ورزش ایران / شناسه خبر: 96899 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 23:59
|
یوسفوند: جاده روستای‌مان تبدیل به دره شده است!

گفت‌و‌گو با ملی‌پوش جوان بسکتبال که خانواده‌اش درگیر سیل شدند

محمد یوسفوند یکی از بازیکنان بسکتبال ایران است که خانواده اش در معمولان دچار حادثه سیل شده اند.

در جریان سیل‌هایی که در استان‌های مختلف کشور به راه افتاد، فیلم‌ها و تصاویر زیادی از جانب مردم منتشر شد که بسیاری از آن‌ها مورد توجه مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. در یکی از این فیلم‌ها پیرمردی به شیوه امداد رسانی در روزهای اول سیل انتقاد می‌کند و با صلابت و غرور خاصی از مشکلاتی که گریبان خودش و خانواده‌اش را گرفته بود حرف می‌زند. فیلمی که بازتاب بسیار زیادی داشت و تعداد قابل توجهی از رسانه‌های رسمی و کاربران فضای مجازی آن را منتشر کردند و درباره‌اش نوشتند. به همین خاطر هم پس از چند روز ویدیوهای بعدی از او منتشر شد که در حال توزیع کمک‌های مردم بین اهالی روستا است.

 

پیرمرد حالا شناخته شده لرستانی، اهل شهر معمولان و روستای دمرود است. با این حال نکته‌ای که باعث شده تا پایش به صفحات یک روزنامه ورزشی باز شود، نسبت او با یکی از بازیکنان جوان بسکتبال ایران است.

محمد یوسفوند بازیکن جوان بسکتبال ایران که تجربه حضور در تیم ملی سه نفره و اردوی تیم ملی بزرگسالان را هم دارد، اهل لرستان و همین روستای دمرود است. یوسفوند هم طی روزهای گذشته تلاش زیادی برای جمع کردن کمک‌های مردمی و فرستادن آن به لرستان کرده‌ است. با این حال موضوع دیگری که یوسفوند را بیشتر به زادگاهش پیوند زده، همین پیرمرد و البته خانواده‌اش است.

این پیرمرد معروف لرستانی دایی محمد یوسفوند است و زنان و کودکانی که در فایل ویدیویی دیده می‌شوند، مادر و دختر دایی‌های او هستند.

یوسفوند که این روزها در تهران کمپینی به راه انداخته تا کمک‌های خانواده بسکتبال را برای مردم لرستان جمع آوری کند، درباره این اتفاق در زادگاهش و شرایط مردم و خانواده‌اش به ایران ورزشی می‌گوید:« در روزهای اول شرایط مردم و اهالی خیلی دشوار بود. به طور طبیعی از روستای دمرود از توابع معمولان که خانواده من در آن حضور دارند، خبرهای بیشتری دارم و از حال مردم بیشتر با خبرم. راه‌ها و مسیر دسترسی به این مناطق به طور کامل از بین رفته و در برخی مناطق تبدیل به رده شده است! با این حال از سمت جنوب راه اضطراری ایجاد شده اما شرایط خوبی ندارد و باید تلاش شود تا در روزهای آینده جاده مناسبی برای رسیدن به این مناطق ساخته شود.»

او درباره ویدیو منتشر شده و حضور خانواده‌اش در آن نیز می‌گوید:« همان‌طور که می‌دانید آن پیرمردی که در فیلم صحبت می‌کند دایی من است و در بخش‌های دیگری از فیلم، مادر و دختردایی‌های من هم دیده می‌شوند. آن‌ها در روزهای ابتدایی سیل شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتند. منزل دایی من نزدیک رودخانه بود و به کلی نابود شده اما منزل مادری‌ام در بخش دیگری بوده و شرایط بهتری دارد.»

بازتاب‌های این ویدیو بسیار زیاد بود و به همین خاطر هم کمک‌های خوبی به سمت این منطقه و به هدف رسیدن به دست این پیرمرد به معمولان ارسال شد. یوسفوند در این باره نیز توضیح می‌دهد:« خوشبختانه با رسانه‌ای شدن این کلیپ و دست به دست شدن توسط مردم، کمک‌های خوبی به دست مردم این منطقه رسید و در تصاویر دیگری هم منتشر شد، دایی مشغول توزیع کمک‌های مردمی بین مردم روستا بود. بخشی از این کمک‌ها به طور اختصاصی برای خودش ارسال شده بود اما او آن‌ها را بین مردم تقسیم کرده است.»

او ادامه می‌دهد:« دایی من سال‌هاست که جزو معتمد‌ترین افراد روستا به حساب می‌آید و چند سالی هم هست که دهیار دمرود است و به مردم در این سمت خدمت می‌کند. به همین خاطر هم جایگاه خاصی در بین اهالی دارد.»

  •  یک روز قبل از سیل در معمولان بودم

بازیکن تیم شیمیدر خودش هم در ایام عید در زادگاهش حضور داشته اما گرفتار سیل نشده. خودش در این باره توضیح می‌دهد:« من در تعطیلات نوروز و حتی یک روز مانده به سیل در منطقه بودم اما به این خاطر که گرفتار نشوم و به تمرینات تیم برسم، یک روز زودتر از آغاز بارش‌ها راهی تهران شدم. در منطقه ما گردنه‌ برفگیری به نام زالیان وجود دارد که بارش‌های شدیدی دارد و خیلی زود بسته می‌شود. من هم که نمی‌دانستم قرار است سیل بیاید، پس برای اینکه گرفتار نشوم یک روز زودتر آمدم اما متاسفانه بارش‌ها آنقدر شدید شد که سیل به راه افتاد.»

او البته در تهران بیکار ننشسته و مشغول جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مردم سیل زده زادگاهش است و به همین منظور هم کمپینی به راه انداخته. یوسفوند درباره این کمپین و کمک‌های جمع آوری شده می‌گوید:« من وظیفه خودم می‌دانم که هر کاری از توانم بر می‌آید برای مردم زادگاهم انجام دهد. به همین خاطر هم کمپینی به راه انداختم تا کمک‌های اهالی بسکتبال را جمع کنم. در این میان باشگاه شیمیدر کمک قابل توجهی کرده و سایر اعضای خانواده بسکتبال هم کمک‌هایی را کرده‌اند که به دست مردم خواهم رساند.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر