ورزش ایران / شناسه خبر: 96675 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 12:55
|

فدراسیون کشتی مسابقات پهلوانی قهرمانی آسیا را برگزار می‌کند

با وجودیکه اعلام شده بود، کشتی پهلوانی از زیر مجموعه فدراسیون کشتی خارج شده اما حمید بنی تمیم اعلام کرد با توافقی که با علیرضا حیدری داشته مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا را فدراسیون برگزار می کند.

رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا به میزبانی ایران برگزار می‌شود. حمید بنی تمیم، سرپرست فدراسیون کشتی در این باره گفت:« پس از اینکه علیرضا حیدری، رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی موضوع میزبانی مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا را مطرح کرد، با ایشان به توافق رسیدیم تا به صورت مشارکتی میزبانی این رقابت‌ها را در ایران داشته باشیم. در همین رابطه نیز درخواست خود را به شورای برون مرزی و وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده‌ایم تا مسابقات پهلوانی آسیا را میزبانی کنیم. تهران و یکی، دو شهر دیگر کاندیدای این میزبانی هستند و در این رابطه تصمیم گیری می‌شود.»

این در حالی است که در ماه های گذشته عنوان شده بود با توافقی که فدراسیون کشتی با وزارت ورزش و جوانان داشته کشتی پهلوانی از زیر مجموعه این فدراسیون خارج شده است اما با برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا به نظر می رسد باید منتظر موج جدیدی از درگیری ها بین فدراسیون زورخانه ای و پهلوانی با فدراسیون کشتی بود.

او در رابطه با زمان انتخابات فدراسیون کشتی و وضعیت تأیید صلاحیت کاندیداها، ادامه داد:« کار تأیید صلاحیت کاندیداها بر عهده وزارت ورزش و جوانان است که اطلاعی از روند انجام آن ندارم اما قاعدتاً حداقل ۱۰ روز قبل از برگزاری انتخابات وضعیت تأیید صلاحیت‌ها به کاندیداها اعلام می‌شود تا افراد بدانند که می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.» سرپرست فدراسیون کشتی در مورد شرایط مالی این فدراسیون و اعزام‌های متعدد آن، گفت‌:« با توجه به اعزام‌های زیادی که داریم فراهم ساختن بودجه لازم کار سختی است، اما خوشبختانه با کمک وزارت ورزش و جوانان و همچنین اسپانسرهایی که داریم تمام اعزام‌ها در حال انجام است. امروز و فردا نیز تیم نوجوانان به ترکیه اعزام می‌شود. البته قرار بود که تیم جوانان به رومانی اعزام شود که حضور در مسابقات ترکیه جایگزین این رقابت شده است.»

5

captcha
تازه ها
بیشتر