فوتبال ایران / شناسه خبر: 96886 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 16:21
|
شش بازی، پنج پیروزی و یک شکست

آمار فوق‌العاده نورافکن

۱۸ ساله بود که در ترکیب ثابت استقلال مقابل صبای قم به میدان رفت. از همان زمان هم مشخص بود که توانایی و پتانسیل این بازیکن بسیار بالا است. امید نورافکن با این که به عنوان یک هافبک دفاعی برای استقلال در رده های پایه بازی می کرد اما توانست در صدر جدول گل زنان قرار گیرد. البته او چپ پای کلاسیک است و به همین دلیل در پست دفاع چپ هم از او استفاده می شود.

بمب افکن لقبی بود که هواداران استقلال به او دادند. وقتی در شهرآورد تهران پاس گل سوم را به کاوه رضایی داد بیشتر در دل آبی های پایتخت جا باز کرد. امید نورافکن در تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی به شالروا بلژیک پیوست. عملکرد خوبش باعث شد تا از سوی کی روش برای بازی تدارکاتی مقابل سیرالئون به اردوی تیم ملی دعوت شود.  امید درآن بازی هم یک پاس گل به محمدرضا خانزاده داد.اما با آمدن شفر به استقلال با قراردادی شش ماهه و قرضی به این تیم برگشت و در اردوی پیش از فصل آبی ها در ترکیه به این تیم اضافه شد.

استقلال بازیکن خودش را خرید که اتفاقا" خرید خوبی هم برای این تیم شد. آمار او در این تیم بسیار مثبت بوده و درواقع در پنج مسابقه ای که از هفته هفدهم تا بیست و یکم  برای تیمش به میدان رفته چهار پیروزی و یک شکست را تجربه کرده که تنها باختش هم مقابل تراکتورسازی در تبریز بود. نورافکن از هفته بیست و دوم تا بیست وچهارم مقابل نساجی، پرسپولیس و سایپا در ترکیب تمیش به دلیل همراهی با تیم المپیک حضور نداشت و استقلال از این سه بازی صاحب یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی شد. اما مربی آلمانی که به خوبی از توانایی های شاگردش آگاه است در ورزشگاه نقش جهان و بازی حساس با سپاهان او را در ترکیب ثابت قرارداد.نورافکن مقابل تیم امیرقلعه نویی هم عملکرد قابل دفاعی داشت و در نهایت هم یک پیروزی دیگر به کارنامه اش اضافه کرد.

10

captcha
تازه ها
بیشتر