فوتبال ایران / شناسه خبر: 96921 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 19:00
|
قدرتنمایی برانکو پیش چشم دایی

پرسپولیس 3 - سایپا 2/دوباره شدند شانس اول قهرمانی

پرسپولیس که در شروع مسابقه شوکه شده بود بموقع به بازی برگشت و با اینکه لحظاتی بازی برایش سخت شد اما در نهایت سه امتیاز شیرین گرفت تا اختلاف امتیاز ش با تراکتورسازی را به 5 برساند.

شنبه 24/1/98، هفته بیست و پنجم از هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی، ساعت:19، تماشاگر: حدود 35 هزار نفر

پرسپولیس 3

گل ها :بشار رسن(31)،علی علیپور(50) و مهدی ترابی(62)

سایپا 2

گلها :معین عباسیان(4) و رضا اسدی (68)

داور: محمدرضا اکبریان

کمک ها: مهدی عالیقدر – محمدجواد مداح

اخطار:محمد نادری(پرسپولیس)رضا علیاری ، عبدالله ناصری ، آرمان رمضانی و علی دشتی(سایپا)

بازیکن برتر:علی علیپور(پرسپولیس)

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی،شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن( محسن ربیع خواه 76)، سروش رفیعی، مهدی شریفی(مهدی ترابی 46)، علی علیپور و ماریو بودیمیر( محمد امین اسدی 87).

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

سایپا: حامد فلاح زاده، عبداله ناصری( امیر حسین حسین زاده 59)، رضا علیاری، ساموئل سارفو، آرش رضاوند، علی دشتی، رضا اسدی، معین عباسیان، سید ابوالفضل جلالی( امید دره 67)، آرمان رمضانی و محمد صادق بارانی( رضا جعفری 59)

سرمربی:علی دایی

در اولین حرکت مسابقه آرمان رمضانی به سوی دروازه پرسپولیس پیشروی کرد که نادری با متوقف کردن مهاجم بلند قامت سایپا خیلی زود کارت زرد گرفت.دقیقه 3 و بر سر همین خطا ایستگاهی سایپا آنقدر خطرناک بود که می توانست پرسپولیس را شوکه کند .

فقط چند ثانیه بعد اما سرخ ها شوکه شدند.همان ضربه ایستگاهی با دفع بیرانوند یک کرنر به سایپا هدیه داد و معین عباسیان با ارسالی مواج دروازه پرسپولیس را باز کرد.به نظر می رسید اسدی روی توپ اثر گذاشته اما مشخص شد توپ با ارسال مستقیم عباسیان و از بین پاهای بیرانوند گل شده است.

پرسپولیس که بشدت شوکه شده بود دو سه تلاش نافرجام برای بازگشت سریع داشت اما تیم دایی هوشیار بود.در نقطه مقابل سایپا هم با یکی دو کرنر خطرناک دیگر و شوت عباسیان در دقیقه 12 بار دیگر نشان داد اصلا حریف راحتی برای پرسپولیس نخواهد بود.

دقیقه 16 سرانجام یک حمله سازماندهی شده از پرسپولیس با شوت رفیعی موقعیتی ساخت هر چند فاصله توپ از تیر عمودی دروازه فلاح زاده کم نبود.

بازی پر اشتباه در میانه میدان از جانب دو تیم باعث شد پرسپولیس تا دقیقه 27 منتظر موقعیت بعدی بماند اما ضربه سر علیپور فقط فلاح زاده را گرم کرد.دو دقیقه بعد از آن هم ارسال شجاع با ضربه سر شریفی همراه شد و این بار فلاح زاده سخت تر اما توپ را کاملا مهار کرد.

فشار پرسپولیس بیشتر  و بیشتر شد تا اینکه دقیقه 31 با کرنر ارسالی و یکی دو رفت و برگشت پاس به عقب کامیابی نیا با ضربه فنی و زیبای رسن همراه شد تا سرخ ها به گل تساوی برسند.

دقیقه 36 پرسپولیس با دو سه کار ترکیبی منظم  و با ارسال تیز علیپور موقعیت خوب دیگری ساخت اما با وجود اشتباه فلاح زاده توپ به رفیعی برخورد کرد و بیرون رفت.

سانتر خطرناک دقیقه 45 نادری و شوت قدرتمند بشار در دقیقه اول وقت های تلف شده موقعیت های بعدی پرسپولیس بود که این تیم را با وجود برتری نسبی اش به گل نرساند و نیمه نخست با دو دقیقه وقت تلف شده مساوی تمام شد.

پرسپولیس نیمه دوم را با یک تغییر شروع کرد و ترابی که به زمین رفت مشخص شد برانکو فقط با سه امتیاز این مسابقه سیراب خواهد شد.

کمتر از پنج دقیقه طول کشید تا برانکو و سرخ ها به خواسته خود برسند.اولین حرکت پا به توپ ترابی با پاس او برای علیپور همراه شد و این یکی با مانور و ضربه ای نرم توپ را بین پاهای سارفو و از میان چهار بازیکن سایپا تبدیل به گل کرد.

پرسپولیس که تیم برتر میدان بود دقیقه 56 با فرار بودیمیر از کمند آفساید موقعیت دیگری ساخت اما خروج فلاح زاده فضا را برای این مهاجم کروات و نادری تنگ کرد  و این شانس از دست رفت.

دقیقه 58 اما اشتباه عجیب شجاع که توپ را به ناصری تحویل داد با فرار سریع و ضربه خطرناک او همراه شد تا  مشخص شود سایپا چندان هم بی خطر نیست.

دو دقیقه بعد باز هم این اشتباهات تکرار شد و حسین زاده جوان با شوتی دیگر دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که این موقعت سایپا هم از دست رفت.

این دو آلارم برای پرسپولیس کاری کرد تا تیم برانکو دوباره به خودش بیاید و به گل سوم هم برسد.بعد از فرار علیپور او با فلاح زاده تک به تک شد اما ضربه نزد و پاس به عقب داد .ترابی به توپ رسید و با مانوری تماشایی و جا گذاشتن دو همبازی سابقش توپ را با قدرت از بین چند بازیکن سایپا به تور چسباند.

در حالی که پرسپولیسی ها جشن پیروزی گرفته بودند سایپا لحظاتی بعد از تعویض سومش به گل رسید.اشتباهات سریالی مدافعان پرسپولیس این بار کاری کرد تا اسدی با فرار از گوشه راست و پشت سر نادری با شوت اسدی به گل دوم برسد و اختلاف را به حداقل برساند.

بعد از آرامش سکوها و ترسی که به پرسپولیسی ها مستولی شد با حرکت زیبا و جالب ترابی پاسی عرضی داد تا رفیعی گل چهارم را بزند اما شوت سروش دقیق نبود.

دقیقه 78 باز هم پرسپولیس برای گل بعدی خیز برداشت .در این لحظه فرار علیپور با سانتر بلند او همراه شد .ربیع خواه تازه وارد روی تیر دور ضربه سر را زد و موقعیتی برای ترابی ایجاد شد اما ضربه محکم او با اختلاف کم گل نشد.

دو دقیقه بعد از آن هم همکاری ترابی و علیپور شانس دیگری ایجاد کرد اما ضربه پای چپ علیپور دقیق و محکم نبود.

در وقت های تلف شده هم بازی چندان آرام نشد.در حالی که پرسپولیس بعد از گل دوم سایپا به خوبی حریف را کنترل کرده بود در وقت تلف شده با ضربه اسدی جوان می تو انست گل آرامش بخش  را بزند که این شانس را هم فلاح زاده گرفت.در آن سوی میدان سایپا درست در آخرین ثانیه های وقت های تلف شده سایپا می توانست با ارسال خطرناک عباسیان  و ضربه آرمان رمضانی به گل مساوی برسد اما خطر از بیخ گوش پرسپولیس گذشت و تیم برانکو این بازی مهم را برد و با 54 امتیاز صدرنشینی اش را تداوم داد با این تفاوت که اختلاف امتیازش با تیم دوم جدول تراکتورسازی را به 5 رساند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر