فوتبال ایران / شناسه خبر: 96691 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 16:12
|
شفر متخصص اخراج مربیان الهلال

غافلگیری الهلال برای استقلال در بازی برگشت

مامیچ، سرمربی کروات الهلال عربستان بخت چندانی برای ماندن در این تیم ندارد و به نظر می رسد یک مربی دیگر در بازی برگشت مقابل شفر صف آرایی کند.

غافلگیری الهلال برای استقلال در بازی برگشت

پیش از بازی استقلال مقابل الهلال، هم‌ رسانه‌های داخلی از احتمال اخراج شفر در صورت شکست در این مسابقه نوشته بودند و هم رسانه‌های عربستانی خبر نارضایتی از مامیچ و احتمال اخراج او در صورت باخت به استقلال را منتشر می‌کردند. حالا و بعد از شکست دو بریک الهلال مقابل  استقلال در رسانه‌های عربستانی اخبار زیادی از اعتراض شدید و تند هوادران الهلال از مامیچ منتشر شده است.

این مربی کروات که دو ماه قبل با قیمت بالایی سرمربی الهلال شد، در لیگ قهرمانان آسیا با یک برد، یک تساوی و یک باخت نتایج خوبی نگرفته است. مامیچ حتی در لیگ عربستان هم آن‌طور که باید از عنوان قهرمانی الهلال در دو فصل گذشته دفاع نکرده است و در حال حاضر با دو امتیاز کمتر نسبت به النصر، رقیب ذوب‌آهن در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد. این شرایط برای هواداران الهلال که همیشه به قهرمانی عادت دارند قابل تحمل نیست.

نکته جالب اما اینجاست که اخراج مامیچ در شرایطی قوت گرفته که فصل قبل هم رامون دیاز، بعد از شکست مقابل استقلال، از هدایت الهلال کنار گذاشته شد.

رامون دیاز سرمربی آرژانتینی الهلال، اسفند ماه سال گذشته پس از شکست یک بر صفر مقابل استقلال و قرار گرفتن در قعر جدول گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا از سوی مدیران این باشگاه اخراج شد. در آن مقطع چند هفته‌ای می‌شد که مشکلات بین مدیران الهلال و سرمربی این تیم بالا گرفته بود و حتی هواداران الهلال نیز خواستار جایگزینی اسطوره باشگاه‌شان، سامی الجابر، به جای این مربی آرژانتینی شده بودند. حالا نیز درست همین شرایط رقم خورده است. اختلاف بین مدیران الهلال و مامیچ و درخواست هوادران برای اخراج این مربی که در العین نتایج خوبی کسب کرده و با همین رزومه سرمربی الهلال شد.

دیاز که با الهلال لیگ برتر عربستان و جام پادشاهی این کشور در سال ۲۰۱۷ را فتح کرده و آبی های ریاض را به فینال لیگ‌قهرمانان هم رسانده بود، در فصل گذشته  با وجود صدرنشینی در لیگ، از جام پادشاهی حذف شد و لیگ قهرمانان را به شکلی ضعیف آغاز کرد تا بعد از ناکامی برابر استتار موجبات اخراجش فراهم شود اما مامیچ که این فتوحات را نداشته خیلی زود در آستانه اخراج قرار گرفته و بخت چندانی برای ماندن در الهلال ندارد و به نظر می رسد یک مربی دیگر در بازی برگشت مقابل شفر صف آرایی کند.

او در طول ۶۵ بازی که روی نیمکت پرافتخارترین تیم فوتبال عربستان نشست، ۵۲ برد، ۷ تساوی و تنها ۶ باخت به دست آورد و آمار فوق العاده ی ۸۰ درصد پیروزی را ثبت کرد.

 

2 - 420

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر