ورزش ایران / شناسه خبر: 96708 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 16:47
|

لایحه بودجه سال ۹۸ پس از بررسی چند هفته‌ای در مجلس، ۲۸ اسفندماه سال گذشته از سوی رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد تا بر اساس آن اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در سال جاری به حسابشان واریز شود.

اعتبار مصوب برای کمیته ملی المپیک در این لایحه، ۷۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است در حالی که طبق لایجه پیشنهادی اولیه که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، برای کمیته ملی المپیک ۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده بود.

در هر صورت کمیته ملی المپیک با این میزان اعتبارات که نسبت به سال گذشته و میزان بودجه تخصیص یافته، افزایش ۱۲ میلیاردی دارد باید برای برنامه‌های خود در سال جاری هزینه کند. این در حالی است که به دلیل برگزاری بازی‌های المپیک توکیو در سال ۹۹ و برگزاری بسیاری از میادین انتخابی آن طی سال جاری، امسال برای این کمیته سالی شلوغ و پُر ترافیک است و این موضوع مستلزم صرف هزینه‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف و حتی حمایت مالی قوی‌تر از فدراسیون‌ها است.

به همین منظور کمیته ملی المپیک قصد دارد علاوه بر اعتبارات مصوب خود برای سال جاری، بودجه مجزایی هم از دولت و ویژه المپیک دریافت کند. پیگیری‌های لازم در این زمینه از هفته‌های پایانی سال گذشته آغاز شد و همچنان توسط شخصِ صالحی امیری ادامه دارد. وی به دنبال اخذ مصوبه دولت برای اختصاص بودجه ۲۰ میلیارد تومانی است تا برای المپیک و حضور در آن اختصاص پیدا کند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر