فوتبال ایران / شناسه خبر: 96724 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 20:06
|
هفته رویایی ایران در لیگ قهرمانان تکمیل شد

پرسپولیس ۲ – الاهلی صفر/ خلیج فارس سبز، آبی و حالا سرخ

پرسپولیس با شکست الاهلی در دوبی هفته رویایی تیم های ایرانی را در لیگ قهرمانان کامل کرد.این سومین برد تیم های ایرانی در دو روز متوالی در حاشیه خلیج فارس بود.

سه شنبه 20/1/98، هفته سوم از مرحله گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا 2019، ورزشگاه الوصل دوبی،تماشاگر:1878 نفر

پرسپولیس یک

گل:شجاع خلیل زاده(18) و علی علیپور(48)

الاهلی صفر

داور: هیروکی کیمورا

کمک ها:اوچی شینجی – تاکاگی تاکومی  (ژاپن)

اخطار:بشار رسن و ماریو بودیمیر(پرسپولیس)حسین عبدالغنی و سعید الموالد(الاهلی)

بازیکن برتر:شجاع خلیل زاده

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن( ماریو بودیمیر 60)، سیامک نعمتی، علی علیپور( محسن ربیع خواه5+90) و مهدی ترابی( شایان مصلح 85)

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

الاهلی: محمد العویس، حسین عبدلغنی، پائولو دیاز، آدرین سانتوس، عبدالباسط هندی، سعید الموالد، عبدالرحمان غریب( آیمون خلیف 68)، نوح موسی، عبدالفتاح عسیری( مهند عاسری 85)، عمر السوما، جانینی

سرمربی: خورخه فوساتی

 

شروع بازی سریع بود. بعد از دو حمله نیمه کاره از پرسپولیس الاهلی در موقعیتی نسبتا خطرناک صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که حاصلی برای این تیم نداشت.

بازی در 10 دقیقه ابتدایی ریتم خوبی داشت اما توپ در میانه میدان رد و بدل می شد و موقعیتی ایجاد نشد.

پرسپولیس که در شروع بازی هم با پرتاب اوت بلند خطرناک نشان داده بود دقیقه 18 از پرتاب اوت به گل رسید.اوت بلند مهدی شیری با اشتباه مدافعان الاهلی و یک ریباند ناقص با ضربه آکروباتیک و استثنایی شجاع خلیل زاده همراه شد و او باز هم دروازه عویس و الاهلی را گشود تا شروع سرخ ها فوق العاده باشد.

دقیقه 20 بعد از یک کار ترکیبی فوق العاده و پاسکاری تمیز پرسپولیسی ها شوت محکم احمد نوراللهی دروازه الاهلی را به شکلی جدی تهدید کرد.

دقیقه 26در پی یک حمله و ارسال بازیکنان الاهلی دفع توپ ناقص نوراللهی موقعیت شوتزنی برای مهاجم این تیم ایجاد کرد که ضربه نهایی این بازیکن بسیار ضعیف بود.

دقیقه 28 بازی پرسپولیس باز هم با اوت بلند شیری موقعیت دیگری ساخت اما کنترل و ضربه نهایی علیپور اصلا جالب نبود.

دقیقه 31 اتفاق جالبی افتاد  و ارسال بلند نوراللهی بدون اینکه به بازیکنی از پرسپولیس برسد با شدت گرفتن توپ و برخورد به زمین دروازه عویس را تهدید کرد این گلر ملی پوش توپ را درآورد.

بعد از چند ارسال خطرناک و دفع مدافعان پرسپولیس شوت دیاز دروازه پرسپولیس را تهدید کرد اما توپ از بالای دروازه سرخ ها بیرون رفت.

دقیقه 37 پاس به عقب  شجاع نزدیک بود کار دست پرسپولیس بدهد اما بیرانوند با خروج سریع و بموقع از مقابل سوما توپ را دور کرد.

یک دقیقه بعد در شرایطی که الاهلی تیم برتر میدان بود سوما موقعیت گلزنی خوبی به دست آورد و تیر عمودی دروازه سرخ ها را لرزاند .در برگشت هم الاهلی نتوانست از موقعیتش استفاده کند.

دقیقه 45 نفوذ و ارسال دیگری از جناح راست پرسپولیس با ضربه ای خطرناک از سوی دیاز همراه شد اما بیرانوند واکنش مناسبی نشان داد و در دو ضرب توپ را جمع کرد تا نیمه اول با برد سرخ ها تمام شود.

با شروع نیمه دوم این بار الاهلی بود که می توانست با یک پرتاب اوت بلند  به گل برسد اما ضربه سر عبدالرحمان غریب به شکل خطرناکی با برخورد توپ به شجاع گل نشد.

در جواب این حمله پرسپولیس با نفوذ عالی نوراللهی و سانتر نعمتی صاحب یک کرنر شد.ارسال کرنر با ضربه سر شجاع  و پاس به عقب نادری همراه شد و توپ به شکلی نسبتا اتفاقی جلوی پای علیپور  افتاد تا او از میان پاهای عویس آن را به تور بچسباند.

دقیقه 58 بعد از یک حمله همه جانبه از سوی بازیکنان الاهلی شوت محکم عبدالغنی با مهار بیرانوند همراه شد.یک دقیقه بعد  موقعیت خوبی هم برای نعمتی به دست آمد اما او شوتی خودخواهانه و کم دقت زد و این ضدحمله به جایی نرسید.

برانکو خیلی زود تعویض هایش را آغاز کرد و بعد از اینکه بشار اولین کارت زرد بازی را گرفت بلافاصله تعویض شد تا با رفتن بودیمیر به زمین،نعمتی یک خط عقب تر بازی کند.

دقیقه  64 سماجت مهدی شیری و کات بک او با ضربه کات دار و زیبای ترابی همراه شد اما عویس توپ را از زیر طاق دروازه اش بیرون کشید و شانس مهم سرخ ها از دست رفت.

دقیقه 69  یک بار دیگر تیر دروازه به داد پرسپولیس رسید و شوت عسیری با بدشانسی این بازیکن و خوش شانسی بیرانوند گل نشد.

دقیقه 75 بعد از اینکه الاهلی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد درگیری های زیادی بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد و در نهایت داور ژاپنی با دادن کارت به بودیمیر و عبدالغنی غائله را خاتمه داد.

دقیقه 80 موقعیت خطرناک دیگری را الاهلی رقم زد و در نهایت کمال کامیابی نیا با تکلی جانانه دروازه پرسپولیس را نجات داد تا سوما گل نزند.چند ثانیه بعد هم شوت دیگری از بازیکن الاهلی دروازه بیرانوند را بشدت تهدید کرد تا موقعیت های الاهلی باز هم به نتیجه نیانجامد.

در ده دقیقه پایانی پرسپولیس در نیمه خودی مشغول دفاع شد و حملات الاهلی هم تبدیل به موقعیت نشد.دقیقه نود حرکت انفرادی نادری فشار را برای لحظاتی از پرسپولیس برداشت.

داور ژاپنی 6 دقیقه وقت تلف شده گرفت اما پرسپولیس در این لحظات هم موقعیتی به حریف نداد تا بردی جانانه به دست بیاورد و با توجه به تساوی 2-2 السد و پاختاکور با چهار امتیاز به رده دوم جدول رسید.

captcha
تازه ها
بیشتر