فوتبال ایران / شناسه خبر: 96551 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 14:09
|

هشدار برانکو به فوتبال ایران: دوباره آماتور می‌شوید

پیش‌بینی من این است که با ادامه وضع فعلی، فوتبال ایران آماتور شود چون بسیاری از باشگاه‌ها حتی دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال توان پرداخت ندارند.

هشدار برانکو به فوتبال ایران

 

نه بدحسابی‌های باشگاه پرسپولیس، بلکه مشکلات مالی فوتبال ایران است که برانکو ایوانکوویچ را نگران کرده. آنقدر که آینده‌ی فوتبال‌مان را در خطر می‌بیند: «با روند فعلی، من آینده خوبی را برای فوتبال ایران نمی‌بیند. امسال دو تیم از لیگ دسته اول کنار کشیدند و خبرهای مربوط به بی‌پولی باشگاه‌های دسته اولی برای همه عادی شده است. حتی بعضی از تیم‌ها تا آنجا که من می‌دانم بدون پرداخت حقوق از بازیکنان‌شان استفاده می‌کنند. این روند قطعا ادامه‌دار نخواهد بود چرا که انگیزه بازیکنانی که برای پیشرفت و آینده این وضعیت را تحمل می‌کنند، خیلی زود به اتمام می‌رسد.»

در ادامه، مرد کروات به موضوع حق پخش تلویزیونی اشاره می‌کند: «در همه جای دنیا مسیر کسب درآمد فوتبال دریافت حق پخش تلویزیون است. مثلا در انگلیس علت تراکم این تعداد بازیکن خوب و مربی بزرگ موضوع درآمد سرسام‌آور از فروش بازی‌ها در تلویزیون است که فکر می‌کنم چند برابر همه باشگاه‌های دیگر اروپا باشد. وقتی شما پول به اندازه کافی داشته باشید و افرادی هم در فوتبال باشند که بتوانند این پول را هزینه کنند، توسعه از راه می‌رسد اما این موضوع در فوتبال ایران متوقف شده. در حالی که به نظر من در حال حاضر حیاتی‌ترین موضوع برای همه کسانی است که به نحوی به فوتبال مرتبط هستند.»

و بعد دوباره از خطری می‌گوید که فوتبال ایران را دوره کرده: «پیش‌بینی من این است که با ادامه وضع فعلی، فوتبال ایران آماتور شود چون بسیاری از باشگاه‌ها حتی دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال توان پرداخت ندارند. مخارج بالاتر از درآمدی است که این دو باشگاه از طریق اسپانسر به دست می‌آورند. اگر شرایط فعلی تغییر نکند، این تفاوت بین درآمد و مخارج تاثیر منفی وحشتناکی بر فوتبال ایران می‌گذارد.»

 

11 - 270

 

captcha
تازه ها
بیشتر