فوتبال ایران / شناسه خبر: 96847 / تاریخ انتشار : 1398/1/23 19:20
|
تبعات شکست غیرقابل پیش‌بینی تراکتورسازی

لیگ هیجان‌انگیزتر شد

شکست تراکتورسازی مقابل سپیدرود لیگ در هفته‌های پایانی را مهیج‌تر از قبل می‌کند و رقابت قهرمانی را جذاب‌تر.

لیگ هیجان‌انگیزتر شد

مهدی عباسی راد / تا پیش از بازی تراکتورسازی مقابل سپیدرود اگر شرایط تراکتور را به عنوان رقیب اصلی پرسپولیس در کسب قهرمانی بررسی می‌کردیم، همه چیز به سود تراکتورسازی بود. شکست تراکتورسازی اما لیگ را در هفته‌های پایانی مهیج‌تر از قبل می‌کند و رقابت قهرمانی را جذاب‌تر.

تراکتورسازی در این 6 هفته حریفانی را پیش رو داشت که حداقل روی کاغذ نمی‌توانستند مشکلی جدی برای این تیم تبریزی به وجود آورند. حتی تنها مسابقه سخت تراکتورسازی با پرسپولیس هم به میزبانی تراکتورسازی برگزار می‌شد و این یعنی همه چیز برای تراکتورسازان مهیا بود تا در رقابت با پرسپولیس برای کسب قهرمانی پیشی بگیرند و به رویای چندین ساله هواداران خود تحقق بخشند.

حالا اما شکست غیرقابل پیش‌بینی این تیم مقابل سپیدرودی که در آستانه سقوط به لیگ دسته یک قرار دارد، همه معادلات قهرمانی را تغییر داده و لیگ را هیجان‌انگیزتر از قبل کرده است.

تراکتورسازی در شرایطی به سپیدرود باخت که نه تنها با 5 برد متوالی صدرنشین دور برگشت مسابقات لیگ بود، بلکه توانسته بود در بازی‌های آخر خود 7 کلین‌شیت در بازی‌های آخر خود به ثبت برساند. تراکتورسازی در 9 بازی آخر خود موفق شده بود 23 امتیاز کسب کند و همه این ها شرایط را به سود تراکتورسازی می‌ساخت.

ضمن اینکه بازی‌های باقی مانده تراکتورسازی هم از سایر مدعیان راحت‌تر بود. تراکتورسازی اما در مسابقه‌ای که میهمان سپیدرود بود، با نتیجه 3 یر یک شکست خورد. حالا تراکتورسازی در بازی‌های بعدی‌اش مهمان ذوب آهن و فولاد خواهد بود و در ورزشگاه خانگی‌اش میزبان پیکان، پرسپولیس و پارس جنوبی جم است. با نتیجه‌ای که در بازی با سپیدرود برای تراکتورسازی رقم خورد اما نه تنها مسیر قهرمانی برای‌شان سخت‌تر شده که حالا مقابل حریفان بعدی هم کار ساده‌ای پیش رو ندارند و تیم‌ها شکست دادن تراکتورسازی را کار سختی نمی‌بینند.

حالا کافی است تا پرسپولیس در بازی مقابل سایپا، سه امتیاز مسابقه را مال خود کند تا راه قهرمانی را هموارتر کند. هرچند که مسیر پرسپولیس برای قهرمانی با توجه به مسابقات دشواری که مقابل سپاهان و تراکتورسازی پیش رو دارد، مسیر دشواری خواهد بود.

در واقع کلیدی‌ترین بازی ‌های پرسپولیس دو بازی متوالی مقابل سپاهان در ورزشگاه آزادی و تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز خواهد بود که نتایج آن بخش اعظمی از معادلات قهرمانی را حل خواهد نمود.

پرسپولیس تا انتهای فصل میزبان سایپا، سپاهان و ماشین‌سازی است و بازی مقابل ذوب آهن، تراکتورسازی و پارس جنوبی جم بازی‌های خارج از خانه این تیم خواهد بود.

حضور در لیگ قهرمانان و جام حذفی سبب فشرده‌تر شدن جدول بازی‌های تیم پرسپولیس شده است به شکلی که این تیم حدفاصل 2 اردیبهشت تا 16 اردیبهشت بایستی با چهار تیم الاهلی عربستان، سپاهان، تراکتورسازی و پاختاکور ازبکستان بازی کند که سه بازی آن خارج از خانه خواهد بود.

علی‌رغم این مسیر دشوار اما شکست تراکتورسازی، شانس پرسپولیس برای قهرمانی را بیشتر از قبل کرد.

 

2 - 450

 

captcha
تازه ها
بیشتر