فوتبال ایران / شناسه خبر: 96591 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 19:11
|
جلسه مهم در سازمان لیگ

تیم‌های مدعی و فانوس به دست‌ها مراقب باشند

در این جلسه در مورد نحوه برگزاری شایسته مسابقات حساس هفته‌های پایانی در لیگ‌های برتر، دسته اول و دسته دوم بحث و گفت و گو شد .

جلسه مهم در سازمان لیگ

حیدر بهاروند امروز(یکشنبه) در سازمان لیگ فوتبال ایران جلسه‌ای ویژه با حضور اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی و مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برگزار کرد. در این نشست محمدرضا کشوری فرد دبیر سازمان لیگ،سعید فتاحی مدیر مسابقات سازمان لیگ، فریبرز محمودزاده مسوول لیگ دسته اول، مهرداد شفیعی مسئول لیگ دسته دوم نیز حضور داشتند.

در این جلسه در مورد نحوه برگزاری شایسته مسابقات حساس هفته‌های پایانی در لیگ‌های برتر، دسته اول و دسته دوم بحث و گفت و گو شد و براین اساس مقرر شد کمیته‌های انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال در هفته‌های پایانی ضمن نظارت ویژه بر مسابقات جهت برگزاری سلامت بازی‌ها مثل گذشته انجام می شود و با هرگونه رفتار شائبه‌برانگیز و بازی ناجوانمردانه برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

بعد از این جلسه تورک گفت:«در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ شد و مصوب شد که به صورت آشکار و نامحسوس نظارت ویژه‌ای بر مسابقات آتی فوتبال باشگاهی انجام شود.مسائل حاشیه‌ای و همچنین مسابقات به طور ویژه و فوق‌العاده از سوی سیستم‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی و نظارتی رصد شود تا با هر گونه شائبه تبانی و انجام بازی ناجوانمردانه و احتمالاً تغییر در نتایج در همان روز مسابقه با تصمیم قاطع ارکان قضایی فدراسیون فوتبال برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.نکته‌ مهمی که از این جلسه می‌توانم بگویم این است تمامی تیم‌هایی که شانس صعود در دست بالاتر دارند یا در خطر سقوط قرار گرفته‌اند باید مراقب باشند و از انجام هرگونه رفتار ناجوانمردانه و همچنین رفتارهایی مغایر با قانون و شائبه‌های زدوبند و تبانی و تغییر نتایج مسابقات خودداری کنند. به آنها هشدار می‌دهیم که در صورت بروز چنین تخلفاتی از طریق دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی و امنیتی برخوردهای قاطع صورت خواهد گرفت.»

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در مورد اظهارات عبدالله ویسی مبنی براینکه خواستار تغییر زمان بازی‌ها در لیگ یک شده بود، گفت:«در این جلسه تأکید شد تمامی مسابقات طبق برنامه و زمان جدول اعلام شده در تمامی لیگ‌ها برگزار خواهد شد و هیچ‌گونه تغییری در بازی‌ها صورت نمی‌گیرد. و تیم‌ها اطمینان خاطر داشته باشند همانطور که در گذشته با موارد شائبه‌برانگیز برخورد شده است در این فصل نیز چنین رفتاری انجام خواهد شد همانطور که در لیگ دسته دوم از طریق مراجع قضایی برخوردهای قانونی و قاطع با برخی رفتارهای شائبه‌برانگیز صورت گرفت.»

3

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر