فوتبال ایران / شناسه خبر: 96689 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 15:56
|
استقلال در انتظار چهارمین برد مقابل الهلال

از موهبت‌های میزبانی در کشور ثالث

استقلال اما در بازی دوشنبه شب که اسما میزبان بود موفق شد الهلال را با نتیجه 2 بر یک شکست بدهد تا آمار صد در صد پیروزی برابر نماینده های عربستان را حفظ کند.

استقلال در انتظار چهارمین برد مقابل الهلال

بازی در کشور ثالث با همه ضررهایی که برای نمایندگان ایران داشت اما ظاهراً برای استقلال خوش‌یمن بود. حالا یا به خاطر دوری تیم از فشار ناشی از حضور هواداران در شرایط بحرانی یا کیفیت زمین و یا هر دلیل دیگری، استقلال توانسته این تهدید را به فرصتی برای پیروزی‌ در شرایط بحرانی تبدیل کند. وینفرد شفر در هر سه مسابقه‌ای که به دلیل مشکلات ایجاد شده با عربستان، مجبور بوده در کشور ثالث با الهلال بازی کند، برنده شده است. آن هم در شرایطی که استقلال در این سه بازی شرایط مساعدی نداشته و اغلب به عنوان یک تیم بحران‌زده مقابل نماینده قدرتمند عربستان ظاهر شده است. در چنین شرایطی برتری مقابل تیم نامدار عربستانی منجر به شوکی برای خروج از بحران و شروع مجدد نتایج خوب شده است.

البته جدا از بحث خوش‌یمنی میزبانی کشور ثالث برای استقلال، باید به این نکته هم اشاره کرد که آمارها در تقابل آبی‌های ایران و عربستان نشان می‌دهد استقلال در پنج تقابل اخیر هم چهار پیروزی در کارنامه دارد و فقط یک باخت که زمان مربیگری قلعه نویی رقم خورده است. 

تا قبل از بازی دوشنبه شب و از زمانی که بازی باشگاه‌های ایرانی با نماینده‌های کشور عربستان در کشور ثالث برگزار می شود، استقلال 4 بار برابر نماینده های این کشور قرار گرفته بود که موفق شد در دو بازی رفت برگشت الهلال و در دو بازی رفت و برگشت التعاون را شکست بدهد.

استقلال اما در بازی دوشنبه شب که اسما میزبان بود موفق شد الهلال را با نتیجه 2 بر یک شکست بدهد تا آمار صد در صد پیروزی برابر نماینده های عربستان را حفظ کند. حالا در صورتی که شاگردان شفر بتوانند در بازی برگشت هم الهلال را شکست بدهند، استقلال می تواند جای آبی های عربستانی را در صدر جدول بگیرد و به شانس اصلی صعود از گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا تبدیل بشود.

این برد نه تنها جایگاه شفر را تثبیت کرد و استقلال را به  مدعی جدی صعود به دور بعدی تبدیل کرد که در آستانه بازی با سپاهان روحیه بردن در این بازی شش امتیازی و بازگشت به کورس قهرمانی لیگ را ایجاد کرد. حالا بردهای متوالی مقابل الهلال شرایطی را رقم زده که برخی طرفداران این تیم می گویند کاش همیشه مقابل الهلال بازی کنیم چرا که در سال‌های اخیر چه زمانی که در اوج بوده ایم و چه بحران با دست پر زمین را در تقابل با سعودی ها ترک کرده و  نمایش متفاوتی را ارایه کرده ایم. حالا استقلال با این پیشینه می‌خواهد در بازی برگشت الهلال، تیم آبی‌های عربستان را ببرد و چهار تایی  کند.

 

 

2 – 400

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر