فوتبال ایران / شناسه خبر: 96891 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 14:51
|

قدرنشناسی جعفر کاشانی: پرسپولیس را برانکو قهرمان نکرده!

اینکه کاشانی چرا حامی برانکو نیست، دلیلش را کسی جز خودِ او نمی‌داند اما مصاحبه‌ی تازه‌‌اش را در واکنش به مطالبه‌گری این مربی انجام داده بعد از یازده ماه کار بدون مزد، خواهان دریافت مطالباتش شده.

قدرنشناسی جعفر کاشانی: پرسپولیس را برانکو قهرمان نکرده!

 

این اولین بار نیست که رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس علیه برانکو موضع می‌گیرد. دو سال پیش همین موقع‌ها وقتی پرسپولیس قهرمانی‌اش در لیگ شانزدهم را چند هفته زودتر قطعی کرد و برای برپایی جشن منتظر پایان فصل بود، جعفر کاشانی مقابل برانکو ایوانکوویچ ایستاد و گفت: «پرسپولیس باید 5، 6 هفته زودتر قهرمان می‌شد!»

جالب‌تر اما واکنش او به خبر تمدید 5 ساله‌ی قرارداد مرد کروات بود که گفت: «برانکو فعلاً یک سال دیگر با ما قرارداد دارد و نیازی به تمدید قرارداد نیست. البته شما وقتی به کلاس بالاتر می‌روید، باید دبیر خود را هم عوض کنید!» برداشت ما هم از این حرف، همان برداشت سرمربی پرسپولیس بود که می‌گفت: «هر کسی آزاد است اظهارنظر کند اما من از چنین صحبتی اینطور برداشت می‌کنم که سرمربی پرسپولیس باید عوض شود.»

حالا بگذریم که کاشانی با دیدن واکنش‌ها منفی، حرفش را عوض کرد و گفت که نه با برانکو مشکلی دارد و نه منظورش برکناری او بوده است. مهم، اتفاقات بعد از آن بود. یعنی دومین قهرمانی متوالی پرسپولیس با برانکو و دو حضورش در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا که البته بار دوم این تیم از نیمه‌نهایی هم گذشت و به فینال رسید. حالا باز هم پرسپولیس با برانکو مدعی اول قهرمانی است و این شانس را دارد که در قهرمانی‌های لیگ برتری‌اش با برانکو هت‌تریک کند.

جالب اینکه در چنین شرایطی، رئیس هیات مدیره دوباره مقابل مرد کروات ایستاده و این بار ادعایی عجیب‌تر را به زبان آورده است: «برانکو پرسپولیس را قهرمان نکرد چون شخصیت پرسپولیس متکی به فرد نیست!»

جز قدرنشناسی، نام دیگری نمی‌توانیم روی این ادعای جعفر کاشانی بگذاریم وقتی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش که انگار هدفی جز تخریب برانکو ایوانکوویچ ندارد، تاکید کرده که شخصیت پرسپولیس متکی به فرد نیست و با رفتن یک نفر، حتی برانکو، لطمه نمی‌خورد. اینکه کاشانی چرا حامی برانکو نیست، دلیلش را کسی جز خودِ او نمی‌داند اما مصاحبه‌ی تازه‌‌اش را در واکنش به مطالبه‌گری این مربی انجام داده. بعد از یازده ماه کار بدون مزد، ایوانکوویچ خواهان دریافت مطالبات معوقه‌اش شده و با دلخوری گفته که در فوتبال، قراردادها معنا ندارند.

حرف‌هایش اما انگار بدجوری خاطر رئیس هیات مدیره‌ی باشگاه را آزرده کرده که کاشانی به تندی واکنش نشان داده و خطاب به سرمربی پرسپولیس که شایعه‌ی جدایی‌اش هر روز جدی‌تر می‌شود، گفته: «باشگاه پرسپولیس شخصیتش به جمع متکی است، نه به فرد. جعفر کاشانی که به تنهایی برای پرسپولیس شخصیت نمی‌آورد. شخصیت را قدیمی‌هایی برای پرسپولیس آورده‌اند که خیلی از آنها در خاک آرمیده‌اند. با رفتن یا آمدن یک نفر شخصیت پرسپولیس لطمه نمی‌خورد. پرسپولیس باید به روند فرهنگ‌سازی‌اش ادامه بدهد.»

جالب اینکه وقتی خبرنگار دو قهرمانی متوالی پرسپولیسِ برانکو در لیگ برتر و فبنالیست شدنش در لیگ قهرمانان را یادآوری کرده، کاشانی موضع تندتری گرفته است: «پرسپولیس دو بار قهرمان شده است و آقای برانکو مربی‌اش بوده اما پرسپولیس را که ایشان قهرمان نکرده! مجموع مدیریت باشگاه، نتیجه‌اش شده قهرمانی! این چیزها را شما می‌نویسید که جعفر کاشانی فکر می‌کند شنلش خیلی چیز است. تو را به قرآن قلم‌تان را درست کنید! اگر روزی یک مقدار برنج ناهارشان کم باشد یا پاداش‌شان ...»

جمله‌اش را اما نیمه تمام می‌گذارد و می‌گذرد از این بحث. با این حال تخریب برانکو که حالا دیگر از نظر محبوبیت چند پله از همه‌ی پرسپولیسی‌ها بالاتر است، ادامه دارد و کاشانی با اینکه عملکرد خودش بیش از همه‌ی مدیران باشگاه جای بحث دارد، دست از تخریب برنداشته.

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش درباره‌ی سرمربی پرسپولیس گفته: «این قهرمانی‌ها حاصل مدیریت باشگاه و حمایت بی‌دریغ هواداران است. وقتی باشگاه منسجم باشد، مربی هم توانمندی خودش را نشان می‌دهد وگرنه معلم اگر گچ و کتاب نداشته باشد، چکار می‌کند؟ مدیریت منسجم باشگاه در چند سال و حمایت مسئولان ورزش و همین‌طور هواداران است که موجب شده باشگاه پرسپولیس هر روز به روند پیشرفتش ادامه بدهد.»

 

11 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر