فوتبال ایران / شناسه خبر: 96681 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 14:17
|
درباره‌ی پیشنهادها آخر فصل تصمیم می‌گیرم

سعید عزت‌اللهی: در ایران پهلوان زنده را عشق است

اینجا و با اینکه مصدوم شدم،از عملکردم راضی هستند اما نمی‌دانم در پایان فصل چه اتفاقی رخ خواهد داد.با روستوف قرارداد دارم و باید ببینیم این باشگاه در مذاکره با سایر باشگاه‌ها چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند.

دلخوری عزت‌اللهی: مصدوم شوی کسی اسمت را هم نمی‌آورد

سعید عزت‌اللهی را همیشه در اوج دیده‌ایم اما مصدومیتی که سراغ این هافبک 22 ساله آمد، تلخی‌های بسیاری را برای او رقم زد. یک بدشانسی جام ملتهای آسیا را از عزت‌اللهی گرفت تا او بازی‌های تیم ملی را فقط تماشا کند. سعید اما بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال، این روزها آماده شده تا به زمین برگردد و برای ردینگ بازی کند. سعید عزت‌اللهی البته دلخوری‌هایی هم دارد. دلخور از ناملایمتی‌هایی که با او و پس از مصدومیتش شده است.

عزت‌اللهی می‌گوید: «چیز خاصی نیست که بخواهم درباره‌اش حرف بزنم. این یک واقعیت است. متاسفانه تا بازیکن بازی می‌کند همه به او توجه می‌کنند ولی وقتی آسیب می‌بیند دیگر به او توجهی نمی‌شود. اتفاقا در همه جای دنیا برعکس ایران است. وقتی بازیکنی آسیب می‌بیند به او توجه می‌کنند تا بتواند هر چه زودتر به زمین برگردد. آنها خوب می‌دانند بازیکن مصدوم نیاز به توجه و حمایت دارد ولی در ایران شرایط متفاوت است. اگر بازی کنی و در اوج باشی همه تو را یادشان هست ولی به محض اینکه مصدوم شوی کسی اسمت را هم نمی‌آورد و به طور کامل از خاطر و ذهن همه می‌روی. کاری هم نمی‌شود کرد. در گذشته همینطور بوده و در آینده هم همینطور خواهد بود.»

---

سعید عزت‌اللهی از شرایط سختی که در ماه‌های اخیر سپری کرد نیز صحبت می‌کند: «در این چند ماه شرایط سختی را پشت سر گذاشتم. نه می‌توانستم تمرین کنم و نه بازی. کارم شده بود تماشای فوتبال. از هر فوتبالیستی که بپرسید می‌گوید که این شرایط سخت است. در این مدت هم تلاش کردم تا بتوانم زود برگردم و بازی کنم. متاسفانه یک بار دیگر آسیب دیدم و این آسیب‌دیدگی باعث شد تا جام ملت‌ها را از دست بدهم و نتوانم در این مسابقات حاضر شوم. روی هم  دوران خوبی نبود، چون به قول معروف در ایران پهلوان زنده را عشق است.»

سعید عزت‌اللهی آماده‌ی حضور در بازی‌های رسمی ردینگ شده. اتفاقی که پس از ماه‌ها تلاش قرار است رخ بدهد: «در این مدت دو بار آسیب دیدم. شاید اگر برای بار دوم مصدوم نمی‌شدم خیلی زودتر می‌توانستم به زمین برگردم. الان هم چند روز است با تیم تمرین می‌کنم و خیلی امیدوارم در بازی‌های باقی‌مانده بتوانم در ترکیب ردینگ قرار بگیرم و این تیم را برای ادامه‌ی حضور در چمپیونشیپ کمک کنم.»

هافبک 22 ساله‌ی تیم ملی تنها 4 بار در ترکیب ردینگ قرار گرفته اما در همین مدت کوتاه انقدر خوب کار کرده که این باشگاه به دنبال انتقال قطعی او ار روسیه به انگلیس است. در این مدت حتی بحث پیشنهاد باشگاه مشهور اسپورتینگ لیسبون هم به سعید عزت‌اللهی به میان آمده است. او درباره‌ی اسن پیشنهادها می‌گوید: «نمی‌خواهم کلیشه‌ای صحبت کنم اما فعلا تمرکزم روی بازگشت به ترکیب ردینگ است. خوشبختانه اینجا و با اینکه مصدوم شدم، از عملکردم راضی هستند اما واقعا نمی‌دانم در پایان فصل چه اتفاقی رخ خواهد داد. من با روستوف قرارداد دارم و باید ببینیم این باشگاه در مذاکره با سایر باشگاه‌ها چه تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد.»

---

اما حرف‌های پایانی عزت‌اللهی. آنجا که او درباره کارلوس کی‌روش حرف می‌زند: «به نظر من بهترین تصمیم این بود که کارلوس کی‌روش را حفظ کنیم. او به فوتبال ما کمک زیادی کرد. خیلی‌ها در آسیا آرزو داشتند کی‌روش را جذب کنند ولی او مربی ایران بود. دیدید که بعد از ترک تیم ملی هم به یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا یعنی کلمبیا رفت. با او واقعا چیزی کم نداشتیم و می‌بینید که همه‌ی بازیکنان از او به نیکی یاد می‌کنند. کی‌روش به خود من هم کمک زیادی کرد. همیشه حمایت می‌کرد و کنار بازیکنان بود. واقعا جایش در تیم ملی خالی خواهد بود. نمی‌دانم واقعا در آینده چه اتفاقی می‌افتد و چه کسی جای او می‌آید ولی امیدوارم که یک مربی بزرگ هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.»

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر