فوتبال ایران / شناسه خبر: 96853 / تاریخ انتشار : 1398/1/23 20:07
|

سپیدرود رشت بعد از مدت ها به پیروزی رسید تا امیدش برای ماندن در لیگ برتر بیشتر شود. نادر دست نشان سرمربی سپیدرود رشت که از عملکرد شاگردانش در بازی مقابل تراکتورسازی راضی است، در مورد پیروزی پرگل تیمش در بازی هفته بیست و پنجم لیگ برتر می گوید: «تبریک به هواداران که همیشه تیم را حمایت کردند و این هفته هم سنگ تمام گذاشتند و نتیجه آن را دیدند که بازیکنان با تعصب تا آخر تلاش کردند. بازی سختی بود. تراکتورسازی برای قهرمانی مهیا بود. کمتر تیمی می‌تواند مقابل تراکتور چنین موقعیتی داشته باشد. بچه‌های ما خودباوری داشتند و نترسیدند. از روی غافلگیری گل خوردیم اما در ادامه با ارائه فوتبال خوب گلهای بعدی را زدیم. ما از فاصله بین دفاع حریف استفاده کردیم و گلهای دوم و سوم را به تراکتورسازی زدیم. خوش‌شانس بودیم و می‌توانستیم یکی، دو گل دیگر هم بزنیم. تراکتورسازی هم تلاش خودش را کرد. نیمه اول تراکتورسازی موقعیت داشت که فوروارد آنها توپ را به بیرون زد. ما تیم تراکتورسازی را که بازی ترکیبی انجام می‌داد مجبور کردیم به توپ‌های بلند رو بیاورد.»

دست‌نشان درباره صحبت‌های لیکنز مبنی بر اینکه گفته بود ما گلها را به سپیدرود هدیه دادیم، توضیح می دهد: «او مربی خارجی است و می‌تواند هر نظری داشته باشد. من هم به نظر او احترام می‌گذارم.اگر دروازه‌بان تراکتورسازی اشتباده کرد، دروازه‌بان ما هم اشتباه کرد و از روی غافلگیری گل خوردیم. بازیکن اشتباه می‌کند اما ما گل دوم و سوم را چطور زدیم؟ می‌دانستیم اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و استوکس بار فنی زیادی سمت راست ایجاد می‌کنند. شنانی را در نیمه اول، جواد آقایی و بلبلی در نیمه دوم را به زمین آوردیم که کناره‌ها را می‌بستند.»

سرمربی سپیدرود با بیان اینکه تراکتورسازی نه برای ما نه برای خودش سورپرایزی نداشت، می گوید: «تراکتورسازی سورپرایزی نداشت و مدلی بازی می‌کرد که ما می‌خواستیم. در نیمه اول هافبک‌ها ما بازتر بازی می‌کردند اما با دفع توپ رو به ضد حمله می‌آوردیم. ما روی ضد حمله‌ها کار کرده بودیم. ضدحمله با پاس‌های کوتاه و ترکیبی از برنامه‌های ما بود. برای ما مهم این بود که به موفقیت برسیم.»

نادر دست‌نشان در رابطه با اینکه معمولا در تعویض‌های رو به پایان بازی مربیان از بازیکنان با تجربه استفاده می‌کنند اما شما بازیکنان جوانی را در این بازی حساس به میدان فرستادید و ریسک کردید، توضیح می دهد: «از قبل هم گفته بودم که ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه می‌تواند عامل موفقیت تیم ما باشد. باید به جوانان اعتماد کرد. در گذشته هم چنین اتفاقاتی رخ داده بود و خیلی‌ها به سطح اول فوتبال ایران آمده بودند. من این شهامت را دارم که از جوانان استفاده کنم. نفراتی مثل بلبلی و آقایی از امیدها به تیم اصلی آمده‌اند. ما این شهامت را داریم که به جوانان تکیه کنیم.»

دست نشان درباره اینکه چقدر امیدوار است سپیدرود در لیگ برتر بماند، می گوید: «تمام هدفم از آمدن به اینجا این هواداران عاشق و این شهر فوتبالی بود. من بازی‌های سپیدرود را در زمان خداداد عزیزی و علی کریمی دنبال می‌کردم و باور داشتم که این تیم می‌تواند موفق باشد. البته با این برد مغرور نمی‌شویم چرا که پنج فینال دیگر پیش‌رو داریم. کارمان تمام شده نیست و باید تلاش کنیم تا همه باور کنند که سپیدرود می‌تواند موفق باشد. ما به دنبال پیروز شدن می‌رویم، چون شرایط‌مان طوری است که باید در هر دیدار سه امتیاز کامل را کسب کنیم.»

سرمربی سپیدرود در مورد  کنار گذاشته شدن دو بازیکن سپیدرود هم توضیح می دهد: «اصلاً چنین موردی نیست. هیچ مشکلی وجود ندارد و فکر می‌کنم شیطنت شده تا روند رو به رشد ما را تخریب کنند! به‌هرحال وظیفه همه‌ی ماست که این مسائل را کنترل کنیم.»

2

captcha
تازه ها
بیشتر