فوتبال ایران / شناسه خبر: 96676 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 12:57
|

شهر مجازی: مهمانی به نام حاج‌رضایی

اینجا هر روز می‌توانید توییت‌ها و پست‌های ورزشی کاربران شبکه‌های اجتماعی را بخوانید.

نگ:

---

بچه‌های تیم ملی با انرژی و انگیزه در آستانه صعود تاریخی. دختران فوتبال ایران فقط یک برد تا صعود به مرحله سوم فاصله دارند. نه مربی خارجی، نه اردوی لوکس خارجی، نه پاداش و قرارداد، نه نایک و آدیداس، نه توجه تلویزیون ملی، هیچ. فقط غیرت، همت و ازخودگذشتگی. برای بچه‌های تیم ملی انرژی مثبت بفرستید.

 

Poorya tabatabaee:

---

این واکنش محمدرضا احمدی به ماجرای نود و میثاقی رو ما بهش می‌گیم «گزینش پسند». ما که نه، من این رو می‌گم چون به قوانین و چارچوب‌های کلام بی‌خشونت با افتخار احترام می‌ذارم. دوستان چیزای دیگه‌ای می‌گن بهش.

 

Hiwa Yousefi:

امیر حاج‌رضایی، با اون همه ادعا، اولین کارشناسی شد که با فروغی بیعت کرد و در شب نود، روبروی میثاقی نشست. تازه می‌گه عزادار هم بوده ولی خودش رو با پیراهن مشکی به استودیو رسونده. دنیای عجیبی شده.

 

Mohsen Motamedkia:

در بازگشت از مراسم جشن اولین سالگرد روزنامه شرق از حاج‌رضایی پرسیدم با این ادبیات و پرستیژ چطور قبول کردید دستیار پروین در تیم ملی شوید. نگاهی کرد و گفت اعتراف می‌کنم «شهوت شهرت و دیده شدن» باعث شد بزرگ‌ترین تصمیم اشتباه زندگیم را بگیرم. فکر می‌کنم این شهوت دست بردار «استاد» نیست.

 

دی‌باگر:

شفر از اون مربیاس که نه انقدر خوبه که جام یا موفقیت چشم‌گیر به دست بیاره نه اونقدر بده که بشه اخراجش کرد، تا 10 سال دیگه هم مربی استقلال باشه وضعیت همین‌جوریه.

 

سید میلاد ناظمی:

---

اینجا ورودی یک مال جدید تو دل نازی‌آباده. قبلاً چی بوده؟ استادیوم ورزشی ابوالفتحی متعلق به تیم فوتبال پاس. نماینده‌های همدان و سیاسی‌بازی‌های دولت احمدی‌نژاد، تیم پرافتخار پاس رو نابود کردند. زیرساخت ورزشی هم شد پاساژ.

پاس آخرین تیم ایرانیه که تونست قهرمان آسیا بشه. تا قبل انتقالش هنوز اینجا تمرین می‌کرد. در دوره دنیزلی و جلالی ستاره‌هایی مثل نکونام، برهانی، نصرتی و... که تو پاس پرورش پیدا کرده‌ بودند، همین جا بازی می‌کردند. اون دوره تمرین‌های پاس خیلی شلوغ می‌شد. به اندازه تمرین استقلال تو مرغوبکار.

گفتم مرغوبکار. مرغوبکار ورزشگاه استقلال تو نازی‌آباد بود. دو زمین چمن، سالن بدنسازی، سالن ورزشی از جمله امکاناتش بودند. الان شده پارکینگ راهنمایی رانندگی. یک زمینش چمن مصنوعی شده و دیگری رو هم به آکادمی‌های خصوصی مثل فرشاد پیوس کرایه می‌دن. سالنش هم هرلحظه امکان داره خراب بشه.

در واقع مرغوبکار هم نابود شده. استقلال یک ورزشگاه بزرگ دیگه هم تو نازی‌آباد داشت. اسمش استقلال جنوب بود. یک زمین ورزشی خوب و یک سالن استاندارد داشت اما اتفاقات مرغوبکار اونجا هم نعل به نعل تکرار شده. این‌هایی که می‌گم برای دهه 60 یا 70 نیست. تا اواسط دهه 80 این‌ها سرپا بودند.

به جز این‌ها کلی زیرساخت ورزشی دیگه تو همین نازی‌آباد و اطرافش وجود داره که تو 15 سال اخیر نابود شدند. خدا می‌دونه سرگرمی چند نفر به این‌ها گره خورده بود و حضور این ورزشکارها چقدر تو اتمسفر این محله‌های کم برخوردار اثر مثبت داشت. این‌ها تعطیل شدند تا به جاش پارکینگ و مال ساخته بشه.

نازی‌آباد و محله‌های اطرافش به مدد همین ورزشگاه‌ها جزء پرورشگاه‌های اصلی فوتبالیست درجه یک تو ایران بودند. برادران فنونی‌زاده، امیر قلعه‌نویی، حمید استیلی، مهدی کیانی و ... بازیکنان ملی‌پوش 6 نسل هستند که همگی از نازی‌آباد و جاهایی مثل مرغوبکار شروع کردند.

 

 

 

2

 

captcha
تازه ها
بیشتر