فوتبال ایران / شناسه خبر: 96744 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 14:33
|

وریا نمی‌رسد، خیال قلعه راحت!

وریا غفوری مجوز حضور در تمرین استقلال را یافته اما به بازی با سپاهان نمی‌رسد و برای بازی در ترکیب تیمش باید یک هفته دیگر صبر کند. این خبر خوشی برای امیرقلعه نویی و شاگردانش است؛ غیبت وریا!

بدون شک اگر وریا غفوری در بازی با سپاهان حضور داشت با توجه به نقش مهمی که در سال ها اخیر در ترکیب استقلال ایفا کرده، شانس آبی‌ها برای کسب پیروزی در بازی خارج از خانه مقابل نماینده فوتبال اصفهان بیشتر می‌شد. گرچه خسرو حیدری در بازی با الهلال عربستان پس از ماه ها افول نمایش دل انگیزی داشت و نشان داد در این سن و سال هم می‌شود در بازی های بزرگ روی نبوغش حساب کرد، اما همه می‌دانند که وریا اکنون آماده ترین مدافع-هافبک راست فوتبال ایران است و به لحاظ آمادگی یک سروگردن از همه هم پست هایش جلو تراست.

فقدان این بازیکن در بازی با سپاهان شاید به مانند بازی با الهلال مشکلی برای استقلال ایجاد نکند اما وقتی به نتایج استقلال منهای بازی این بازی  در هفته های اخیر می‌نگریم به این باور می‌رسیم که غیبت وریا تاثیر بسیاری در نتایج استقلال به وجود آورده است و چنانچه شماره 21 باشگاه استقلال در این رقابت ها حضور داشت، شاید نتایج دیگری رقم می‌خورد. از غیبت وریا در بازی با سپاهان یقینا بیش از همه امیر قلعه نویی خوشحال است. سرمربی سپاهان می‌داند که اگر وریا در ترکیب استقلال مقابل تیم تحت هدایتش حضور داشت جناح چپ تیمش با وجود حضور مهرداد محمدی که او نیز ازجمله آماده های این روزهای فوتبال ایران است، با مشکلات بسیاری مواجه می‌شد چرا که وریا اساسا در سمت راست خط دفاع استقلال آرام و قرار ندارد و همه بازیکنان را عاصی می‌کند.

حالا غیبت وریا برای قلعه نویی یک حسن بزرگ است تا از آن جناح برنامه های تاکتیکی اش را با فراغ بال بیشتری طراحی کند و دراین میان از وینفرد شفر انتظار می‌رود که با پررنگ جلوه دادن نقش مهرداد محمدی در ترکیب تیم سپاهان از بازیکنی که در پست دفاع یا هافبک راست استقلال قرار می‌گیرد یک بازی کاملا بی نقص را طلب کند و اجازه ندهد سپاهان ازاین جناح طراح مناسبی روی دروازه استقلال داشته باشد.

10-160

captcha
تازه ها
بیشتر