فوتبال ایران / شناسه خبر: 96745 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 14:52
|

ضرر دوجانبه پرسپولیس از میزبانی در دبی

پرسپولیس هزینه‌های میزبانی در زمین بیطرف را به دلار پرداخت کرد و درآمد چندانی هم از بلیت‌فروشی بازی با الاهلی به دست نیاورد.

ضرر دوجانبه پرسپولیس از میزبانی در دبی

 

سومین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس پایان خوشی داشت و این تیم با شکست دادن الاهلی عربستان مدعی صعود باقی ماند. هر چند از نظر میزبانی، شرایط برای این باشگاه خوب نبود و ضرری دوجانبه داشت.

پرسپولیس به خاطر میزبانی در کشور بی‌طرف و حضور در دبی هزینه‌های گزافی پرداخت کرد و هزینه هتل، پرواز و زمین تمرین همه به دلار محاسبه شد. از سوی دیگر درآمد حاصل از بلیت فروشی در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تیم میزبان می‌رسد و در واقع ساز و کار بلیت فروشی با میزبان است.

پرسپولیس در بازی نخست مقابل پاختاکور پذیرای 46350 تماشاگر در ورزشگاه آزادی بود که با وجود پائین آوردن قیمت بلیت، از حضور این تعداد تماشاگر در ورزشگاه درآمد داشت اما این اتفاق در دبی به شکل بسیار ضعیف‌تری تکرار شد.

بنا بر اعلام ای‌اف‌سی، سه‌شنبه شب تنها 1878 تماشاگر در ورزشگاه زعبیل حضور داشتند در صورتی که اگر بازی پرسپولیس و الاهلی در تهران برگزار می‌شد با توجه به حساسیت آن شاید بیش از 50 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌رفتند.

عجیب اینکه ظاهرا بخشی از تماشاگران بدون خریدن بلیت به داخل ورزشگاه راه یافته بودند. با این حساب درآمد پرسپولیس از بلیت فروشی این بازی خانگی بسیار ناچیز بوده و آنها از این بابت متضرر شده‌اند که همه به بازی در کشور بی‌طرف مربوط می‌شود.

 

11 – 220

 

captcha
تازه ها
بیشتر