ورزش ایران / شناسه خبر: 96895 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 16:21
|

تیم ملی دوچرخه‌سواری استقامت در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا با مشکلاتی مواجه شده، تا جاییکه احتمال لغو این اعزام وجود دارد. با وجود مشکلات مالی اردوی آماده سازی تیم ملی وجود دارد و در این شرایط است که لغو اعزام به این مسابقات قوت گرفته و همین موضوع رکابزنان را در وضعیت بدی قرار داده است.

علی اسدی، دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری در این رابطه می‌گوید:« متاسفانه شرایط مالی خوب نیست، اُفت ارزش ریال نسبت به دلار در اعزام‌های برون مرزی باعث می‌شود که هزینه‌های‌مان بیش از گذشته باشد. میزبان مسابقات برای هر روز اسکان هر فرد در محل برگزاری مسابقات، 80 دلار دریافت می‌کند. این مبلغ طی دوره‌های اخیر تغییر نکرده و همچنان همان 80 دلار است اما ارزش پول ما تغییر کرده و همین موضوع باعث شده که فشار زیادی داشته باشیم. قرار است کاروان ایران با 15 ورزشکار و همراه راهی ازبکستان شود، اگر مدت زمان حضور در این کشور 10 روز طول بکشد، فقط 12 هزار دلار هزینه اسکان تیم ملی خواهد بود. همچنین باید به این مبلغ، هزینه‌های دیگری همچون بلیت و ... را اضافه کنیم. به هر حال امیدواریم وزارت ورزش کمک لازم را برای اعزام تیم ملی داشته باشد و خوشبختانه قول‌هایی هم داده شده است.»

اسدی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشخص بودن زمان برگزاری مسابقات، چرا فدراسیون هیچ پولی را برای این اعزام از سال گذشته ذخیره نکرد؟ ادامه می‌دهد:« ما هیچ هزینه اضافه‌ای نداشته‌ایم. از سال گذشته هنوز بخشی از حقوق‌ها و مبالغ پرداخت نشده است. به هر حال امیدوارم طی یکی دو روز آینده این مشکل حل شود تا تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشد.» دبیر فدراسیون در حالی درباره حضور در این رویداد ناامیدانه حرف می‌زند که خسرو قمری با گلایه از مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌گوید اگر تا 2 روز آینده پول نرسد، تیم ملی به قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شود.»

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر