فوتبال ایران / شناسه خبر: 96540 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 13:33
|
مربی سابق تیم ملی در باشگاهی پرافتخار

3 امتیاز، دشت اول مک‌درموت

مک‌درموت در هفته‌ی اول لیگ ایرلند، گلن‌توران را مقابل دیون‌گانون هدایت کرد.گلن‌توران مقابل دیون‌گانون با نتیجه‌ی 2 بر یک به پیروزی رسید تا مک‌درموت به عنوان دشت اول، 3 امتیاز ارزشمند را به‌دست بیاورد.

نخستین پیروزی مک‌درموت در لیگ ایرلند

میک مک‌درموت بعد از سال‌ها حضور در ایران و همکاری با کارلوس کی‌روش و علیرضا منصوریان، حالا به عنوان سرمربی جدید باشگاه گلن‌توران در لیگ برتر ایرلند شمالی انتخاب شده تا در زادگاه خود یعنی شهر بلفاست مربیگری را ادامه بدهد. مک‌درموت 45 ساله که به دلیل عدم آشنایی با زبان اسپانیایی نتوانست همراه کارلوس کی‌روش در کادر فنی تیم ملی کلمبیا فعالیت کند، هدایت باشگاهی پرافتخار را در لیگ ایرلند شمالی بر عهده گرفته. باشگاهی قدیمی با قدمت 137 ساله که عناوین قهرمانی متعددی را در این کشور به‌دست آورده است.

گلن‌توران در دوران 137 ساله‌ی حضور در لیگ ایرلند شمالی، 23 بار قهرمان لیگ شده، 22 بار جام حذفی را فتح کرده، 7 عنوان قهرمانی در لیگ‌کاپ به‌دست آورده، 2 بار قهرمان جام خیریه شده و 27 بار هم رده‌ی نخست جام اتحادیه ایرلند شمالی را به خود اختصاص داده. عناوینی که روی هم عدد جذاب 81 را نشان می‌دهد. با این حساب مک‌درموت پا به باشگاهی پرافتخار گذاشته و نخستین تجربه‌ی سرمربیگری دائمی خود را باید در تیمی سپری کند که هوادارانش فقط با کسب عنوان قهرمانی راضی و خوشحال می‌شوند

---

میک مک‌درموت در فوتبال ایران و حتی امارات به عنوان یک بدنساز شناخته‌شده است. مربی سابق النصر و العین که وقتی به ایران آمد، ابتدا یک بدنساز بود و با نظر علیرضا منصوریان به کادر فنی استقلال اضافه شد تا دستیاری را نیز تجربه کند. مک‌درموت که بعد از اخراج منصوریان از استقلال، برای یک بازی سرمربی این تیم بود موفق شد سپیدرود را در رشت شکست بدهد اما دوران حضور او روی نیمکت آبی‌ها خیلی زود به پایان رسید تا این مربی ایرلندی به تیم ملی برگردد و دوباره کار در کنار کی‌روش را تجربه کند. کارلوس کی روش اما در آخرین اظهارنظر خود عامل اصلی ناکامی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا را وضعیت بدنی نه چندان ایده‌ال بازیکنانش عنوان کرد. نکته‌ای که فقط به مک‌درموت و پست او در تیم ملی ایران مربوط می‌شد.

مک‌درموت در هفته‌ی اول لیگ ایرلند شمالی گلن‌توران را مقابل دیون‌گانون هدایت کرد. دیداری که شنبه برگزار شد و  تجربه‌ی جدیدی برای مربی سابق استقلال و تیم ملی ایران بود. مربی 45 ساله و سابق تیم ملی ایران که در گلن‌توران جانشین گری اسمیت شده در نخستین گام موفق شد یک پیروزی خارج از خانه را کسب کند. گلن‌توران مقابل دیون‌گانون با نتیجه‌ی 2 بر یک به پیروزی رسید تا مک‌درموت به عنوان دشت اول، 3 امتیاز ارزشمند را به‌دست بیاورد.

 

2

captcha
تازه ها
بیشتر