فوتبال ایران / شناسه خبر: 96449 / تاریخ انتشار : 1398/1/17 13:12
|
سامان مقابل مونت‌پولیه بازی می‌کند؟

زمان بازگشت قدوس: شاید اواسط اردیبهشت

سامان قدوس آپادندیس خود را جراحی کرده و به همین دلیل 4 هفته دیگر نمی‌تواند برای امی‌ین بازی کند. زمان بازگشت او شاید اواسط اردیبهشت باشد.

قدوس 4 هفته دیگر برمی‌گردد

یکی از اخبار تلخی که در تعطیلات نوروز منتشر شد، درباره سامان قدوس و جراحی آپادندیس بازیکن ایرانی امی‌ین فرانسه بود. هافبک- مهاجمی که به همین دلیل 5 بازی امی‌ین در لوشامپیونا را از دست داد. قدوس آخرین بار مقابل آنگرز در هفته‌ی بیست و نهم لیگ فرانسه در ترکیب امی‌ین قرار گرفت و در بازی بعدی مقابل بوردو به دلیل انجام عمل جراحی غیبت داشت. دیداری که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

قدوس که ابتدای فصل و با انتقالی در حدود 5 میلیون یورو اوسترسوند در لیگ سوئد را به مقصد امی‌ین و لوشامپیونا ترک کرد، حالا نمی‌تواند برای هفته‌های متوالی عصای دست پلیسیر- سرمربی امی‌‌ین- باشد. مربی باتجربه‌ای که در روزهای سخت فصل 2019-2018 لیگ فرانسه حساب ویژه‌ای روی ستاره‌ی ایرانی خود باز کرده بود. غیبت قدوس مقابل بوردو به چشم آمد و امی‌ین نتوانست در فاز تهاجمی روز موفقی را سپری کند. پیش‌بینی این است که امی‌ین در غیاب قدوس و بخصوص در خط حمله روزهای سخت و طاقت‌فرسایی را تجربه کند.

 

---

سامان قدوس احتمالا 4 بازی بعدی امی‌ین را نیز از دست خواهد داد. بازی‌هایی مقابل سنت‌آتین، دیژون، نانت و استراسبورگ. سامان تا هفته‌ی سی و چهارم لوشامپیونا غایب خواهد بود و مشخص نیست آیا در هفته‌ی سی و پنجم می‌تواند به ترکیب امی‌ین برگردد یا نه. باشگاه امی‌ین با کسب 30 امتیاز از 30 بازی در رده هفدهم لیگ فرانسه قرار گرفته و 7 امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. به همین دلیل غیبت قدوس می‌تواند مشکل حادی برای این باشگاه کوچک به‌وجود بیاورد.

پزشکان امی‌ین، 1 می ( 11 اردیبهشت ) را زمان بازگشت سامان قدوس به تمرینات این تیم اعلام کرده‌اند. بازی امی‌ین مقابل مونت‌پولیه در هفته‌ی سی و پنجم هم 4 می ( 14 اردیبهشت ) برگزار خواهد شد و هواداران این باشگاه امیدوارند که سامان در این بازی حضور داشته باشد. بازیکن ایرانی امی‌ین این فصل 22 بار در ترکیب این تیم قرار گرفته، 1613 دقیقه در زمین بوده و 3 گل به ثمر رسانده است. به این آمار 4 پاس گل سامان قدوس را هم اضافه کنید تا ببینید او چقدر در بخش تهاجمی به امی‌ین کمک کرده است.

بعد از غیبت چند هفته‌ای در اواسط فصل و به دلیل حضور در جام ملت‌های آسیا، حالا پلیسیر مجبور است تیمش را بدون ستاره‌ی ایرانی به زمین بفرستد. اتفاقی که کام هواداران، کادر فنی و بازیکنان امی‌ین را تلخ کرده و باعث شده تا بازی بدون بازیکن ایرانی‌شان را برای چند هفته‌ی دیگر تجربه کنند.

 

2

captcha
تازه ها
بیشتر