فوتبال ایران / شناسه خبر: 96527 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 14:12
|
اتهام سنگین نماینده کره جنوبی به AFC

بازی رئیس فدراسیون فوتبال کره در زمین عربستانی‌ها

با تیره شدن روابط سیاسی عربستان و قطر در سالهای گذشته، این موضوع تاثیرات خود را در ورزش و به خصوص فوتبال هم نشان داد و عربستانی ها خیلی زود همانند مسائل سیاسی، ورزش و فوتبال را مثل همیشه به سیاست آلوده کرده و تلاش کردند همانند کاری که در مورد فوتبال کشورمان انجام دادند در خصوص قطر هم پیش بگیرند. هر چند عربستانی ها لیگ قهرمانان آسیا را برای رسیدن به اهداف خود در خصوص فوتبال کشورمان و همچنین قطر برگزیدند، اما این تنها رویارویی عربستانی ها با قطر نبود و با نفوذی که قطر در فوتبال آسیا داشت، تلاش دارند این نفود را کم رنگ کرده و در کنفدراسیون فوتبال آسیا جای پای بیشتری داشته باشند. امسال نیز طبق روال سال های گذشته با انتخاب یک چهره قطری در میان مردان پرنفوذ کنفدراسیون فوتبال آسیا رسانه های سعودی با دامن زدن به حواشی موجود در این راه سعی در زیر سئوال بردن پست گرفتن مقامات قطری دارند. در جدیدترین اقدام رسانه های سعودی به صورت گسترده ای اتهامات وارد شده از سوی نماینده ناکام کره جنوبی به کنفدراسیون فوتبال آسیا را پوشش دادند. در این اتهامات چونگ مونگ رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی بعد از این که در رقابت با سعود المهندی قطری نتوانست پستی مهم در کنفدراسیون فوتبال آسیا کسب کند مدعی شد رئیس فدراسیون قطر دوباره آرای کنگره را تغییر داده است.

مسئول کره ای اعلام کرد المهندی با تقلب توانست انتخاب شود و در روزهای گذشته این فرد قطری تلاش کرد آرا را تغییر دهد که این اتفاق هم افتاد اما این انتخاب دیگر انجام شده و کاری نمی توان انجام داد چون مقامات برگزار کننده کنگره در AFC باید زودتر دست به کار شده و مانع تقلب می شدند.

با این اوصاف به نظر می رسد رییس فدراسیون فوتبال کره جنوبی با بازی در زمین عربستانی ها تلاش می کند همچنان حمایت سعودی ها را داشته باشد و از طرف دیگر عربستانی ها تلاش دارند با بهره گیری از مسئولان دیگر کشورها، قطری ها را تحت فشار قرار دهند.

2-340

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر