فوتبال ایران / شناسه خبر: 96833 / تاریخ انتشار : 1398/1/23 16:35
|
تیم بانوان ایران یکی از بهترین‌ها بود

عبدی: تجربه ما کمتر از چین تایپه و فیلیپین بود

دبیر فدراسیون و کسانی که در قطر بازی‌ها را از نزدیک دیدند باور نمی‌کردند تیم ما 2 بر صفر مقابل فیلیپین عقب باشد و این همه موقعیت از دست بدهد.

تیم بانوان ایران یکی از بهترین‌ها بود

حسین عبدی مدیر فنی تیم فوتبال بانوان درباره نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات انتخابی المپیک توکیو و اینکه مریم آزمون اعلام کرده اشتباهات فردی باعث باخت مقابل چین تایپه شد، گفت:«درست است. اگر تجربه بچه‌ها بالا برود اشتباهات هم کمتر می‌شود البته اشتباهات تاکتیکی است که اذیت می‌کند که بازیکنان ما کمتر این اشتباهات را داشتند.اگر هر سه بازی را ببینید تیم ایران اگر نگویم بهترین، یکی از بهترین‌ها بود. برگزارکننده مسابقات از تلاش بچه‌ها و اینکه تیم‌های دیگر را تحت فشار گذاشته بودند سورپرایز شدند.»

عبدی در پاسخ به این سؤال که فیلیپین در آخرین رنکینگ جهانی پایین‌تر از ایران قرار دارد اما ما بازی مقابل این تیم را واگذار کردیم،گفت:«رنکینگ یک بحث است، واقعیت یک بحث دیگر. در بخش مردان ممکن است تیم‌های اروپایی در رنکینگ پایین‌تری از ما داشته باشند اما در زمین مسابقه اتفاق دیگری رخ دهد. هر که شتاب بیشتر و عملکرد بهتری داشته باشد آینده از آن آنهاست. اگر بازیکنان ما فقط دفاع نکنند در آینده نتایج بهتری خواهند گرفت.»

مدیر فنی تیم بانوان در پاسخ به این سؤال که تجربه بین‌المللی شما چقدر به بانوان کمک کرده آیا اگر حضور مردان در تیم‌های بانوان از تیم‌های پایه صورت بگیرد بهتر نیست،گفت:«تجربه من به تیم کمک زیادی کرد. بعد از دو اردو در همه رده‌ها مخصوصاً بزرگسالان و جوانان بچه‌ها را بیشتر شناختیم، شما فقط بازی‌ها را ببینید نوع تحت فشار گذاشتن و حملات ما را ببینید.هر کس از بیرون عملکرد بانوان را می‌دید می‌دانست که چه تیمی داریم، این شروع یک داستان است.»

وی افزود:«حضور در المپیک که فقط دو تیم از آسیا می‌توانند شرکت داشته باشند کار بسیار سختی است از طرفی در مرحله دوم فقط یک تیم از هر گروه صعود می‌کردند. شاید اگر دو تیم بودند فشار روی بازیکنان کمتر می‌شد. دبیر فدراسیون و کسانی که در قطر بازی‌ها را از نزدیک دیدند باور نمی‌کردند تیم ما 2 بر صفر مقابل فیلیپین عقب باشد و این همه موقعیت از دست بدهد. تجربه بین‌المللی تیم فوتبال بانوان ایران نسبت به چین و تایپه و فیلیپین کمتر بود. از طرفی به خاطر زمین مسابقه و همین‌طور شرایط آزادتری که کشورهای دیگر از نظر پوشش نسبت به ما دارند و همین‌طور لیگ منظم باید برای کسب نتیجه جنگید.»

3-350

captcha
تازه ها
بیشتر