ورزش ایران / شناسه خبر: 96778 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 17:11
|

از حضور سخنگو و رئیس هیئت تا مربی‌گری یک ورزشکار/ لیست عجیب مسافران دوومیدانی

در لیست اعزامی دو و میدانی به رقابت های آسیایی قطر، چند نکته جالب و عجیب دیده می شود.

 تیم ملی دوومیدانی ایران قرار است اواخر فروردین به منظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا راهی قطر شود. چند روز قبل فدراسیون دوومیدانی اسامی 16 ورزشکار اعزامی به مسابقات را منتشر کرد که در بین آنها نام 11 ورزشکار آقا و 5 ورزشکار خانم به چشم می‌خورد.

احسان حدادی، بهنام شیری (پرتاب دیسک)، حسن تفتیان (100 متر و 200 متر)، حسین کیهانی (3000 متر بامانع و 5000 متر)، امیر مرادی (800متر و 1500 متر)، مسلم نیادوست(1500 متر و 3000 متر بامانع)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، مهسا میرزاطبیبی (پرش بانیزه)، تکتم دستاربندان (800 متر و 1500 متر)، شهلا محمودی (400 متر بامانع)، مهدی پیرجهان (400 متر بامانع)، ژاله کاردان (پرتاب دیسک)، الناز کمپانی (100 متر بامانع)، جلیل ناصری (5000 متر و 10000 متر)، علی فهیمی (800 متر) و شاهین مهردلان (پرتاب وزنه) 16 ورزشکاری هستند که در این رویداد حضور خواهند داشت.

علاوه بر 16 ورزشکار، نام 9 نفر دیگر در لیست کاروان اعزامی دیده می‌شود. در لیستی که به شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان ارائه شده، نام تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون، مجید کیهانی رئیس فدراسیون، هاشم صیامی دبیر فدراسیون، هادی سپهرزاد و محسن ربانی به عنوان مربی، روسای هیئت‌های هرمزگان و خراسان شمالی، مسئول حراست و همچنین الناز کمپانی به چشم می‌خورد.

یکی از نکات عجیب در این لیست مربوط به نام الناز کمپانی می‌شود. کمپانی که ورزشکار بوده و قرار است در دوی 100 متر با مانع با حریفان رقابت کند، نامش در لیست همراهان به عنوان مربی دیده می‌شود. موضوع از این قرار است که در روزهای گذشته دبیر فدراسیون این درخواست را به حوزه مربوطه برای رد کردن نام کمپانی به عنوان مربی کرده است. دلیل این اقدام به عدم همراهی یک مربی خانم بازمی‌گردد.

ظاهراً در لیست اولیه که به شورای برون مرزی ارائه شده، نام مربی خانم قرار نداشته و همین موضوع ایراد لیست از جانب این شورا عنوان شده است. به همین دلیل مسئولان فدراسیون نام کمپانی را به عنوان مربی در لیست مجدد قرار دادند. این در حالی است که کمپانی 30 ساله قرار است در کورس رقابت با حریفان باشد.

باید به این موضوع اشاره کرد که هنوز لیست همراهان کاروان دوومیدانی قطعی نشده و ممکن است قبل از اعزام به قطر تغییراتی در آن صورت بگیرد.

لیست عجیب دوومیدانی

این لیست البته نکات جالب دیگری هم دارد. بودن نام تیمور غیاثی به عنوان سخنگوی فدراسیون و دو تن از روسای هیئت‌ها در لیست اعزام هم از دیگر اتفاق‌های عجیب به شمار می‌رود که رئیس فدراسیون باید درباره آن‌ها پاسخ دهد.

  • الناز کمپانی: باعث افتخار است که هم مربی باشم و هم ملی‌پوش!

ملی‌پوش دوومیدانی می‌گوید هنوز برای مربیگری در مسابقات قهرمانی آسیا پیشنهادی به من نشده، اما اگر این اتفاق بیفتد، باعث افتخار من است.

الناز کمپانی درباره حضور در کادر مربیگری تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و رد شدن نامش به عنوان مربی تیم بانوان اعزامی گفت:« هنوز صحبتی در این باره با من نشده، اما باعث افتخارم است که هم به عنوان ملی‌پوش و هم مربی در خدمت تیم ملی باشم. ضمن اینکه فکر نمی‌کنم این موضوع تاثیر منفی روی تمرکزم برای رقابت در این رویداد بگذارد.»

الناز کمپانی درباره شرایطش در آستانه اعزام به مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در قطر نیز گفت:« شرایطم خوب است و در حال حاضر نیز زیر نظر مربی‌ام تمرین می‌کنم تا انشاالله بتوانم رکورد جدیدی به ثبت برسانم و به مقام خوبی هم برسم.»

او ادامه داد:« دوندگان آسیایی در ماده 100 متر با مانع قدرتمند هستند. آنها از دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا در حال تمرین هستند، با این وجود به اندازه خودم و تا جایی که شده، تمرین کرده‌ام، هر چند که هنوز به هدفم نرسیده‌ام.»

  • غیاثی: الناز کمپانی به عنوان ورزشکار به قطر می‌رود

سخنگوی فدراسیون دوومیدانی می‌گوید که الناز کمپانی به عنوان ورزشکار به مسابقات قهرمانی آسیا در قطر می‌رود.

در حالی که گفته می‌شود نام الناز کمپانی دونده سرعتی ایران علاوه بر ورزشکار به عنوان مربی تیم ملی در لیست شورای برون مرزی هم برای مسابقات قهرمانی آسیا قطر ذکر شده است، تیمور غیاثی سخنگوی فدراسیون دوومیدانی این موضوع را رد کرد.

تیمور غیاثی در این باره گفت:« ما نام او را به عنوان مربی رد نکرده‌ایم و این موضوع اشتباه است. احتمالاً چون سهمیه‌ها را کم می‌دهند حتماً اینگونه عنوان شده باشد اما اصلاً او به عنوان مربی به این رقابت‌ها اعزام نمی‌شود.»

وی در مورد این موضوع که گفته می‌شود در نامه شورای برون مرزی نام کمپانی به عنوان مربی رد شده است نیز گفت:« نه این موضوع را صد در صد رد می‌کنم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر