فوتبال ایران / شناسه خبر: 96617 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 15:33
|
ششمین تغییر در کادرفنی / علوی هم سرمربی شد

یک قدم تا ثبت رکوردی عجیب در استقلال خوزستان

سمیرا شیرمردی/ استقلال خوزستان اگر بتواند با همین روند پیش برود، بدون شک می‌تواند رکوردی جدید در فوتبال به ثبت برساند که عجیب و البته غیر قابل باور است. آبی‌های اهوازی تا الان که 24 هفته از شروع لیگ برتر گذشته است 5، 6 سرمربی داشته‌اند که آمار جالبی به نظر می‌رسد. نکته جالب‌تر این است که همه مربیان استقلال خوزستان بومی هستند و تا الان هیچ مربی غیربومی هدایت آبی‌های اهوازی را در لیگ هجدهم به عهده نگرفته است. به هر حال قهرمان فصل پانزدهم لیگ برتر در صورتی که بتواند این روند را ادامه بدهد، می‌تواند صاحب یک رکورد عجیب شود تا با یک افتخار، به لیگ دسته پایین‌تر سقوط کند.

 

استقلال خوزستان این فصل شرایط خوبی نداشت و نتوانست آنطور که باید و شاید یارگیری کند و به کار خود ادامه دهد. آبی‌های اهوازی در ابتدای فصل با برنامه‌ای بلندمدت پا به لیگ هجدهم گذاشتند و می‌خواستند با بومی‌گرایی و پرورش استعدادها، در فصل‌های آینده درآمدزایی کنند. این برنامه در همان ابتدا خیلی خوب پیش رفت و نه تنها شاهد عملکرد خوب بازیکنان استقلال خوزستان بودیم، بلکه چند بازیکن این تیم از جمله وحید خشتان، وحید نامداری و... به خوبی درخشیدند تا مشتریان پر و پا قرصی پیدا کنند. با این شرایط، مدیریت وقت استقلال خوزستان (امیر سلطانی) از درآمدزایی در فصل‌های بعد و البته ماندن تیم در لیگ برتر بسیار امیدوارانه صحبت می‌کرد اما یک شکایت باعث شد همه برنامه‌ها بهم بریزد. فرانک دیوید ساکونی بازیکن برزیلی سابق استقلال خوزستان به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش، از این باشگاه شکایت کرد که بی‌توجهی مسئولان باشگاه استقلال خوزستان باعث شد اتفاقات عجیبی رخ دهد.

با این شکایت، نه تنها 6 امتیاز از استقلال خوزستان کسر و پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی تیم بسته شد، بلکه امیر سلطانی از مدیرعاملی باشگاه آبی اهوازی استعفا داد و بعد از آن، بی‌روحیه بودن بازیکنان باعث شد نتایج ضعیفی رقم بخورد و داریوش یزدی هم برکنار شود. این برکناری هم داستان‌های عجیبی داشت و باعث اختلاف بین اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال خوزستان شد اما بالاخره اتفاق افتاد. با رفتن داریوش یزدی، خیلی زود سیروس پورموسوی هدایت استقلال خوزستان را به عهده گرفت. این انتخاب سریع، نشان می‌داد مذاکرات از مدت‌ها قبل انجام شده بود و فقط معرفی مانده بود. به هر حال، زمان زیادی از معرفی سیروس پورموسوی نگذشته بود که تعدادی از لیدرهای استقلال خوزستان به هتل محل اقامت تیم، قبل از بازی با استقلال تهران رفتند و به خاطر این انتخاب اعتراض کردند.

درگیری‌ها به صورتی پیش رفت که سیروس پورموسوی خیلی زود از انتخابش پشیمان شد و استعفا داد. با این استعفا، چاره‌ای نمانده بود جز اینکه کریم بوستانی به عنوان سرمربی موقت معرفی شود. کریم بوستانی در مقابل استقلال روی نیمکت تیمش نشست و شرایط خوبی هم برای استقلال خوزستان به وجود آورد. او به همراه ایمان مبعلی هدایت تیم را تا پایان نیم فصل اول به عهده گرفت اما بعد از آن، مبعلی به فولاد خوزستان رفت و بوستانی تنها ماند.

