ورزش ایران / شناسه خبر: 96552 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 14:18
|

مدعیان در آستانه صعود به نیمه‌نهایی لیگ بسکتبال/ ذوب‌آهن در آبادان به میدان می‌رود؟

دور برگشت رقابت های لیگ برتر بسکتبال عصر فردا و از ساعت 16 در تهران، آبادان و گرگان برگزار می شود.

مرحله پلی‌آف لیگ برتر پنجشنبه گذشته رقابت‌های دور رفت خود را پشت سر گذاشت. رقابت‌هایی که طی‌آن چهار تیم برتر مرحله مقدماتی، چهار تیم پایینی را در خانه حریف شکست دادند و در آستانه صعود به فینال قرار گرفتند.

حالا بازی برگشت این دو تیم در خانه تیم‌های بالای جدولی برگزار می‌شود و هم شرایط روحی و هم امتیاز میزبانی به سود تیم‌های برنده است تا بتوانند با برد دوم راهی نیمه نهایی‌ شوند.

پتروشیمی - نیروی زمینی

در بازی رفت بین این دو تیم که در تهران و به میزبانی نیروی زمینی برگزار شد، پتروشیمی در یکی از پر اختلاف‌ترین بازی‌های لیگ، با نتیجه 103 بر 49 حریف خود را از پیش رو برداشت و با همان یک بازی نشان داد که یکی از چهار تیم نیمه‌نهایی است. با این حال دیدار دوم این دو تیم هم برگزار می‌شود. رقابتی که البته به دلیل مشکلات شدید مالی نیروی زمینی، بجای ماهشهر در تهران برگزار می‌شود و با درخواست این تیم و موافقیت فدراسیون و پتروشیمی، پترو تا بازی دوم در تهران مانده است.

شیمیدر - پگاه

در دور برگشت هم مانند دور رفت، تهران دو بازی در خود خواهد داشت. دو تیم تهرانی پگاه و شیمیدر یک بار دیگر در تهران به مصاف هم می‌روند تا تکلیف یکی دیگر از تیم‌های حاضر در نیمه‌نهایی را مشخص کنند. شیمیدر در بازی رفت با نتیجه 77 بر 50 برابر حریف خود به پیروزی رسید و حالا در آستانه صعود به نیمه نهایی است.

شیمیدری‌ها البته به تازگی یک خارجی دیگر هم به خدمت گرفته‌اند تا برای نیمه‌نهایی و البت فینال مسلح‌تر شوند و برای گرفتن قهرمانی از پتروشیمی نیروی لازم را داشته باشند.

شهرداری گرگان - آویژه صنعت

در سومین دیدار این مرحله نیز تیم شهرداری گرگان میزبان نماینده مشهد خواهد شد. گرگانی‌ها که در بازی رفت با درخشش پری پتی بازیکن خارجی خود با نتیجه ۷۷-۸۶ میزبان خود را در مشهد شکست داده‌اند، حالا با توجه به میزبانی در بازی برگشت فرصت مناسبی دارند تا با کسب دومین پیروزی در این مرحله، به نیمه‌نهایی لیگ‌برتر صعود کنند.

شهرداری گرگان که با جذب بازیکن خارجی شرایط خوبی در مرحله برگشت دور مقدماتی داشت و این مرحله را به خوبی تمام کرد و حالا هم همین روند را ادامه می دهد و امیدوار است پس از سال‌ها یکی از سکوهای لیگ برتر را از آن خود کند.

پالایش نفت آبادان - ذوب‌آهن اصفهان

در حساس‌ترین دیدار مرحله برگشت پلی‌آف نیز نفت آبدان میزبان حریف اصفهانی خود یعنی ذوب آهن است. بازی رفت این دو تیم در اصفهان یکی از جذاب‌ترین بازی‌های مرحله پلی‌آف بود و در پایان این آبادانی‌ها بودند که با نتیجه نزدیک ۶۵ - ۶۹ شاگردان فرزاد کوهیان را شکست دادند تا شانس صعود خود به نیمه‌نهایی را به دلیل میزبانی در بازی برگشت بیشتر کنند. نفتی‌ها با کسب دومین پیروزی در آبادان می‌توانند راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند که به دلیل نزدیک بودن قدرت دو تیم به یکدیگر می‌توان این بازی را حساس‌ترین بازی این هفته دانست.

بازی رفت این دو تیم حواشی بسیاری در اصفهان داشت و حتی فرزاد کوهیان اعلام کرد که تیمش علاقه‌ای به برگزاری بازی دوم ندارد. با این حال اظهار نظر دیگری از سوی تیم ذوب آهن منتشر نشد اما بعید به نظر می‌رسد که این تیم در آبادان به میدان نرود.

برنامه بازی‌های دور برگشت مرحله دوم پلی‌آف لیگ‌برتر بسکتبال به شرح زیر است:

پتروشیمی - نیروی زمینی (ساعت ۱۸ و به میزبانی ماهشهر)

شیمیدر تهران - پگاه ایران (ساعت ۱۶:۱۵ و به میزبانی تالار بسکتبال آزادی)

شهرداری گرگان - آویژه صنعت (ساعت ۱۶ و به میزبانی گرگان)

پالایش نفت آبادان - ذوب‌آهن اصفهان (ساعت ۱۶ و به میزبانی آبادان)

نتایج دیدارهای دور رفت مرحله نخست پلی‌آف:

شیمیدر ٧٧ - ۵۰ پگاه

ذوب آهن ۶۵ - ۶۹ نفت آبادان

شهرداری گرگان ٨٨ - ۷۷ آویژه صنعت

نیروی زمینی ۴۹ - ۱۰۳ پتروشیمی

 

4/670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر