فوتبال ایران / شناسه خبر: 96539 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 14:24
|
چرا برخورد با قراردادها در تراکتورسازی حرفه‌ای نیست؟

ماجراهای آقای اروین: افسردگی، اضافه وزن و قرارداد چهارساله

اکبر منتشلو / تراکتورسازی تبریز به رغم همه حمایت‌هایی که در طول سالهای گذشته از این تیم شده، با محرومیت های زیادی به خاطر شکایت‌های بازیکنان به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا روبرو شده است. همین محرومیت‌ها باعث شده تا حتی مربیانی مثل امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی و ... با ناکامی این تیم را ترک کرده اند. محرومیت ها و در نهایت جریمه های سنگین باعث شد تا تراکتورسازی توان اداره امور را از دست بدهد و به ناچار به بخش خصوصی واگذار شود. چیزی که تا به امروز حداقل برای تراکتورسازی بد نبوده و این تیم توانسته با جذب مربیان، بازیکنان و مدیران با قیمت‌های گزاف، تیم متمولی در لیگ برتر باشد و در پایان هفته بیست و سوم در رده دوم جدول قرار گیرد.

به رغم خصوصی سازی این باشگاه باید اقرار کرد که این تیم همچنان درگیر برخی مسائل مدیریتی است. اگرچه از مشکلات مالی خبری نیست،  اما این تیم هنوز نتوانسته انتظارات هوادارانش را برآورده کند. انتظاراتی که همیشه از تراکتورسازی وجود داشته و با خصوصی شدن این تیم و وعده های مالک جدید، این انتظارات دوچندان نیز شده است. اما متاسفانه باید گفت در روزهایی که تراکتورسازی با جذب بازیکنان مطرح و مورد نیازش به فکر صدرنشینی در لیگ برتر و نهایتاً قهرمانی در این رقابت ها بود، هیچ کس به اتفاقات گذشته توجهی نکرد و باز هم قراردادهایی در این تیم به ثبت رسید که واقعاً منافع تیم را تامین نمی کرد. انتظار از تراکتورسازی با هزینه هایی که شده بود، تکیه زدن بر صدر جدول بود و اتفاقاً این تیم در همین راستا هم حرکت می کرد، اما بداخلاقی دو بازیکن مطرح و موثر این تیم یعنی لی اروین و استوکس باعث شد تراکتورسازی از ریل موفقیت خارج و گرفتار حواشی شود و در نهایت امتیاز خیلی از بازیها را از دست بدهد. در روزهایی که تراکتورسازی با مهاجمان خوب خارجی اش به راحتی حریفان را از پیش رو برمی‌داشت اما یکباره این دو بازیکن رفتند و تا مدتها برنگشتند.

با یک حساب سرانگشتی همانطور که پیش از این تراکتورسازی تاوان زیادی به خاطر پرداخت نکردن مطالبات بازیکنان خارجی داده است، این بازیکنان هم باید تاوان خسارات وارد به این تیم را بپردازند، اما آیا قرارداد این بازیکنان طوری است که این اتفاق رخ دهد و اصلاً اراده ای برای پیگیری این موضوع وجود دارد؟

لی اروین یکی از بی انضباط ترین بازیکنان این فصل تراکتورسازی بوده؛ او 3 هفته مانده به پایان نیم فصل اول لیگ هجدهم به کشورش رفت و سر موعد به ایران برنگشت. این مهاجم اسکاتلندی چند روز بعد یک گواهی پزشک برای مسئولان تراکتورسازی فرستاد که در آن نوشته شده بود به دلیل افسردگی نیاز به یکماه استراحت مطلق دارد. اروین بعد از پایان آن تاریخ بازهم حدود دو ماه در تمرینات غیبت داشت تا اینکه با شروع نیم فصل دوم با مسئولان باشگاه برای بازگشت به توافق رسید و در تمرینات شرکت کرد. او با این حال هیچ گاه از سوی جورج لیکنز به بازی گرفته نشد و حالا گفته می شود این بازیکن حدود 10 کیلوگرم اضافه وزن داشته است. قبل از پایان سال 97، اروین در غفلت دوباره مسئولات تراکتورسازی به کشورش رفت و تا الان هم به ایران برنگشته، مسئولان تراکتورسازی به نظر می رسد قید او را زده اند و با توجه به اضافه وزنی که این بازیکن دارد و نمی تواند فعلا برای این تیم(حداقل در فصل جاری) به میدان برود، احتمالا در پایان فصل درباره او تصمیم گیری کنند.

اما مسئله مهم در مورد اروین این است که او قراردادی چهارساله با باشگاه تراکتورسازی دارد و مسئولان تراکتورسازی به این راحتی از دست او خلاص نخواهند شد. غیبت طولانی این بازیکن می توانست فرصت و بهانه خوبی برای مسئولان این تیم باشد که به راحتی از دست رفت و حالا تراکتورسازی مانده و یک بازیکن که هیچ میلی به بازی در این تیم ندارد و البته قرارداد چهارساله و سنگینی در دست او است. شاید این‌بار غیبت اروین به نفع تراکتورسازی باشد به شرط اینکه این‌بار مسئولان تراکتورسازی بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا تراکتورسازی باز هم تاوان سنگینی پرداخت نکند.

2

 

captcha
تازه ها
بیشتر