ورزش ایران / شناسه خبر: 96403 / تاریخ انتشار : 1398/1/16 15:24
|
پس از مداوای آسیب‌دیدگی کمر در آلمان

سهراب، امیدوار به ایران برگشت

سهراب مرادی پس از معالجه و مداوای مصدومیت کمر آسیب‌دیده‌اش درشهر هانوفر آلمان به تهران بازگشت.

سهراب مرادی قهرمان المپیک ریو که در ماه‌های پایانی سال گذشته (97) به شدت در تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری از ناحیه دیسک کمر دچار مصدومیت شده بود، قبل از پایان سال 97 برای مداوای آسیب‌دیدگی‌ کمرش با کمک کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی راهی کشور آلمان و شهر هانوفر شد تا در کلینیکی فوق تخصصی در همین زمینه، تحت درمان قرار بگیرد. ملی پوش‌ وزنه‌برداری کشورمان پس از اینکه درمانش با پی‌گیری ویژه‌ای که از سوی مسئولان ورزش کشور برای بازگرداندن این وزنه‌بردار شایسته و توانمند به تمرینات وزنه‌برداری موفقیت‌آمیز پیش رفت در نهایت با تایید و تشخیص پزشکان معالج خود به تهران بازگشت تا ادامه روند درمانی خود را در تهران و تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه دهد. این در حالی است که سهراب مرادی با آغاز مجدد تمریناتش باید خود را برای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان (گزینشی بازی‌های المپیک 2020 توکیو) آماده کند.

هر چند که قرار شده سهراب مرادی طبق برنامه‌ای که دکتر امینی (پزشک معالج او در آلمان) برای ادامه روند درمانی قهرمان 96 کیلویی وزنه‌برداری جهان و المپیک در نظر گرفته برنامه‌های تمرینی‌اش را طبق همین برنامه تنظیم شده پیش ببرد زیرا پس از عکس‌برداری مجدد از ناحیه دیسک کمر سهراب، مشخص شده مداوای انجام شده در آلمان روی این وزنه‌بردار قابل قبول بوده  تا حدی که سهراب مرادی دیگر نیازی به عمل جراحی روی دیسک آسیب‌دیده کمرش ندارد.

علی اکبر خورشیدی، مربی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان کشورمان، درباره آغاز تمرینات سهراب مرادی می‌گوید:« خدا را شکر می‌کنیم که با پی‌گیری و رسیدگی مسئولان ورزش کشور و حمایت فدراسیون مراحل درمانی ملی‌پوش شایسته کشورمان در آلمان به خوبی سپری شد و سهراب بعد از مداوا شدن در آلمان به ایران برگشته و مشکل خاصی ندارد.»

مربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان ادامه می‌دهد:«سهراب مرادی بلافاصله بعد از بازگشت به تهران، تمرینات آمادگی و بازسازی خود را زیر نظر پزشکان معالجش آغاز کرده تا هرچه زودتر به آمادگی لازم دست یابد. امیدوارم خیلی زود مرادی به شرایط خوب گذشته‌اش بازگردد. با توجه به اراده‌ای که ما در او سراغ داریم مطمئنیم که سهراب می‌تواند در میادین بین‌المللی دوباره برای کشورمان افتخار آفرینی کند.البته قطعا باید ابتدا شرایط جسمی و سلامتی او تامین شود و بعد اگر همه چیز مساعد بود سهراب مجددا در اردوها حاضر شده و تمرینات خود را برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو با قدرت آغاز کند.»

5/390

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر