونه ای است که سرخ ها می‌توانند به طور غیرمستقیم به خدمت استقلالی‌ها در آیند و این تیم را که حتی از رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد محروم شده بود، به سهمیه برسانند. البته قهرمان شدن برای استقلال دیگر رویا است و بعید است که آبی‌ها با این ضرب آهنگی که رقیب سنتی شان دارند به جام برسند اما رتبه دومی جایگاهی است که وینفرد شفر و بازیکنانش می‌توانند به آن بیندیشند و در این نقطه با لیگ هجدهم خداحافظی کنند. هفته ای که گذشت در واقع برای استقلال هفته بازگشت امید برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیای سال بعد بود.

بازیکن هفته: مهرداد بایرامی(سپیدرود رشت)

 

---

میان 2 گله های هفته بیست و پنجم نام مهرداد بایرامی بیش از دیگران به چشم آمد. مهاجم آینده داری که در بازی تیمش مقابل تراکتورسازی 2 گل به ثمر رساند و سهم بالایی در پیروزی تیمش ایفا کرد. این گل ها به لحاظ استراتژیک لیگ را عمیقا تحت الشعاع خود قرار داد و حالا سپیدرود اگر بازی های آتی خود را ببرد و کمی هم از شانس و اقبال برخوردار باشد، در لیگ خواهد ماند. سپیدرود خسته می‌خواهد با این بازیکنان در لیگ بماند. آیا بایرامی دیگران این همت را دارند که تیم شهرشان را در لیگ حفظ کنند؟

مربی هفته: وینفرد شفر

 

---

پیروزی بزرگ استقلال در اصفهان نگاه ها را به سمت وینفرد شفر می‌برد. مربی پرفراز و نشیبی که تا همین 2 هفته پیش تا آستانه کنار گذاشته شدن از استقلال هم پیش رفته بود. برد بزرگ استقلال در اصفهان اما موجب شد شفر لااقل تا پایان فصل بی دغدغه به کارش ادامه دهد. فارغ از این ها اما رهبری دقیق او در بازی فوق حساس استقلال مقابل سپاهان سبب شد آبی‌های پایتخت با 3 امتیاز شیرین به تهران بازگردند. شفر باید این موفقیت ها را مدیون پاتوسی هم باشد.

تیم هفته: پرسپولیس

 

---

پرسپولیس با گلی که معین عباسیان در حوالی دقیقه 4 به ثمر رسانده بود می‌رفت تا همچون تراکتورسازی غافلگیر شود و امتیازی از دست دهد که بیش از همه موجبات خوشحالی استقلال را فراهم می‌کند اما این تیم بعد از گلی که دریافت کرد با ارائه فوتبالی منظم و رو به جلو از سد سایپا گذشت تا فاصله امتیازی اش را با استقلال در همان عدد 7 حفظ کند ویک گام بزرگ دیگر برای رسیدن به قهرمانی بردارد. حقیقتا این پرسپولیس لایق قهرمانی دوباره در لیگ است.

ناکام هفته: محسن فروزان(تراکتورسازی)

 

---

امیرقلعه نویی را هم می‌شد به دلیل باخت خانگی  ناکام بزرگ هفته نامید اما نمایش ضعیف محسن فروزان سبب شد او به عنوان ناکام ترین چهره هفته انتخاب شود. فروزان قطعا در شکست تراکتورسازی مقصر است و باید پاسخگوی عملکرد ضعیفش در بازی مقابل سپیدرود باشد. بدون شک اگر تراکتورسازی قهرمانی را از دست بدهد، هیچ یک از هواداران تبریزی این دروازه بان پر اشتباه را نخواهند بخشید. فروزان راهی برای بازگشت خود به تبریز باز نگذاشته است.

تیم منتخب هفته بیست و پنجم

دروازه بان: محمد باقری صادقی(ذوب آ]ن)

مدافعان:پژمان منتظری(استقلال)، وحید محمدزاده(ذوب آهن)، سعید صادقی(پدیده)

هافبک ها:امیدنورافکن(استقلال)، مهدی ترابی(پرسپولیس)،آیانداپاتوسی(استقلال)، امین قاسمی نژاد(پدیده)

مهاجمان:علی علیپور(پرسپولیس) مهرداد بایرامی(سپیدرود)، پریرا(فولاد)

2

captcha
تازه ها
بیشتر