فوتبال ایران / شناسه خبر: 96905 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 16:51
|
دلیل اصلی حذف توسلی از تیم ملی از زبان خودش

بانوان و مشکلاتی از جنس رحمتی – کی‌روش

فرزانه توسلی متهم است به اینکه برای تیم ملی ارزش قائل نشده است. مشکلی از جنس مشکل مهدی رحمتی با کی‌روش که حالا مشابه آن برای توسلی با تیم ملی فوتسال بانوان به وجود آمده است.

بانوان و مشکلاتی از جنس رحمتی – کی‌روش

از بین سه بازیکنی که از اردوی تیم ملی فوتسال بانوان حذف شده‌اند، خط خوردن نام فرزانه توسلی به عنوان یکی از بهترین مهره‌های با کیفیت این تیم این تیم سروصدای زیادی به پا کرد. احتمال‌های مختلفی درباره حذف این بازیکن شنیده می‌شد و عده‌ای دلیل حذف او را به اعتراضش نسبت به پرداخت نشدن پاداش‌ها یا حمایت از مربی باشگاهی‌اش در تیم ملی مرتبط می‌دانستند اما توسلی در این رابطه توضیح داده و تأکید دارد که غیبت‌هایش به خاطر اختلاف‌های یاری، مربی تیم ملی نبوده است.

او دلیل دعوت نشدنش را از حجازی، سرپرست تیم جویا شده و او هم در پاسخ گفته که شما برای تیم ملی ارزش قائل نشده‌اید اما من گفتم چطور چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنید؟

---

توسلی در این رابطه می‌گوید: «من تا الان حاشیه‌ای نداشتم اما اگر چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند که برای لباس تیم ملی ارزش قائل نشده‌ایم درست نیست. خودم هم در جریان این اتفاقات نیستم. باید از مربی و کادر بپرسید آنها باید پاسخگو باشند که دلیل خط زدن چیست.»

غیبت او در اردوی اول و دوم اما باعث شده که حالا چنین تصوری برای کادرفنی به وجود بیاید که توسلی در این رابطه توضیح می‌دهد: « در اردوی اول به دلیل مسائل مالی و پاداش بود که حاضر نشدم. فکر می‌کنم روز دوم یا سوم اردو بود که به کمیته فوتسال رفتم و با آقای انصاری‌فر و پرهیزگار صحبت کردم و مشکلات را گفتم. گفتم ما خالصانه برای تیم ملی کار کرده‌ایم چرا یک بار حق را به ما نمی‌دهید، گفتند شما به ما زمان نداده‌اید ما تازه سر کار آمده‌ایم، گفتم ما یک سال برای این پاداش‌ها جنگیده‌ایم که پرهیزگار گفت دنبال کار است تا پاداش ما را بدهند. بعد از این اتفاقات به کمیته فوتسال اعلام کردم از اردوی دوم به تیم ملی می‌آیم.»

او درباره حاضر نشدنش در اردوی دوم هم این‌طور می‌گوید: « یک روز قبل از آغاز اردوی دوم مشکلی برای من پیش آمد، من به سرپرست تیم زنگ زدم که او از من خواست با صوفی‌زاده تماس بگیرم. او در جریان مشکل من بود و گفت خانواده در اولویت است بعد هم که دو دیدار دوستانه ایران با روسیه برگزار شد. از چیزی خبر نداشتم تا اینکه لیست تیم ملی اعلام شد. به خاطر صحبت‌هایی که مطرح کرده بودند آزرده‌خاطر شدم. از کادر گرفته تا کمیته فوتسال همه می‌گفتند به خاطر یاری (مربی تیم ملی) نیامده‌اید. گفتم این حرف‌ها درست نیست چون همه می‌دانستند ما دنبال پاداش هستیم. حتی زمانی که در تیم نامی‌نو بودم به یاری گفتم اگر شما سرمربی تیم ملی هم شوید ما باز هم به اردو نمی‌آییم.»

توسلی می‌گوید: «اگر این حرف‌هایی که می‌گویند درست بود باید می‌گفتم چون شهرزاد مظفر و جدیدی نیستند من به تیم ملی نمی‌آیم چون قبلاً با این مربیان کار کرده بودم. یاری دنبال چیز دیگری بود که به ما مربوط نمی‌شد. مشکل ما در اردوی اول پاداش بود، در اردوی دوم هم به خاطر مسائل خانوادگی به تیم ملی نیامدم اما حجازی گفت چون دو اردو نیامده‌ای تیم ملی برایت ارزشی ندارد.»

حالا او متهم است به اینکه برای تیم ملی ارزش قائل نشده است و به نوعی مشکلی از جنس مشکل مهدی رحمتی با کی‌روش برای توسلی هم با تیم ملی فوتسال بانوان به وجود آمده است. با این تفاوت که رعدی، مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم بر این است که او دیگر به تیم ملی دعوت نشود، می‌گوید: «خیر، چنین چیزی ممکن نیست و بحث کلی مطرح نیست. فعلاً به اردو دعوت نشده است در ادامه، اردوهای ملی قرار است برگزار شود.»

درست است که هیچ یک از این مشکلات نباید دلیل قهر بازیکنان با تیم ملی باشد اما اعتراض توسلی و ناراحتی او، مشکلی است که این روزها گریبان بسیاری از تیم‌ها را گرفته و فدراسیون فوتبال کوچکترین توجهی به این موضوع ندارد. موضوعی که پاداش سال‌ها تلاش و زحمت بازیکنان است و هرچند اندک اما می‌تواند انگیزه‌ای برای ادامه راه آن‌ها باشد.

 

 

670 - 2

 

captcha
تازه ها
بیشتر