این اتفاق باعث شد مسئولان باشگاه استقلال خوزستان حکم سرمربیگری کریم بوستانی را بزنند تا او دستیاران جدیدی را انتخاب کند. بوستانی در شروع نیم فصل دوم سرمربی بود و کریم قنبری و محمد علوی را به عنوان دستیار انتخاب کرد. با وجود اینکه به نظر می‌رسید بوستانی می‌تواند به استقلال خوزستان برای ماندن در لیگ برتر کمک کند اما او به خاطر اینکه بتواند به تیم شوک وارد کند، استعفا داد و رفت. با این شرایط، کریم قنبری سرمربی استقلال خوزستان شد. قنبری هم در بازی اول مقابل سپیدرود رشت توانست یک پیروزی مهم و ارزشمند کسب کند اما در ادامه موفق نبود تا این بار نوبت به سیروس نعمتی‌نژاد برسد. به دستیار سابق عبدا... ویسی و سیروس پورموسوی که مدعی سرمربیگری در استقلال خوزستان بود.

سیروس نعمتی‌نژاد هم نتوانست کاری از پیش ببرد تا او هم خیلی زود از کارش برکنار شود. هنوز چند هفته‌ای از حضور نعمتی‌نژاد نگذشته بود که خبر رسید سکان هدایت استقلال خوزستان به سیدمحمد علوی مدافع پیشین تیم ملی و سرمربی سابق تیم لیگ دویی کارون اروند خرمشهر سپرده شد. حالا محمد علوی ششمین سرمربی فصل هجدهم استقلال خوزستان است و البته پنجمین سرمربی آبی‌های اهوازی که روی نیمکت تیم می‌نشیند چراکه پورموسوی فرصت نشستن روی نیمکت را پیدا نکرد.

با این انتخاب، می‌شود گفت استقلال خوزستان در آستانه شکستن یک رکورد جدید است. آبی‌های اهوازی در صورتی که در 6 هفته پایانی لیگ برتر، یک تغییر دیگر در کادرفنی تیم‌شان داشته باشند می‌توانند یک رکورد عجیب بزنند. این مساله دور از ذهن نیست و در صورتی که استقلال خوزستان تا پایان فصل یک تغییر دیگر در کادرفنی‌اش داشته باشد، رکوردی که الان با سیاه‌جامگان مشهد برابر است را می‌شکند. سیاه‌جامگان مشهد در فصل گذشته 5 سرمربی روی نیمکت خود داشت که شامل اکبر میثاقیان، خداداد عزیزی، علیرضا مرزبان، رضا عنایتی و داود مهابادی بود. استقلال خوزستان هم بدون در نظر گرفتن سیروس پورموسوی که فرصت حضور روی نیمکت نداشت، تا الان 5 سرمربی روی نیمکت داشت که شامل داریوش یزدی، کریم بوستانی، کریم قنبری، سیروس نعمتی‌نژاد و سیدمحمد علوی است. باید دید این رکورد تا پایان فصل توسط استقلال خوزستان شکسته می‌شود یا نه. نکته جالب این است که تمام سرمربیان این فصل استقلال خوزستان بومی بودند و البته یزدی، نعمتی‌نژاد و علوی تا الان هیچ سابقه‌ای در سرمربیگری تیم‌های لیگ برتری نداشتند. به هر حال سابقه نشان داده تیم‌هایی که بیشترین تغییر در کادرفنی را داشته‌اند شانس کمی برای ماندن در لیگ برتر داشته‌اند که الان استقلال خوزستان هم در آستانه سقوط به سر می‌برد. آن هم در آستانه شکستن یک رکورد عجیب.

9-1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر