فوتبال ایران / شناسه خبر: 96621 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 15:40
|

تردید‌های برانکو برای یک انتخاب: سروش یا بشار؟

به نظر می‌رسد باز هم شانس بشار رسن برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی بیشتر از سروش رفیعی باشد.

تردید‌های برانکو برای یک انتخاب: سروش یا بشار؟

 

این اصلا عجیب نیست که سرمربی پرسپولیس در بازی با الاهلی هم از کمال کامیابی‌نیا و احمد نورالهی برای افزایش قدرت دوندگی تیم و همچنین تحت فشار قراردادن بازیکنان حریف استفاده کند. دو بازیکنی که در هفته‌های اخیر از موثرترین بازیکنان پرسپولیس بوده‌اند و احتمال نیمکت‌نشینی‌شان چیزی نزدیک به صفر است.

این یعنی طبق معمول هفته‌ها و بازی‌های گذشته، برانکو ایوانکوویچ باید از بین سروش رفیعی و بشار رسن که به عنوان کارگردان نقش تعیین‌کننده‌ای در پی‌ریزی حملات و ایجاد موقعیت خواهند داشت، یک نفر را برای حضور در ترکیب اصلی انتخاب کند.

هافبک عراقی پرسپولیس به دلیل حضور دیرهنگامش در تمرینات، بازی با استقلال را از روی نیمکت آغاز کرد و همین فرصت برای سروش کافی بود تا یکی از بهترین بازیکنان زمین لقب بگیرد. ملاک‌مان اگر آن بازی باشد، می‌توانیم بگوییم بشار رسن مقابل الاهلی فیکس خواهد بود و سروش رفیعی نیمکت‌نشین. هر چند دو بازی آسیایی قبلی پرسپولیس هم در این انتخاب بی‌تاثیر نخواهد بود.

رسن که در لیگ قهرمانان فصل گذشته و حتی در مراحل حذفی فصل 2017 این مسابقات یکی از خوب‌های پرسپولیس بود، در دو بازی قبلی مقابل پاختاکور و السد در ترکیب اصلی قرار گرفت و سروش در هر دو بازی تنها چند دقیقه در میدان بود. او در بازی با السد در لحظات پایانی به میدان رفت تا پرسپولیس توپ را در میانه زمین نگه دارد اما اولین توپی که به او رسید، لو رفت تا زمینه‌ساز تک‌گل السد شود.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد باز هم شانس بشار رسن برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی بیشتر از سروش رفیعی باشد. هر چند برانکو با توجه به شرایط، این را در نظر خواهد گرفت که کدام بازیکن بیشتر به درد این بازی می‌خورد و به قول معروف، سروش آسیایی‌تر است یا بشار.

 

11 – 270

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر