ورزش ایران / شناسه خبر: 96543 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 14:02
|

اعتراض دیر هنگام مازنی‌ها و ابراهیمی به حقی که قبلا ضایع شد/ وقتی همه خواب بودند!

هیات کشتی مازندران به اعزام نشدن ابراهیمی به مسابقات قهرمانی آسیا معترض اما مثل اینکه کمی دیر شده و باید 7 ماه قبل به رسول خادم اعتراض می کرد که چرا این کشتی گیر را به جهانی مجارستان اعزام نکرد.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا هنوز اعلام نشده اما با این‌حال به شدت حاشیه ساز شده و انتقادات زیادی درباره انتخاب نفرات آن مطرح شده است. یکی از منتقدان ترکیب تیم ملی کشتی آزاد که در رسانه‌ها منتشر شده و هنوز کادر فنی به طور قطعی درباره آن حرفی نزده، محمد جواد ابراهیمی است. کشتی گیر وزن 92 کیلوگرم که اعتقاد داشته حتما باید در این وزن به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شد اما کادر فنی روی انتخاب علیرضا کریمی اصرار دارد. تصمیمی که به شدت مورد اعتراض ابراهیمی، برادرش و همچنین مسولان هیات کشتی مازندران قرار گرفته است. حتی اصغر ثمربخش رئیس هیات کشتی مازندران در مصاحبه‌ای ضمن انتقاد از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، اعلام کرده با فدراسیون کشتی درباره این تصمیم مربیان تیم ملی نامه نگاری کرده است!

این اعتراض‌ها از چند جهت قابل بررسی است. نکته اول اینکه اصلا ابراهیمی این شایستگی را داشته که به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود؟ او بر اساس اظهارات خودش در دو تورنمنت مهم به میدان رفته است. اول مسابقات بین المللی جام تختی که در مسابقه فینال مقابل ارشک محبی شکست خورد و دومی هم حضور در مسابقات جام جهانی روسیه است. ابراهیمی در روسیه دو پیروزی و یک شکست در سه مسابقه‌ای که در ترکیب تیم ایران به میدان رفت به دست آورد. اولین پیروزی او مقابل کشتی گیر مغولستانی باسانتسوگت اولزیسایخان بود. مقابل آمریکا هم شکست بدی را از کشتی گیر نه چندان مطرح این کشور پذیرا شد و در سومین مسابقه‌ای که او برای تیم ایران به میدان رفت با برتری مقابل ماگومد کوربانوف از روسیه تنها برد ایران در مسابقه فینال را به دست آورد. بنابراین ابراهیمی که در جام تختی مغلوب ارشک محبی شده بود، در روسیه هم عملکرد چندان درخشانی نداشت اما با این‌حال در بین گزینه‌های کادر فنی برای حضور در قهرمانی آسیا قرار گرفت. اتفاقی که برای ارشک محبی و علیرضا کریمی هم افتاد و در نهایت مربیان تیم ملی بر سر اعزام کریمی به چین به جمع بندی رسیدند.

به درست و یا غلط بودن تصمیم مربیان تیم ملی در انتخاب کریمی کاری نداریم اما ابراهیمی چگونه به این نتیجه رسیده که او باید حتما به چین اعزام می‌شد؟ آیا رفتن به چین حق محبی و یا حتی کریمی نبوده که این چنین تمام مازندرانی‌ها به کادر فنی حمله می‌کنند؟ شاید این‌که ابراهیمی این حق را برای خودش متصور است به خاطر اتفاقاتی است که سال گذشته برای او رخ داد. او باید به خاطر آمادگی فوق العاده‌ای که سال گذشته داشت به مسابقات جهانی بوداپست اعزام می‌شد اما رسول خادم ترجیح داد که کریمی را انتخاب کند! سال گذشته ابراهیمی در مسابقه رودرو کریمی را شکست داد و به دلیل میزان آمادگی بالا از حضور در مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی معاف شد اما وقتی لیست نفرات اعلام شد، کریمی برای مسابقات جهانی انتخاب شد!

ظاهرا اصغر ثمربخش به عنوان رئیس هیات کشتی مازندران کمی دیر یادش افتاده که باید برای احقاق حق ابراهیمی برای فدراسیون کشتی نامه بنویسد. اگر قرار بود کسی اعتراض کند باید پارسال این کار را انجام می‌داد و باید سال گذشته از رسول خادم و اعضای شورای فنی سوال می‌شد که چرا حق ابراهیمی ضایع شده است. حالا که رسول خادم و اعضای شورای فنی نیستند، ثمربخش به کادر فنی تیم ملی حمله می‌کند و به فدراسیون کشتی نامه می‌نویسد؟ سال گذشته کجا بود که از رسول خادم انتقاد کند و بگوید چرا حق ابراهیمی را نادیده گرفته است؟

ضمن اینکه هنوز تا مسابقات جهانی قزاقستان راه زیادی باقی‌مانده است و ابراهیمی باید تلاش کند در این مدت باقی مانده نقاط ضعف خود را رفع کند. شاید بخشی از ضعف‌های ابراهیمی در این ماه‌های اخیر به خاطر مشکلاتی است که سال گذشته برای او به وجود آوردند و باعث شده تا این کشتی شایسته از فرم ایده‌ال خود فاصله بگیرد اما این دلیل نمی‌شود که ابراهیمی حق ضایع شده‌اش در سال گذشته توسط افراد دیگر را امسال و از کسانی دیگر مطالبه کند!

5

   

captcha
تازه ها
بیشتر