ورزش ایران / شناسه خبر: 96618 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 15:10
|
واکنش‌ها به تغییر لیست ایران در کمیته‌های OCA

از تصمیم شیخ تا اشتباه شورا

لیست اعضای کمیته‌های شورای المپیک آسیا درحالی بر روی سایت OCA قرار گرفت که مشخص شد 11 ایرانی در این فهرست حضور دارند. خبری که حواشی به همراه داشت و در شماره قبل به طور مفصل به آن پرداختیم.

کمیته ملی المپیک اعلام کرد که لیست 8 نفره‌ای را به شورای المپیک آسیا داده اما وقتی شورای المپیک آسیا ترکیب نهایی کمیته‌ها را معرفی کرد، مشخص شد که اصغر رحیمی، نصرالله سجادی و مهرافزا منوچهری نیز در کمیته‌های مختلف عضو هستند که این موضوع سوالاتی را ایجاد کرد؛ ضمن اینکه درباره نماینده ایران در کمیته پزشکی نیز اتفاق جالبی افتاد. حالا درباره علت این موضوع صحبت‌هایی مطرح شده و واکنش‌هایی صورت گرفته است.

اصغر رحیمی: به طور مستقیم از سوی OCA انتخاب شدم

درباره حضور نصرالله سجادی خیلی ابهامی وجود ندارد؛ چراکه او سالها در کمیته هماهنگی شورا عضو بوده و شیخ احمد شناخت کاملی از او دارد، بنابراین اینکه گفته می‌شود مسوولان شورا خودشان او را در فهرست قرار داده‌اند، خیلی دور از ذهن نیست اما در مورد اصغر رحیمی و دکتر منوچهری چه اتفاقی افتاده است؟

رحیمی در این رابطه می‌گوید:« «اینکه می‌گویند یک نفر اسم من را به لیست ارسالی ایران اضافه کرده توهین به یک دستگاه بزرگ است. ابتدا اسم من در لیست بود اما در نهایت با نظر هیات محترم اجرایی اسم من حذف شد. من به دکتر  صالحی‌امیری گفتم به صورت کتبی اعلام می‌کنم که نمی‌خواهم اسم من از ایران رد شود.

همه مسئولان شورای المپیک آسیا (شیخ احمد، حسین مسلم و حیدر فرمان) کویتی هستند. زمانی که من کویت بودم بالاترین مدال‌های تکواندو را برای کویت به دست آوردم که بعد از آن هم هیچگاه این نتایج را تکرار نکردند. آنها سال 2010 پیشنهاد توسعه تکواندو در آسیا را به عنوان یک پروژه بزرگ به من سپردند اما من قبول نکردم. در این سال‌ها متمرکز و متعهد به کارم بودم و بسیاری از پیشنهادهای OCA را نپذیرفتم.»

او ادامه می‌دهد:« من، هم به زبان عربی و هم به انگلیسی صحبت می‌کنم. به دکتر صالحی‌امیری هم عرض کردم در معذوریت قرار نگیرید و اسم من را حذف کنید. بعد از ارسال اسامی از شورای المپیک آسیا با من‌ تماس گرفتند و گفتند ما نام شما را در کمیته ورزش قرار دادیم و تاکید کردند از اسامی ارسالی از سوی کمیته المپیک شما کسی را کم نکردیم. قبل از اعلام اسامی از سوی شورای المپیک آسیا من به دکتر صالحی‌امیری گفتم که نام من در کمیته ورزش قرار گرفته است.»

رئیس سابق مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در کمیته ملی المپیک در ادامه توضیحاتش می‌گوید:« برخی از افراد در کمیته‌های شورای المپیک آسیا توسط شورا و بدون نظر NOCها انتخاب می‌شوند. این خبرها در واقع کمیته ملی المپیک را زیر سوال می‌برد.»

صحبت‌های رحیمی در حالی منطقی به نظر می‌رسد که حالا باید پرسید دکتر منوچهری که سبقه‌ای در شورای المپیک آسیا ندارد، چطور انتخاب شده است.

اشتباه شورا، دلیل تغییر نام نماینده ایران در کمیته پزشکی

علاوه بر این موضوع یک نکته دیگر هم وجود دارد که قابل تامل است. پیش از این، سایت شورای المپیک آسیا محمد رازی را به عنوان نماینده ایران در کمیته پزشکی معرفی کرده بود اما با تغییر در این لیست و اعلام اعضای جدید، خانم روشنک مرادی به عنوان نماینده ایران معرفی شد که این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد.

گویا ماجرا از این قرار است که پس از انتشار خبر روی خروجی سایت شورا، کمیته ملی المپیک در تماس با شورای المپیک آسیا اعلام کرده " نماینده ایران برای کمیته پزشکی خانم مرادی است، این درحالی است که نام دکتر رازی در سایت شورای المپیک آسیا آمده است و در نامه‌ای که شما در عید به ایران فرستادید، نام خانم مرادی در کمیته پزشکی آمده بود."

مسئولان OCA نیز اعلام کردند که در این چند روزه کار به روز رسانی اسامی اعضای کمیته‌ها در حال انجام بوده و متاسفانه در برخی از کمیته‌ها، به روز رسانی با کندی صورت گرفته بود و آنها فکر می‌کردند که اسامی جدید به روز رسانی شده است.

4/2

captcha
تازه ها
بیشتر